Molim vas da se prijavite ili se registrujete.
Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

VLADIX SAT forum

07.08.2026. 20:08:05
Vijesti: Sve što Vam treba, tu smo mi !

Autor Tema: Frankfurtska premijera za A5 Sportback  (Pročitano 2233 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže trucker

  • Moderator
  • Forum pomocnik
  • *****
  • Poruke: 820
  • Like: +30/-0
  • Pol: Muškarac

Frankfurtska premijera za A5 Sportback
« poslato: 04.05.2009. 20:22:47 »

Audi će ove jeseni na frankfurtskom auto salonu predstaviti novu izvedbu modela A5. Riječ je o Sportbacku, koji bi se na tržištu trebao naći do kraja ove godine


U sklopu namjere Audija za značajnijim proširenjem game i povećanjem ukupne prodaje na 1,5 milijuna primjeraka godišnje je i novi model A5 Sportback, koji bi prema posljednjim navodima izvora trebao svjetlo dana ugledati na frankfurtskom auto salonu ove jeseni. Isti bi ubrzo potom trebao biti ponuđen kupcima.

Prema ranije objavljenoj službenoj skici A5 Sportback će imati visoke bočne linije te nisku liniju krova. Prednji kraj će biti identičan onome modela A5 Coupe, dok će ga od spomenutog temeljnog modela najviše razlikovati dodatni par vratiju . Dakle, radit će se upravo o coupeu s četvorim vratima te nešto većoj ponudi prostora. U ponudi će biti izvedbe sa standardnim prednjim te opcijskim pogonom na sva četiri kotača, a motorizacija će gotovo u potpunosti biti prenijeta iz Coupea.

Modelu Sportback će se u Frankfurtu,te ubrzo i na tržištu priključiti i RS izvedba ovog modela.