Molim vas da se prijavite ili se registrujete.
Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

VLADIX SAT forum

26.04.2024. 09:39:13
Vijesti: Sve što Vam treba, tu smo mi !

Autor Tema: kako stelovati motor dreambox 500  (Pročitano 3076 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže zorans

  • Novi na forumu.
  • *
  • Poruke: 4
  • Like: +0/-0

kako stelovati motor dreambox 500
« poslato: 30.10.2011. 08:34:48 »
Postovani clanovi foruma,
dobio sam dreambox 500, motor i shering i to lijepo postavio.Ali imam problem!
Postavio sam tanjir i motor i usmjerio ga na Astru,dobio sliku, signal oko 90,kanali rade (barem to sto imam d+,prenier). E sad se javlja problem, Ako hocu da gledam neki kanal sa drugog satelita(tor, ili hotbitd ili eutel),nemam signala  i naravno nema ni slike.
E sad, posto je ovaj moj db bio kod jednog tipa koji je kupio novi,a imao je i on motor, bio bih zahvalan svakome ko bi me naucio kako da nastelujem motor za moj db, posto sam ja pravi laik po tom pitanju.
Unaprijed se zahvaljukem i nadam se da ce mi neko pomoci.
pozdrav!

Van mreže zorans

  • Novi na forumu.
  • *
  • Poruke: 4
  • Like: +0/-0

Odg: kako stelovati motor dreambox 500
« Odgovor #1 poslato: 30.10.2011. 12:55:45 »
nije odgovor vec dopuna. ako bi neko mogao da mi da informaciju gdje mogu naci tutorijal ili uputstvo(ali bas detaljno), oko stelovanja motora. Koliko se ja razumijem u te stvari (a to je malo), treba da odredim referentni satelit,pa na osnovu njega da dreambox sam odradi ostatak posla.
Nisam ja dzabe Crnogorac (lijeni) ;D

Van mreže guns n roses

  • Admin 2
  • Super clan
  • *
  • Poruke: 2170
  • Like: +105/-1
  • Pol: Muškarac

Odg: kako stelovati motor dreambox 500
« Odgovor #2 poslato: 30.10.2011. 14:49:54 »

Van mreže zorans

  • Novi na forumu.
  • *
  • Poruke: 4
  • Like: +0/-0

Odg: kako stelovati motor dreambox 500
« Odgovor #3 poslato: 30.10.2011. 20:17:35 »
iscitao sve sto pise i mislim da mi nije nista pomoglo. Zasto?  PA meni je izgleda referntni satelit Astra 19,2 istok, i na astri imam signal perfektan, 93 do 98%,kako koji tansponder,ali je problem kada krenem ka drugim satelitima. To je radilo nekad na victoriju, niko nije dirao tanjir i motor. moze li biti da je do dreamboxa. Da kod njega nesto nije nastelovano kako treba? Zato i molim za detaljno uputstvo za stelovanje dreamboxa sa motorom. ako ima neka tema na forumu ili neki tutorijal, neke sam skinuo ali nigdje nema detaljno sta treba raditi. Unijeta mi je i kanalna lista i postavke satelita, pa nemam pojma sta bi trebalo uraditi? izbrisati sve satelite pa pokusati rucno da se nadju ili...?
nemam pojma, pomagajte!