Molim vas da se prijavite ili se registrujete.
Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

VLADIX SAT forum

13.05.2024. 11:05:26
Vijesti: Sve što Vam treba, tu smo mi !

Autor Tema: Instaliranje aplikacija na SD Card  (Pročitano 1573 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Maverick

  • Admin 2
  • Super clan
  • *
  • Poruke: 2277
  • Like: +135/-9
  • Pol: Muškarac
  • Semper Fidelis...Without Fear

Instaliranje aplikacija na SD Card
« poslato: 25.09.2010. 20:12:52 »
Dakle, jedna od mojih najvećih zamjerki na HTC Desire - nemogućnost instaliranja aplikacija na SD karticu s Froyom ( Android 2.2 ) je makar djelomično popravljena.

Postupak za omogućavanje instalacije novih aplikacija odnosno prebacivanja instaliranih aplikacija na SD karticu bez rootanja i aplikacije A2SD+

1. Skinuti i instalirati Android SDK - napraviti update svega ( traje oko 20 minuta ( ako se pojavi greška da nemože napraviti update U Settings čekirati Force https:/......................
2. Na sistemskom disku ( u većini slučajeva C ) formirati mapu android
3. Iz mape Android SDK kopirati mapu Tools i zalijepiti ju u mapu android
4. Spojiti telefon u debugging mode (Settings – Applications – Development – čekirati USB Debugging) u gornjem lijevom kutu displaya moba pojavit će se trokutić s uskličnikom i pisat će da je spojen u debugging modu
5. Otvoriti Command prompt ( cmd ) i odveti ga do direktorija android\tools na c disku ( to ćemo napraviti ukucavajući cd.. pa klik na Enter dok ne dođemo do C:, kad smo došli do C: ukucavamo cd android, pa cd tools )
6. sada smo u direktoriju tools i ukucavamo adb shell ispod će se pojaviti znak $
7. nakon znaka $ ukucavamo pm setInstallLocation 2 kad smo to ukucali opet će se pojavit znak $
8. Sada odspojimo telefon te ga isključimo i uključimo nanovo
9. Kad se telefon izboota možemo odčekirati USB Debugging  (Settings – Applications – Development )

To je to. U Settings>Applications>Manage Applications kad kliknete na neku od aplikacija pojavila se opcija Move to SD card ( gumb na otprilike sredini displaya desno ) kliknete na taj gumb i sačekate dok telefon prebaci aplikaciju na karticu.

Napominjem da ovo nije "moja pamet" nego sam našao na jednom stranom forumu i testirao na Windows 7 Ultimate i stvar funkcionira kod mene, naglašavam da sve što ćete raditi radite na vlastitu odgovornost.

Prebacivanjem 3 navigacijske aplikacije oslobodio sam cca 35 mb prostora na telefonu. Mislim da sam s ovim rekao koliko je ovo korisno.

Kod starijih windowsa možda ćete morati skinuti i instalirati JDK i Eclipse verziju 3.4 ili veću