Molim vas da se prijavite ili se registrujete.
Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

VLADIX SAT forum

28.10.2025. 10:56:04
Vijesti: Sve što Vam treba, tu smo mi !

Autor Tema: SES Astra i Eutelsat rade na zajedni?kom projektu  (Pročitano 1846 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže lazarevicb

  • Moderator
  • Forum pomocnik
  • *
  • Poruke: 649
  • Like: +21/-12

SES Astra i Eutelsat rade na zajedni?kom projektu
« poslato: 19.05.2010. 13:33:00 »


SES Astra i Eutelsat objavili su da surađivati na jednom projektu ministarstva za prostorno uređenje, prehranu i zaštitu potrošača u Baden Wuerttembergu gdje će se testirati opskrba internetom.

U projektu sudjeluje 150 domaćinstava iz šest općina, koji će dobiti širokopojasni pristup i nakon toga dobiti anketu o satelitskim rješenjima koju trebaju popuniti. Projekt povezuje satelitsku tehnologiju sa konceptom pristupa širokom pojasu sa svakog mjesta.

SES Astra radi s partnerom Filiago koji već neko vrijeme prodaje pristupe satelitu pod nazivom Astra2Connect, koji zahvaljujući LNB-u nemaju potrebu za zemaljskim vezama. U usporedbi s klasičnim DSL ili kabelskim ponudama internet putem satelita u Njemačkoj još nije dobio na značaju, te ima malu raširenost.

Direktor širokopojasnih usluga Astre Norbert Willems kaže da je ovaj projekt za njih vrlo važan, te da su sateliti jako važni za širenje interneta u Njemačkoj. Eutelsat se pridružuje sa sustavom Tooway svoje podružnice Skylogic, koja omogućuje korisnicima internet brzine 3,6 MBit/s. (sat-multimedia.hr) Osim toga većina bi osim interneta mogla dobiti telefon i TV prijem.
S¨¨ budalom se ne treba svadjati prvo te spusti na svoj nivo pa te dotuce s¨' iskustvom" ...