Molim vas da se prijavite ili se registrujete.
Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

VLADIX SAT forum

12.05.2024. 21:19:49
Vijesti: Sve što Vam treba, tu smo mi !

Autor Tema: SUNNY lcd tv Software? Pomoć.  (Pročitano 4635 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže marre

  • Moderator
  • Iskusan
  • *
  • Poruke: 283
  • Like: +26/-4
  • Pol: Muškarac
  • Burning ring of fire...

SUNNY lcd tv Software? Pomoć.
« poslato: 03.01.2012. 16:59:24 »
Ćao drugari,
Nije me dugo bilo na forumu i sada trebam Vašu pomoć.

Pre pad dana sam kupio u Neptunu lcd tv.
Ovo je taj tv: http://www.neptun.rs/televizori/lcd-tv/sunny-sn042l91.html
Model je SUNNY SNO42L91
42" Full HD i ima DVB-T tjuner.
Televizor ne podržava .mkv video format i nema učitan H.264 video kodek i ne podržava AC3 zvuk.
Neće da mi pušta full hd filmove u .mkv formatu i ne mogu da gledam RTS HD,a iako imam neki .avi film,a zvuk mu je AC3,nema tona.
Znam da je to normalno za ovaj televizor,ali isto tako znam da se to može naknadno učitati,odnosno nadograditi software.
TV ima opciju nadogradnje software-a preko USB priključka.

A sada...    moja molba za Vas cenjene moje kolege.
Ova inače Turska marka televizora prodaje se (između ostalog) i na tržištu Bosne i Hercegovine,a na jednom Makedonskom sajtu sam pročitao da je u tv-u Samsungova ploča (Samsung inside) verovatno od neke starije serije modela.
Interesuje me da li se neki od kolega sa foruma susretao sa ovom markom televizora,da li ga je možda neko otvarao u servisu,ili možda pokušavao u njega da učita neki Samsungov software?
Pretpostavljam kada bi se znalo koja je tačno oznaka ploče,da bi se onda mogao u tv učitati Samsungov software i da sve funkcioniše kao na samsungu.

Molim vaše ideje,sugestije...   šta da radim. Na sajtu proizvođača www.sunny.com.tr nema novog software-a za ovaj tv.
Da li se može nekako u ovaj postojeći učitati AC3 i H.264 (sa podrškom za .mkv.) ?
Ili jednostavno zameniti celi software,odnosno učitati odgovarajući za ovaj model samsunga ( a trbealo bi tačno ustanoviti koji je to "Samsung inside) koji podržava sve ovo,da li bi to funkcionisalo,ili da se ne igram sa tim,da nešto ne pokvarim i onda neznam kako da vratim na staro.

Pozdrav svima i hvala na predlozima i svoj pomoći.
Metabox 2 original,antena 90cm,LNB 0.1db.+ motor