Molim vas da se prijavite ili se registrujete.
Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

VLADIX SAT forum

05.05.2024. 04:00:23
Vijesti: Sve što Vam treba, tu smo mi !

Autor Tema: Za ?lanove ro?ene 50-tih,60-tih,70-tih  (Pročitano 2047 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Maverick

  • Admin 2
  • Super clan
  • *
  • Poruke: 2277
  • Like: +135/-9
  • Pol: Muškarac
  • Semper Fidelis...Without Fear

Za ?lanove ro?ene 50-tih,60-tih,70-tih
« poslato: 12.11.2008. 07:43:27 »
Za svu djecu koja su rodjena i prezivjela
1950-te, 60-te, 70-te i 80-te !!







Prvo, prezivjeli smo i rodjeni smo normalni iako su nase majke kad ih je boljela glava pile aspirine, jele hranu iz konzervi, pusile i radile do zadnjeg dana trudnoce i nikad nisu bile testirane na dijabetis



U to vrijeme nisu postojala upozorenja u stilu "Cuvati daleko od dohvata djece" na bocicama sa lijekovima, vratima i ormarima.
Mi, kada smo imali 10-11 godina nismo nosili Pampers-e. Pisali smo u krevet.


Kao djeca, vozili smo se u autima bez pojasa i zracnih jastuka i nismo morali imati kacige na glavi kad se vozimo biciklom ili na rolama.

Pili smo vodu iz crijeva za zaljevanje vrta, a ne iz flasica kupljenih u velikim trgovackim lancima. Dijelili smo flasicu Coca cole sa nasim prijateljima i
NITKO
nije umro zbog toga


Jeli smo mlijecne sladolede, bijeli kruh i pravi putar, pili kole koje su i tada bile pune secera, ali nismo bili debeli
zato sto smo smo se
STALNO IGRALI VANI

Izlazili smo iz kuce ujutro i igrali se cijeli dan, sve dok se ne upale svijetla na ulici,
skrivaca, planova, klisa, spekulanja, partizana i nijemaca, 1-2-3, kauboja i indijanaca, zaloga, fantoma i svega ostalog sto je samo djecja masta bila u stanju smisliti,

Nerijetko, nas nitko nije mogao naci po cijeli dan.

I nikad nije bilo problema...

Provodili smo cijele dane praveci trokolice od otpada iz podruma, spustali se niz ulice zaboravljajuci da nismo napravili kocnice.
Nakon par padova, slomljenih prstiju i modrica
naucili smo kako rijesiti problem


Mi nismo imali imaginarne prijatelje ni probleme s koncentracijom u skoli.
Nama nisu davali tablete protiv hiperaktivnosti. Mi nismo imali skolskog psihologa i usmjerivaca pa smo ipak zavrsavali nekakve skole.

Nama nisu prodavali drogu ispred skole...
 


Mi nismo imali Playstation, Nintendo, X-box,
nikakve video igrice,
nismo imali 99 kanala na televiziji (samo dva i to drugi tek od popodne),
nismo imali video rekordere, surround sound, mobitele, kompjutere, Internet, chat rooms.......

MI SMO IMALI PRIJATELJE
I MI SMO ISLI VAN
DRUZITI SE S NJIMA !
 



Padali smo s drveca, znali se posijeci na staklo, slomiti zub, nogu ili ruku , ali
nasi roditelji nikada nisu isli na sud zbog toga
 



Igrali smo se s lukom i strijelom, pravili katapulte i bacali petarde za Novu godinu i sve smo to prezivjeli bez posljedica!
 


Isli smo biciklom ili pjeske do prijateljeve kuce, zvonili na vrata ili jednostavno ulazili u njihovu kucu da se druzimo i budemo zajedno!
 


Kad upadnemo u probleme sa zakonom, roditelji nisu placali kauciju da nas izvuku.
U stvari, bili su cesto strozi nego sam zakon!
 
 


--------------------------------------------------------------------------------




Posljednjih 50 godina su bile najplodonosnije godine u povijesti covjecanstva

Nase generacije su proizvele najbolje izumitelje
i znanstvenike do danas.

Imali smo slobodu, pravo na greske, uspjeh i odgovornost.
I naucili smo zivjeti s tim !

I ti pripadas toj generaciji?

ČESTITAM!
 


MOZDA CES ZELJETI PODIJELITI OVO S OSTALIMA KOJI SU IMALI SRECE DA ODRASTU KAO PRAVA DJECA, PRIJE NEGO STO SU ODVJETNICI, DRZAVE I VLADE POCELI ODREDJIVATI KAKO TREBA ZIVJETI !

Mozda bi bilo dobro poslati ovu poruku i vasoj djeci da vide kako su njihovi roditelji odrastali



Da bi ste lakse citali, ovaj mail je napisan
VELIKIM SLOVIMA !!

Pozdrav generaciji.
Ž IVJELI !!!
 
 

Ovaj mal sam obio od prijatelja iste generacije, ima nešto u tome, razmislite ;)

Van mreže mix

  • VIP
  • Iskusan
  • *
  • Poruke: 456
  • Like: +36/-2
    • sat-hr forum

Odg: Za ?lanove ro?ene 50-tih,60-tih,70-tih
« Odgovor #1 poslato: 12.11.2008. 21:25:51 »
 ;D ;D ;D ;D
nisam ta generacija, ali ovo je sve točno
znam par ljudi koji će radije biti ispred kompa nego izlaziti van  :o :o :o :o

mobiteli danas život znače, nedao Bog da nemamo mobitela, kladim se poludili bismo za par dana  :D :D :D :D :D
Kathrein UFS910 HD (HDD 80GB)
SkyStar2

Van mreže Ak@i

  • Moderator
  • Forum pomocnik
  • *
  • Poruke: 518
  • Like: +17/-4
  • Pol: Muškarac
  • Ne brze od...............200 km/h

Odg: Za ?lanove ro?ene 50-tih,60-tih,70-tih
« Odgovor #2 poslato: 09.02.2009. 20:02:24 »
vvidak11 ja kao pripadnik ovih gore navedenih potpuno se slazem sa svime izrecenim,ali u potpunosti i zato mogu samo da kazem da je to bio dobar nacin zivota,a ne kao danasnja deca! Za koji dan radjace se sa daljinskim i pc-em i odmah ce znati kako da razbiju neku igricu i tako sticati prijatelje a ne kao mi nekada kroz igru i druzenje,ali pravo druzenje!!!!