Molim vas da se prijavite ili se registrujete.
Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

VLADIX SAT forum

25.06.2026. 19:22:31
Vijesti: Sve što Vam treba, tu smo mi !

Autor Tema: razne zanimljivosti  (Pročitano 109984 puta)

0 članova i 8 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže vatrogasac

  • Moderator
  • Forum pomocnik
  • *
  • Poruke: 748
  • Like: +22/-2

Odg: razne zanimljivosti
« Odgovor #360 poslato: 10.04.2011. 22:41:49 »
Među nedavno objavljenim dokumentima britanskog ministarstva obrane o NLO-ima nalazi se novisnki članak iz 1998. godine, koji govori kako je NASA uspjela dešifrirati poruku koja je stigla iz susjedne galaksije.
Signal je otkriven u siječnju 1998., ali stručnjacima je trebalo više mjeseci da odgonetnu matematički kompleksni signal. Ono što su na kraju otkrili vrlo je zanimljivo.

NASA-ini stručnjaci tvrdili su da je izvanzemaljska civilizacija poslala poziv u pomoć, a s obzirom na udaljenost s koje je signal doputovao, procjenjuje se da je poruka snimljena prije oko 80.000 godina.

Zajednički trud međunarodnog tima znanstvenika urodio je plodom kada je signal napokon dekodiran krajem 1998. Dr. Viktor Kulakov tom je prilikom izjavio da sama činjenica da su ljudi uspjeli prihvatiti i dešifrirati poruku pokazuje da je razvoj izvanzemaljske civilizacije bio na našoj razini - prije 80.000 godina.

Kulakov je odbio medijima dati transkript poruke, ali je rekao kako ona počinje s: 'Pomozite nam', a nastavlja s davanjem točnih koordinata planeta, prenosi net portal. Iz poruke se navodno dalo iščitati i da je civilizacija bila na rubu izumiranja, a da za to nije bila kriva nikakva prirodna ili kozmička kataklizma.

'Pred nama su još godine istraživanja, no sa sigurnošću možemo reći da je civilizacija sama izazvala svoju propast, možda nekakvim oblikom nuklearnog rata', objašnjava Kulakov.

Također navodi da se iz signala da naslutiti njihovo mirenje sa situacijom i prihvaćanje odgovornosti, ali i nemogućnost da evakuiraju preostale stanovnike planeta.

Prema teoriji ovog znanstvenika, civilizacija iz Andromede je imala na raspolaganju tehnologiju međuplanetarnog putovanja, no svejedno su bili zarobljeni na svojem planetu jer u blizini nije bilo naseljivih planeta.

Iako se novinski članak koji izvještava o ovom događaju našao u NLO dokumentima, valja napomenuti da je objavljen u tabloidu Weekly World News koji je poznat po povremenom rastezanju pojma 'činjenica'.

No, s obzirom da se baš ova priča našla u službenim dokumentima, možda ipak ima nešto u njoj?

Van mreže vatrogasac

  • Moderator
  • Forum pomocnik
  • *
  • Poruke: 748
  • Like: +22/-2

Odg: razne zanimljivosti
« Odgovor #361 poslato: 10.04.2011. 22:43:17 »
Richard Branson, vlasnik kompanije Virgin Group, predstavio je svoj novi projekt: izgradio je podmornicu s kojom će se spustiti u najdublje dijelove oceana! Ovo će biti prvi pokušaj zarona u te dubine u ljudskoj povijesti.
Branson je u Kaliforniji održao konferenciju za novinare i predstavio podmornicu dugu oko 15 metara, koja može izdržati zaron na dubine veće od 11.000 metara. S njom planira obići svih pet oceana i u njima zaroniti na najdublje moguće točke, "na posljednje granice naše Plave planete: najdublje dno naših mora".

Projekt se zove Virgin Oceanic, a trajat će dvije godine. Trebao bi početi već ove godine, kad će Bransonov tim posjetiti Marijansku brazdu, duboku 11.033 metara. Potom će obići Portorikansku brazdu, duboku 8.605 metara, a zaron bi trebao voditi sam Branson. Slijede potom brazda Diamantina u Indijskom oceanu, South Sandwich Trench u Atlantskom oceanu, te Duboki Moloi u Arktiku.

"Ima toliko toga što treba istražiti i otkriti. Očito ćemo naići na neka fascinantna bića i naučiti neke fascinantne stvari, koje će, nadamo se, biti korisne čovječanstvu", kazao je Branson. Hoće li i kada putovanja njegovom podmornicom postati komercijalna, vlasnik Virgina nije mogao točno kazati.

Bransonov plan je i da ovim zaronima postavi 30 rekorda koji će ući u Guinessovu knjigu rekorda, piše Reuters.

Van mreže vatrogasac

  • Moderator
  • Forum pomocnik
  • *
  • Poruke: 748
  • Like: +22/-2

Odg: razne zanimljivosti
« Odgovor #362 poslato: 10.04.2011. 22:55:35 »
Laganje je postalo normalno i ljudi lažu iz raznih razloga, jedni su da bi zaštitili sebe same, a druge su usmjerene ka zaštiti drugih.
Kako bilo, laganje je postalo svakodnevna pojava, koje se u određenom smislu mogu podijeliti na bezazlene kojima se nikome ne šteti, ali i na one ozbiljne kojima se želi zatajiti istina vezana uz poslovne odluke, privatne u vezi dvije osobe ili bilo koja druga neistina kojom se ozbiljno narušava povjerenje između osoba.

S obzirom da je laganje gotovo nemoguće sakriti, osobito ukoliko poznajete znakove na koje trebate obratiti pozornost kod sugovornika. U nastavku donosimo nekoliko znakova po kojima se može prepoznati laganje.

Pratite priču. Lažljivci nikad ne zaboravljaju ono što imaju za reći, no vrlo lako se mogu zbuniti i izjaviti jasne kontradiktornosti i nepovezanosti. Istovremeno, imaju veliku želju da promijene temu.

Govor tijela. Lažljivci često imaju nervozno ponašanje koje se manifestira uvrtanjem kose, češkanjem po vratu, trljanju očiju, tijelo im je često okrenuto od vas, drmaju ruku ili nogu što su evidentni znaci nelagode. Također teško gutaju i, nakon što nešto kažu, često glavom izražavaju neslaganje. Kad se promijeni tema izgledaju sretnijima i kao da im je ugodnije te se nervozno smiješe.

Obrambenost. Lažljivac se lako uvrijedi ako se pojavi i najmanja indikacija da je pod sumnjom za nešto. Vrlo često zbog toga postaju agresivni u smislu da na vaše optužbe odgovaraju optužbama. Također će puno pričati jer imaju veliku potrebu da detaljnije pojasne stvari.

Izraz lica. Lažljivci ne mogu kontrolirati mikro-pokrete lica. Dok izgovaraju laži možete primijetiti skupljanje očnih kapaka, dlanom mogu prekrivati lice ili ga dodirivati. Ljudi nastoje dodirivati i usta kad osjećaju krivnju ili tjeskobu. Naročito su dobri u lažnim osmjesima.

Pinokio. Kad izgovaramo laži, dodatna krv se pumpa kroz određene dijelove tijela i nos koji se čak malo poveća - radi se o milimetru - i zarumeni. Isto tako, lažljivci često nesvjesno dodiruju vrh nosa.

Oči. Lažljivac će vas gledati bez treptanja oštro ili će izbjegavati pogled. Ako osoba gleda prema gore i ulijevo znači da govori istinu jer je to strana mozga koju koristimo prilikom prisjećanja informacija. Ako vas leže, gledat će gore i nadesno jer je to kreativna strana mozga i zato što u tom trenutku konstruira neistinu.

Glas. Što su veći ulozi to je lažljivac je više uplašen da će biti uhvaćen. Zato teško kontrolira govor tijela i glas. Mijenjat će se boja glasa i frekvencija, a lažljivac često zastajkuje u govoru. Isto tako, njegovi odgovori su često monotoni, kao da ih je ponavljao nekoliko puta i dobro pripremio.

Van mreže vatrogasac

  • Moderator
  • Forum pomocnik
  • *
  • Poruke: 748
  • Like: +22/-2

Odg: razne zanimljivosti
« Odgovor #363 poslato: 19.04.2011. 20:49:26 »
Ralje velike bijele ajkule u filmu "Jaws" izgledaju poput onih zlatne ribice u poređenju sa raljama prahistorijske Megalodon ajkule. Ogromni stroj za ubijanje je sastavljen kako bi se prodao na aukciji, piše Daily Mail. Ajkula Megalodon, koja je bila duga 16 metara, izumrla je prije 1,5 miliona godina. Bila je neprikosnoveni gospodar okeana. Njena težina je iznosila 100 tona. Lovcu na fosile, Vitou `Megalodonu` Bertucciju, trebalo je skoro 20 godina da rekonstruiše ralje ogromne ajkule. Njihova visina je 2,7 metara, a širina 3,3 metra. Bertucci je fragmente ajkule našao u rijekama Južne Karoline.

Ralje se sastoje od 182 foslina zuba, a neki od njih su dugi preko 18 centimetara. Očekuje se da će biti prodana za oko 700.000 dolara na aukciji u aukcijskoj kući Heritage u Dallasu 12. juna ove godine.

Ajkula Megalodon je vladala umjereno toplim vodama svih okeana u prošlosti u periodu između 25 i 1,5 miliona godina.

"Ajkula Megalodon je mogla narasti i dostići veličinu dva gradska autobusa. Lovila je kitove i druge ajkule. Sa raljama te veličine i proždrljivim apetitom, za ovo čudovište bi prosječan čovjek bio samo predjelo", rekao je David Herskowitz, direktor aukcijske kuće Heritage.

Vito Bertolucci je umro 2004. godine dok je u državi Georgia ronio tražeći zube prahistorijske ajkule.

"Ovo je Vitova zaostavština. Volio je ove ralje. Njegova vizija je bila da ih sastavi. Za to mu je bilo potrebno mnogo vremena i strpljenja", rekao je Vitov brat, Joey Bertucci, koji će na aukciji prodati ralje prahistorijske ajkule.

Gotovo svi zubi su pronađeni, pa je to omogućilo tačnu rekonstrukciju. Megalodonove ralje su mogle proizvesti pritisak od 10,2 do 18,2 t

Van mreže vatrogasac

  • Moderator
  • Forum pomocnik
  • *
  • Poruke: 748
  • Like: +22/-2

Odg: razne zanimljivosti
« Odgovor #364 poslato: 19.04.2011. 20:52:43 »
U plićaku na plaži u Acapulcu u Meksiku tokom vikenda zabilježen je veoma neobičan priizor. Hiljade riba, koje su prije ličile na naftnu mrlju posmatrane odozgo, iznenadile su posjetioce poznatog odmarališta, ali obradovale brojne ribare koji su pohrlili da nahvataju što više srdele i skuše. Stručnjaci vjeruju da bi ovaj fenomen mogao biti povezan sa cunamijem u Japanu.
Nakon što su primijetili jato riba kako pliva nedaleko od plaže brojni oduševljeni ribari požurili su ulove što više svježe ribe. Zaboravili su na štapove i mreže, već jednostavno kantama i golim rukama hvatali ribe.

"Bilo je oko 30 ribara, ali i ljudi koji su se zabavljali s djecom hvatajući ribe", ispričao je jedan od očevidaca, prenosi Daily Mail.
Stručnjaci nisu sigurni zbog čega se ovo desilo, mada pretpostavljaju da su ribe u plićak povukle morske struje uzrokovane cunamijem koji je uslijedio nakon zemljotresa u Japanu.

Van mreže vatrogasac

  • Moderator
  • Forum pomocnik
  • *
  • Poruke: 748
  • Like: +22/-2

Odg: razne zanimljivosti
« Odgovor #365 poslato: 19.04.2011. 20:58:33 »
category:
   
other methods (mounted trophy)
weight:
   
250,00 kg (551 lb 3 oz)
length:
   
350 cm (138 inches)
locality:
   
Amur River, Russia
year:
   
1996
caught by:
   
unknown
courtesy:
   
Khabarovsk Regional Lore Museum

Van mreže vatrogasac

  • Moderator
  • Forum pomocnik
  • *
  • Poruke: 748
  • Like: +22/-2

Odg: razne zanimljivosti
« Odgovor #366 poslato: 25.04.2011. 20:22:38 »
 REKLAME KOJE SE OBRAĆAJU LIČNO VAMA
    Digitalne reklamne table koje prikazuju različite reklame u zavisnosti od toga ko ih posmatra, do sada su se mogle videti samo u filmu Minority Report, iz  2002. godine. Međutim, nedavno osnovana kompanija IImmersive Labs namerava da ciljano reklamiranje putem tih tabli učini jednako delotvornim ciljanom reklamiranju na internetu. Kompanija je predstavila svoju tehnologiju na demonstracionom danu inkubatora TechStars održanom nedavno u Njujorku. Njen softver Wiji kombinuje video analitiku s faktorima okruženja i informacijama sa Twitter-a i Foursquare-a kako bi odlučio koja je reklama najbolja za prikazivanje u datom trenutku. Ukoliko ste, na primer, mladić koji gleda u reklamni pano na njemu će se prikazati losion posle brijanja umesto reklame za tampon s krilcima. Ukoliko je prostorija s panoom bučna, prikazaće se reklama koja nema zvučnu komponentu. Ukoliko podaci s Tvitera ili Forskvera pokazuju da se u blizini odvija neki sportski događaj, pokazaće Najkijevu reklamu umesto reklame za brzu dostavu pošte.
    Video analitička tehnologija koju koristi Imerziv Labs nije nova. Mnoge digitalne reklamne table već imaju veb kamere koje određujue relativnu starost i pol ljudi koji ih posmatraju, kao i koliko dugo stoje pred tablom i gledaju li direktno u nju. Reklameri ih koriste da izmere efektivnost reklama i odluče koje od njih da postave u datim područjima. Inovacija kompanije Imerziv Labs je to što tehnologija trenutno menja reklamu na osnovu te video identifikacije ali i drugih informacija iz okruženja. Njen softver uči šta dobro prolazi i s vremenom se poboljšava.
 Na testu u prodavnici kompanije Prana u Bolderu  - Kolorado, promena reklama rezultovala je poboljšanjem od 60% (mereno vremenom koje su ljudi posvećivali gledanju reklama do kojeg je došao analitički video sistem). U toku su testiranja na još nekoliko pilot lokacija među kojima su bejzbol stadion u Sent Luisu i međunarodni aerodrom u Njujorku. Kompanija očekuje da će već kroz tri do šest meseci moći da prodaje svoj proizvod u većim razmerama. Verovatno se sećate scene iz pomenutog filma u kojoj se reklame menjaju tako što se poimence obraćaju prolaznicima. S jedne strane to je čudesno, a s druge zastrašujuće.

Van mreže vatrogasac

  • Moderator
  • Forum pomocnik
  • *
  • Poruke: 748
  • Like: +22/-2

Odg: razne zanimljivosti
« Odgovor #367 poslato: 25.04.2011. 20:24:12 »
 SEAGATE NAJTANJI PRENOSIVI ČVRSTI DISK NA SVETU
  Kompanija Seagate, jedan od najvećih proizvođača čvrstih diskova, predstavila je najtanji prenosivi čvrsti disk na svetu, čija debljina iznosi svega 9 milimetara. Aktuelni prenosivi čvrsti disk GoFlex debeo je 14 mm, pa je novi model, koji pripada istoj porodici diskova, debeo 9 mm i mase 160 grama, na samoj granici mogućnosti postojeće tehnologije mehaničkih čvrstih diskova. Disk je debljine prosečne olovke i ne mnogo veći od većine pametnih telefona. Zasnovan je na novoj verziji čvrstog diska Momentus Thin koji je predstavljen krajem 2009. godine. Debljina samog diska je 7 mm, što znači da GoFlex Slim ima kućište debljine svega 1 mm koje i ne uliva poverenje kada je zaštita u pitanju, ali Seagate navodi da je mehanizam za ublažavanje potresa deo ugrađenog čvrstog diska. Magnetne ploče ovog diska okreću se brzinom od 7200 obrtaja u minutu, dok sa računarom komunicira putem USB 3.0 interfejsa. Disk nije kriptovan, ali se isporučuje sa softverom za snimanje rezervnih kopija podataka koji nudi i 192-bitno kriptovanje DES tipa. Novi GoFlex Slim biće po ceni od 100 dolara za model kapaciteta 320 GB.

Van mreže vatrogasac

  • Moderator
  • Forum pomocnik
  • *
  • Poruke: 748
  • Like: +22/-2

Odg: razne zanimljivosti
« Odgovor #368 poslato: 25.04.2011. 20:29:12 »
Postoje stvari van granica našeg razuma, stvari koje prkose ljudskom shvatanju ovog sveta. Postoji nešto što niste znali, jer niste smeli da znate. Tajne koje su zakopane daleko od očiju javnosti i koje se sprečavaju da izađu na svetlo dana. Ovde zemaljski zakoni ne važe, prostor nema granica, a vreme ne postoji ...
TAJNA KRISTALNE LOBANJE


TAJNA KOJU I VREME LJUBOMORNO ČUVA .Kada bude otkriveno svih trinaest, ljudi će moći da izgrade doba mira, harmonije i ljubavi ...

  Dospela je do nas iz davnih vremena, oko nje se već dugo stvaraju legende, današnja tehnologija ne može nikako da napravi nešto slično, a nezamislivo je da je u ona vremena mogla biti napravljena primitivnim oruđem koje su ljudi tada koristili. Tvrdi se da je to najtajanstveniji predmet na svetu. Čudo izrađeno od kvarcnog kristala, izbrušeno tako savršeno da potpuno liči na ljudsku lobanju u prirodnoj veličini. Vrednost  kristalne lobanje je neprocenjiva. Ko je onda napravio ovakvo nešto i zašto, kome je služila ?!
   Kruže glasine da ona ima neobične moći, ljudi koji su joj se našli u blizini primećivali su kod sebe čudne promene. Kakvu tajanstvenu silu poseduje Kristalna Lobanja? Može li da isceljuje ili da transformiše čovekovu psihu?
  Kristalna Lobanja poznata je kao Mičel-Hedžisova Lobanja jer ju je pronašla Ana, usvojena ćerka F.A.Mičel- Hedžisa. Pronađena je u Lubaantunu (Grad Palih Kamenova) u Britanskom Hondurasu 1924. godine prilikom arheoloških iskopavanja.I samo njeno otkrivanje obavijeno je misterijom i intrigama.
  Pošto starost kvarcnog kristala ne može da se odredi datiranjem pomoću radioaktivnog izotopa ugljenika, nemožemo odrediti tačnu starost Kristalne Lobanje. Pretpostavlja se da je njena starost 12.000 godina, mada mnogi tu granicu pomeraju do fantastičnih nekoliko miliona godina. Tačan odgovor bi se mogao dobiti samo razbijanjem Lobanje da bi se tako odredila starost vodenog sadržaja u njoj, ali njena neprocenjiva vrednost to ne dozvoljava. Mada i u tom slučaju dobili bi samo geološki period u kojem je nastao kristal, a ne i vreme kad je Lobanja izrađena. Pitanje je i zašto je Lobanja izrađena baš od kvarcnog kristala, kad je on izuzetno tvrd materijal koji je težak za obrađivanje. Smatra se da je bilo potrebno 300 godina strpljive obrade, pri čemu su pesak i voda korišćeni da bi uglačali svaki deo stene, a zatim brušenjem rađeni neverovatno precizni detalji.
Tvrdi se da Kristalna Lobanja ima čudesna isceliteljska svojstva i da sadrži telepatske informacije o poreklu ljudskog roda. Smatra se da je načinjena ili korišćena u mitološkoj Atlantidi.
    Na osnovu toga što je Kristalna lobanja pronađena u Srednjoj Americi, a i zato što je motiv mrtvačke glave zauzimao važno mesto u kultovima Maja i Acteka, neki su pretpostavili da je ovo mogao biti kultni predmet koji je korišćen u verskim obredima i u bogosluženju kod ovih naroda.
    I ostale pronađene kristalne lobanje potiču iz različitih arheoloških nalazišta na području nekadašnje kulture Maja, a većinu njih širom sveta čuvaju potomci autohtonog stanovništva. Do sada su poznata četiri tipa antičkih kristalnih lobanja:
  • od čistog kvarca - potpuno providne
  • ametista - purpurne boje
  • ružičastog kvarca
  • dimljenog kvarca - sive

     do crne boje     Jedno vreme, naročito četrdesetih godina, Lobanja je imala mnogo mračniju reputaciju. Za nju su verovali da je 'Lobanja Strašnog suda' i da će svakoga ko je gleda zadesiti nesreća ili će prevremeno umreti.Kasnije, a naročito u novije vreme, zauzet je pozitivniji stav prema njoj. Sada se veruje da Lobanja ima isceliteljsku moć, a da je osim toga i skladište informacija.Dolazak do ovih podataka i njihovo pronalaženje biće moguće tek kada naučimo da crpimo znanje iz ivog kristalnog kompjutera.
    Grad Maja u kome je Kristalna lobanja pronađena, Lubaantun, je jedan od poslednjih velikih centara Maja, sagrađen u osmom ili devetom veku naše ere. Čitav taj predeo zarastao je u gustu vegetaciju. Izgleda da je on bio trgovačko središte za kakovac. Najspektakularniji deo grada jeste amfiteatar, jedan od najvećih koji su otkriveni u nestalom svetu Maja. Izgleda da ostaci Lubaantuna obuhvataju period od samo jednog i po stoleća pre nego što je grad neobjašnjivo napušten, negde u devetom veku naše ere.
    U Gvatemali su pronađena sela Maja u kojim je ovaj narod obitavao još u sedmom veku pre naše ere. Ali njihova civilizacija dostigla je zenit između 300.-900. godine posle Hrista.Onda se, iz još neutvrđenih razloga, ova jedinstvena civilizacija raspala, a narod zagonetno isčezao ili se odselio.
  Zbog svoje neprocenjive vrednosti Lobanja se čuva u sefu jedne banke u mestu Mil Veli u Kaliforniji. Kristalna Lobanja bila je podvrgavana mnogim naučnim istraživanjima. Počelo je 1964. kada je Ana Mičel Hedžis odnela Lobanju u Njujork kod bračnog para Dorlend. Oni su 6 godina proučavali Lobanju u svom stanu u Kaliforniji. Jedne večeri kad su zaključili da je kasno da bi je vratili u sef, Dorlend je seo kraj kamina, a pored njega na stočiću bila je Lobanja.Odjednom je primetio da oči Lobanje verno reflektuju vatru. Ovo izuzetno opažanje dovelo je do otkrića tajanstvenog i jedinstvenog optičkog sistema koji je ugrađen u Lobanju.Kako, to niko ne zna!Dorlend je pod mikroskopom otkrio neverovatno sofisticiranu optiku.U gornjem delu usne duplje Lobanje pronašao je široko providno telo koje je bilo slično prizmi koja prelama svetlost pod uglom od 45 stepeni. Ovakva prizmatična površina usmeravala je svetlost ispod Lobanje u njene očne duplje.Izbrušena je još jedna tanka površina koja je mogla da posluži kao uveličavajuće staklo.Kroz više od 15 cm prirodnog kristala u jednom komadu proteže se kanal bez prepreka i inkluzija.     Štampani tekst koji bi gledali kroz njega bio bi i čitljiv i uvećan.Iza onoga što deluje kao namerno izbrušena prizma, uočava se jedna konkavno-konveksna površina koja služi za sabiranje snopa svetlosti, koji se potom baca na prizmu i odande u očne duplje. Zadnji deo lobanje je majstorski izrađen kao sočivo modernog fotoaparata i koje skuplja svetlost odasvud i reflektuje je u očne duplje. Na Lobanji su naznačeni i zigomatični lukovi. Oni su urezani u reljef pored jagodičnih kostiju, kao na pravoj ljudskoj lobanji. To se ne može videti ni na jednoj statui u svetu. Vilična kost je odvojena i može da se skida. Savršeno je upasovana u dva uglačana ležišta i lako se pokreće gore dole!Jednom prilikom Frenk Dorlend je opazio oreol oko Lobanje, sličan prstenu oko Meseca. Prsten se protezao oko četrdeset pet centimetara i nestao je tek posle šest minuta.
  1970.godine Kristalna Lobanja odneta je u Hjulit Pakardove laboratorije u Santa Klari u Kaliforniji, na detaljna ispitivanja. To je jedna od vodećih  laboratorija u svetu za ovakvu vrstu istraživanja.laboratorije su sprovele dva osežna istraživanja. Posle toga jedan od zaposlenih je izjavio: ''Nema načina da se utvrdi starost Lobanje'. Verovatno su mnoge ideje o misterijama i zlu koje kruže o Lobanji, potekle od njenih očiju. Pomeranjem svetlosnog izvora ili lakom promenom ugla posmatranja dobija se beskrajni niz slika i obrazaca usled prelamanja svetlosti. To može da deluje vrlo hipnotički.' I u samoj laboratoriji Lobanja je izazivala uzbuđenje i nemir. Ni profesionalco koji su tamo radili i koji su poznavali do najmanje sitnice kristale i njegove osobine, nisu ostajali imuni na Lobanju. Na kraju su se eksperti iz laboratorije složili da, pod pretpostavkom da kad bi dobili komad kristala iste veličine, ni vrhunski proizvođači kristalnih komponenti sa najsavremenijom današnjom tehnologijom ne bi mogli da izrade Lobanju sličnu ovoj. Ili šta je izjavio jedan od kristalografičara iz laboratorije Hjulit Pakard-a : '…ova prokleta stvar jednostavno ne bi trebala da postoji!'

    Kristali na neki tajanstven način mogu da utiču na ljudsku svet. I bračni par Dorlend koji je ispitivao Lobanju nije izbegao mentalnin efektima Lobanje.Sve godine dok su ispitivali Lobanju nisu pušili niti pili alkohol i kafu, a postali su i vegetarijanci. Na neki čudan način Kristalna Lobanja uticala je na njihovu svest.I drugi ljudi koji su se prvi put susreli sa Lobanjom, reagovali su na susret sa njom. Neke je hvatala sanjivost a neki su imali problema sa disanjem ili lupanjem srca.Kod nekih ljudi kao da je stimulisala čulo mirisa i stvorila utisak da emituje aromu mošusa, koja je bila neopisiva. U prisustvu Lobanje neki ljudi su čuli laki hor glasova ili zvonjavu praporaca.
    Svetski centar za istraživanje zagonetnih pojava je četiri godine obavljao brojne eksperimente sa kristalnim lobanjama. Elektronska oprema koja je korišćena u ovim ogledima mogla je da meri energetski uticaj kristalnih lobanja na ljude. Rezultati tih istraživanja ukazuju na sledeće:

  •  Kod kristalnih lobanja na delu je neka nepoznata inteligencija ili neki program koji je u njih ugrađen, a koji je na osobe koje su se podvrgle ispitivanju uticao stvarajući specifična energetska polja. Dejstvo tih polja na testirane osobe bilo je pozitivno a instrumenti su zabeležili povećanje harmonije i ravnoteže u njihovim biomagnetnim poljima.
 • Kod osoba koje su meditirale u blizini kristalne lobanje zabeleženi su sledeći fenomeni: neki su dospevali u stanje alternativne svesti, drugi su imali raznovrsne vizije, neki su osetili oslobađanje dubokih emocija ili karme pohranjenih u njihovim čakrama ili fizičkom telu, a manji broj testiranih je osetio veliku radost ili bio blažen i ushićen.
 • Kod nekih ljudi kontakt sa kristalnim lobanjama izazivao je kasnije specifične snove ili bi danima osećao dejstvo energije lobanja. Kod pojedinih učesnika testova dolazilo je i do spontanog otvaranja njihovih unutrašnjih, duhovnih sposobnosti - pre svega trećeg oka ili sposobnosti da se čuju duhovi.
 •  Mnoge osobe koje su učestvovale u ovim testovima izvestile su kasnije Centar o korenitim promenama koje su im se posle kontakta sa kristalnim lobanjama dogodile. Prethodne neprijatne i nepoželjne situacije bile su brzo eliminisane ili bi se iznenada pojavila mogućnost za rešenje tih situacija, što im je donosilo mir i radost.

Filis Geld koautorka knjige 'Poruka Kristalne Lobanje'  je napisala: 'Verujem da Lobanja može da se upotrebi kao duhovni fokus da se izvuku mudrost i znanje iz kolektivnog nesvesnog. Kristalnu lobanju porede s kristalnim sveznajućim kompjuterom koji samo čeka da otkrijemo pravi pristupni kod'.
    Jedna stara centralnoamerička legenda, u koju su verovali i Maje i Acteci, kaže da je svet bio uništen četiri puta, da mi živimo pod petim Suncem i da će naš svet biti uništen potresima Zemlje kada će nestati svaki život.
   Prema kalendaru Maja svet je nastao 13.avgusta 3114. godine pre naše ere, a biće potpuno razoren 21.12.2012. godine. Pisari ovog drevnog naroda, za koji se veruje da su odlično znali astronomiju, ostavili su mnoge tekstove sa proročanstvima, posebno onim vezanim za pomračenja Sunca. Jedna od legendi koja se sačuvala do danas govori da još od vremena kada su ljudi naselili dvanaest planeta postoji trinaest kristalnih lobanja.
Sve kristalne lobanje bile su poverene ljudima koji su naseljavali Zemlju, a koji su se nazivali Atlanti. Atlanti su potom ove kristalne lobanje ostavili Majama. Ako bi ljudima pošlo za rukom da sve ove lobanje sakupe na jednom mestu, one bi mogle da nam pruže podatke o našem poreklu i da nam kažu kako da izbegnemo dolazeću katastrofu. Naši preci su, prema predanju, umeli da navedu kristalne lobanje da govore, pri čemu bi im se čak pokretala vilica.
  Šta god Vi mislili o Kristalnoj Lobanji i njenoj nerazrešivoj misteriji, znajte da psiholozi ne preporučuju da sebe dovodite u izmenjena stanja svesti. Ali ko može odoleti Tajni Kristalne Lobanje.

Van mreže vatrogasac

  • Moderator
  • Forum pomocnik
  • *
  • Poruke: 748
  • Like: +22/-2

Odg: razne zanimljivosti
« Odgovor #369 poslato: 25.04.2011. 20:42:00 »
GOSPODARI SVETGDE ONI ODLUČE, TAMO ĆE BITI LEPO VREME ...

   Danas nema nikog ko se nepita šta se to dešava sa klimom. Od čega i zašto se priroda menja.Ali ne krivite prirodu...Prava nedirnuta priroda je kao živi organizam gde je sve na svom mestu i sve je u harmoniji jedno sa drugim.Međutim kada se dirne u prirodu, u njeno srce, tada zima više nije zima, a leto više nije leto.
    Manipulisanje klimom počelo je još 1946.godine kada je američki naučnik Vinsent Šefer otkrio činjenicu da ubacivanje zaleđenih čestica ugljen-dioksida (suvi led) u hladnu komoru dovodi do stvaranja ledenih kristala koji su isti kao i oni u oblacima.Znalo se da se topli vazduh prilikom dizanja od zemlje sve više hladi i da se jedan deo te vlage kondenzuje u sićušne kapljice koje formiraju oblake. Milioni tih kapljica moraju se spojiti međusobno da bi postale dovoljno teške i kao takve padale kao kiša. Tako je i dotičnom naučniku palo na pamet da bi oblaci mogli biti "zasejani" da stvaraju kišu čak i nad sprženim pustinjama. U Južnoafričkoj Republici 1988. godine došlo je do jednog slučajnog otkrića koje će dosta uticati na tokove "proizvodnje klime". Njihov takozvani čarobnjak za proizvodnju kiše, Grejem Mater, stekao je utisak da izduvni gasovi iz jedne fabrike papira pospešuju kišu.Kad je testirao gasove ustanovio je prisustvo higroskopskih soli, koje privlače vlagu, i shvatio da bi one mogle biti iskorišćene za dramatično obogaćivanje oblaka. Polazeći od njegovih nalaza, Američki nacionalni centar za atmosferska istraživanja (a ko bi drugi) eksperimentisao je tokom četiri godine sa zasejavanjem higroskopnim raketama, koristeći okolnu vlagu u oblacima.
Preliminarni rezultati pokazali su da zasejavanje oblaka funkcioniše. Tako danas najmanje 29 saveznih država SAD ima programe za modifikaciju vremena, a inače Pentagon već duže vreme veruje (a i praktično pokazuje) da će klima moći da se koristi kao oružje po snazi ravno nuklearnoj bombi.
     Godine 1998. Malezija je pretrpela najgoru sušu u poslednjih 15 godina.     To je bio razlog da malezijska vlada otpočne sa razvojem jedne nove tehnike koja uključuje zasejavanje oblaka helikopterima Mi-17 (normalna letelica može da ponese 20 snopova raketa, dok malezijski helikopter može da ponese 60).


KAD KINEZI EKSPERIMENTIŠU

    Projekti modifikacije klime prilično su poodmakli u Kini.Tako su 2000. godine, zabrinuti što su zime u Pekingu bile suviše suve, zvaničnici iz pekinškog meteorološkog ureda pustili iznad grada balone napunjene paketićima srebrnog jodida od po pet grama.Na visini od 2000 metara jedan fitilj sa sporim sagorevanjem aktivirao je raketu koja je razasula 500.000 milijardi veštačkih kristala iznad oblaka.Eksperiment je bio suviše uspešan: desetak centimetara snega palo je na centralni i istočni Peking, glavni aerodrom bio je zatvoren, a svi glavni drumovi sem dva bili su blokirani.

LEPO VREME ZA PARADE

   I naučnici u bivšem Sovjetskom Savezu skrenuli su na sebe pažnju međunarodne javnosti svojim sposobnostima uticanja na vremenske prilike.Njihovi početni projekti bili su prilično primitivni: avioni su ispuštali ogromne količine betonske prašine iznad oblaka, očigledno verujući da će ih ona rasturiti.Ali kad su njihovi projekti modifikacije klime postali prefinjeniji odmah se povećala i stopa uspeha.Krajem osamdesetih godina ruski naučnici su koristili komplikovane hemikalije za regulisanje oblaka i bili su kadri da garantuju lepo vreme iznad Moskve za vreme održavanja parada i drugih masovnih javnih skupova.


KAD SE VRAČEVI NALJUTE

    Manipulisanje klimom ne prolazi uvek bez problema.Kada su 1998. godine marokanski ratni avioni zasuli hemikalijama oblake iznad Burkine Faso izazvavši tako pljusak, lokalni vračevi opasno su se naljutili.Zapretili su da će stupiti u štrajk ako "mašine" ne budu vraćene tamo odakle su i došle.I u SAD rančeri i farmeri često tuže manipulatore oblacima tvrdeći da im oni odvlače "njihovu kišu" na drugu stranu.
    Ali sve ovo izgleda prilično bezazleno prema onome za šta se danas najviše eksperimentiše sa klimom, a to je u vojne svrhe.Vojni krugovi su još odavno pokazali veliko interesovanje za projekte modifikacije klime.Tokom ratova vreme je često igralo važnu ulogu.U godinama posle Drugog svetskog rata američki vojni vrh je finansirao na desetine tajnih projekata uključujući i Projekt Argus, koji je proučavao načine izazivanja zemljotresa, Projekt Nebeska Vatra koji je istraživao mogućnost stvaranja minja i gromova, i Projekt Olujni Bes koji je proučavao načine kontrolisanja pravca kretanja moćnih uragana.Projekt Olujni Bes je uključivao zasejavanje hemikalijama oblaka okolo uragana sa ciljem da se izmene "upravljačke struje" koje  usmeravaju njegovo kretanje.Prema izjavi jednog naučnika koji je radio na projektu, rezultati su bili "dvosmisleni".
    Snaga onoga što mi nazivamo nevremenom stvarno je ogromna.Tako razmišljaju i vojni vrhovi velikihsila.Tokom poslednjih godina američki vojni vrh sve više je kontrolu nad klimom počeo da shvata kao jedno moćno razorno oružje. Opipljiv dokaz je istraživački dokument 'Vreme kao multiplikator oružanih snaga: Ovladavanje vremenom u 2025.godini' u kome je sedam visokih oficira proklamovalo da manipulisanje klimom nudi ratnicima oruđa za oblikovanje bojnog polja kakvo ranije nikad nije bilo poznato.Prema tome izveštaju, američke oružane snage mogle bi da potope neprijateljsku vojsku, uskrate joj pijaću vodu, izazivu sušu i razore komunikacije i radarske sisteme.Šta mislite šta mogu sa gradom ovolike veličine kao na slici desno.Militaristički planeri već uveliko sprovode u delo zasejavanje  oblaka iznad neprijateljskih teritorija koristeći nevidljive avione, čime bi u ratnim uslovima pretvorili zemljište u kaljugu, stvorili uragane koji će moći da opustoše celu zemlju a uveliko su ovladali i stvaranjem veštačkih cunamija (setite se cunamija koji je nadavno poharao Šri Lanku i okolinu, priča o prirodnom cunamiju baš i ne pije vodu).
    Ujedinjene Nacije (zna se ko ih kontroliše) su 1977.godine donele razoluciju kojom se zabranjuje korišćenje klime kao sredstva za vođenje rata i američki militaristi tvrde da oni i dalje poštuju embargo.Po rečima njihovog šefa 'Odeljenja za klimu Američkog ratnog vazduhoplovstva' ; 'Mi samo želimo da predviđamo i koristimo vremenske prilike, a ne da ih modifikujemo' (koja komedija).Međutim bez obzira što većinu projekata za modifikaciju vremena sprovode civili, vrlo dobro se zna da iza svega stoji Pentagon.


AMERIKANCI SASUŠILI VIJETNAM

    Stručnjaci koji se bave meteorologijom i manipulacijama klimom već odavno istražuju sumnje koje su još odavno izneli Vijetnamci, a radi se o tome da su Amerikanci tokom rata u Vijetnamu u atmosferu puštali čestice oko kojih su se gomilali kišonosni oblaci, sve sa ciljem da bi otežali uslove ratovanja za Vijetnamsku gerilu.U Americi sve te tvrdnje pobijaju, ali i dan danas se Vijetnamci žale da su im, od preobilnih padavina koje su se dešavale kad im i nije bilo vreme, istrulele sve šume.
    Profesor Acumu Omura, koji radi kao direktor Instituta za klimatološka istraživanja u Cirihu, tvrdi da SAD već imaju sredstva za četiri oblika meteorološkog ratovanja.
Operacija poplave, predviđa masovnu upotrebu aviona koji će u slučaju potrebe, nad određenom teritorijom protivnika 'zasejati'  oblake velikim količinama srebrnog nitrata, što će prouzrokovati ogromne poplave na unapred određenim teritorijama.
    Operacija led, predviđa upotrebu rakete napunjene velikim količinama dioksida metana i ugljenika koja bi eksplodirala na visini od 17000 metara i razasula čestice tereta koji je donela.Te čestice u potpunosti će zakloniti Sunce što će izazvati nagli pad temperature na određenom prostoru na Zemlji.Ovo će izazvati smrt od smrzavanja ne samo neprijatelja nego i svega živog na toj teritoriji.
   Vatrena oluja, predviđa upotrebu lasera usmerenih na pustinjske predele.To će dovesti do pregrejavanja vazduha nad pustinjom čije će podizanje uvis dovesti do razornih uragana praćenih izazivanjem mnogih požara koji će uništiti vegetaciju, životinjski svet, ljude i njihova naselja, uključujući i višemilionske gradove.
    Podmorska bomba, sračunata je na izazivanje talasa visokih do 30 metara koji će se svom snagom srušiti na priobalna područja i u prečniku od nekoliko stotina kilometara uništiti sva plovila, luke, pomorske baze, ali i naselja (jel još neko veruje da je nedavni cunami koji je poharao Šri Lanku bio prirodna pojava).Džinovski talasi bi bili izazvani aktiviranjem velikog eksplozivnog punjenja, postavljenog u dubini okeana ili mora.

PROJEKAT  HAARP

 
O ovom zloslutnom projektu biće posvećena posebna stranica HAARP.Sad samo reč da se radi o jednom o najkontroverznijih projekata koji se bave modifikacijom klime.Američka vlada priča o tome kako HAARP služi da istraži načine za saniranje ozonskog omotača (što on i jeste u stanju da učini) i da istraži nove načine komuniciranja sa nuklearnim podmornicama.Međutim prava namena mu je kontrola klime tamo gde oni požele kao i manipulacija sa kontrolom ljudi.Ali detaljno o svemu na posebnoj stranici HAARP.

SKE KLIME

Van mreže vatrogasac

  • Moderator
  • Forum pomocnik
  • *
  • Poruke: 748
  • Like: +22/-2

Odg: razne zanimljivosti
« Odgovor #370 poslato: 25.04.2011. 20:56:15 »
http://www.conopljanews.net/test_refleksa.html
  TEST REFLEKSA
KOLIKO STE BRZI I SPRETNI?

Van mreže vatrogasac

  • Moderator
  • Forum pomocnik
  • *
  • Poruke: 748
  • Like: +22/-2

Odg: razne zanimljivosti
« Odgovor #371 poslato: 01.05.2011. 12:01:37 »
NEVEROVATNA PITANJA LJUBAVNOM PSIHOLOGU
■ Masturbiram jastukom mogu li ostati u drugom stanju?
■ Sela sam u pišalinu. Da li sam trudna?

■ Kupali smo se zajedno i on je svršio u vodu. Mogu li
    ostati trudna?
■ Gurnuo mi je prst dole, da li sam jos nevina?
■ Pomozite molim vas, stalno mi na kiti ispod glavića nešto belo! U potpisu : Sokol
Odgovor : SOKOLE, OPERI GA !!! (Ovo je doslovan odgovor!)

■ Otkako sam dobila menstruaciju polno se iživljavam na igračkama. Zašto?
    Da li sam normalna ? Pomozite !
■ Gledala sam pornić, pa me interesuje treba li ga premotati kad ga budem
    vraćala u videoteku ?
■ Ako se karam u čmar, jesam li devica?
■ Imam 15 godina i nameravam stupiti u intimni odnos sa svojim momkom, ali me uzasno strah da ne ostanem trudna. Mislim, da ostanem trudna to bi bila tragedija jer je momak jako siromašan, a mama mi daje dnevno samo 1,5 eura za kavu i kad bi skupljala za abortus trebalo bi mi 5 godina, a trudnoća traje samo 9 meseci. Šta da radim?
■ Imam 12 godina i ljubila sam se dečkom. Posle smo se 'trljali' preko
   farmerica. Jel mogu ostati trudna ???
■ Imam 16 god, spavala sam nedavno s dečkom i čula sam da do 18 godine
   himen ti ponovno naraste. Koliko mu vremena treba?
■ Spavam s 2 dečka, da li ovaj prvi dok spavam s njim može otkriti da sam ga
   prevarila?
■ Je li istina da masturbacija izaziva neplodnost?
■ Prijateljica mi je rekla da ako se istuširam nakon seksa neću ostati trudna.
   Jel to istina?
■ Imam 13 godina i nedavno sam spavala s rođakom u istoj sobi (na
   odvojenim krevetima). Mogu li zatrudniti?
■ Više mi je tipova sa partiaj reklo da ako jedem bombone da ne mogu zatrudniti, pa sam dala da svršavaju u mene. Sada sam trudna - da li to znači da su lagali, ili nisam konzumirala dovoljno tableta?
■ Zadovoljavala sam se olovkom i toliko sam se zaneela da sam je gurnula
    prejako i malo sam krvarila? Da li je to bio moj prvi seks?
■ Da li mogu zatrudniti ako se kupam sa malim bratom u kadi?
■ Čula sam neke cure iz 8 razreda spominju reč peting, pa me zanima šta je to
    i da li se može izlečiti. Hvala.
■ Imam redovan seks sa dečkom bez kondoma. Primetila sam da mi rastu grudi, stomak mi se uvećao a menstruacija mi kasni četiri meseca. Da li to znači da sam možda trudna?
■ Spavala sam s dečkovim bratom, da li se to smatra varanjem?
■ Imam 13 godina, nikada se nisam poljubila s dečkom niti spavala s njime ali
   malo sam se udebljala, da li sam trudna?
■ Imam 13 godina, jako sam lepa, zgodna i imam velike grudi. Pomozite, šta
   da radim?
■ Ja i prijateljica smo se juče s dva dečka mazile i ljubile na krevetu. Danas celi dan imamo vetrove! Jesmo li trudne ???
Odgovor: Možda ste se samo malo više najele pasulja!
■ Samozadovoljavala sam se s Barbikom usled čega je Barbiki ispala glava i
   ostala 'unutra'. Šta da radim? Molim vas, ne šaljite me ginekologu.
■ Imam 16 godina i imam dečka s kojim imam intimne odnose. Muči me to što on voli da mi gura grlić boce tamo dole. Moje pitanje je: Da li mi je dečko alkoholičar.
■ Uvek kad se tuširam okrenem tuš prema sebi i to mi jako paše, da li sam  normalna? Odgovor: A, kako bi se drugačije mogla istuširati?
■ Neki dan sam ušao kod roditelja u sobu i oni su jako stenjali, da li su normalni?
■ Primetila sam da na reklamama za uloške uvek bude neka plava tečnost, a
   meni curi crveno.. Jesam li normalna?

Van mreže vatrogasac

  • Moderator
  • Forum pomocnik
  • *
  • Poruke: 748
  • Like: +22/-2

Odg: razne zanimljivosti
« Odgovor #372 poslato: 04.11.2011. 20:53:05 »
Zanimljivosti
Sky Tree - Nebesko drvo, najviši toranj na svijetu
Objavljeno: 02.11.2011.
Izvor: b92
Simulacije pokazale da bez problema može izdržati i zemljotres od osam stepeni Rihterove skale, a možda čak i jače - Korištena drevna tehnologija gradnje pozajmljena od japanskih hramova



Sa nevjerovatnih 634 metra Sky Tree (u bukvalnom prevodu „Nebesko drvo“) u Tokiju biće najviši toranj na svijetu.

Na vrh ovog remek djela savremene arhitekture i građevinarstva stiže se liftom koji prelazi 350 metara za manje od jednog minuta. Pogled koji vam ovaj toranj nudi je prava poslastica za oči – Tokio se prostire sve do mjesta gdje se planina Fudži spaja sa nebom.

Kada zvanično bude bio otvoren u februaru 2012. kao televizijski toranj, ulaznica do prve panoramske platforme na 350 metara koštaće 18 evra, dok će do druge koja se nalazi na visini od 450 metara iznositi oko 27 evra.

Ko poželi, moći će da prođe „vazdušnim hodnikom“ odnosno spoljnim stepeništem urađenim od stakla.

Pitate se kako će takva građevina opstati na trusnom japanskom tlu? Po svemu sudeći, bez problema. Struktura može smanjiti vibraciju zemljotresa za 50 odsto. Simulacije su pokazale da će bez problema izdržati i zemljotres od osam stepeni Rihterove skale, a možda čak i jače. Inače, drevna tehnologija gradnje pozajmljena od japanskih hramova nalazi se u srcu „Nebeskog drveta“.

Naime, shimabashira, centralni stub od ojačanog betona odvojen je od spoljne čelične školjke i ponaša se kao kontrateg kada se toranj zaljulja. Inženjeri imaju puno povjerenje u ovakav način gradnje, budući da se petospratne pagode sa takvim stubovima nikada nisu srušile za vrijeme zemljotresa.

Takođe, Sky Tree gotovo da nije oštećen ni poslije stravičnih zemljotresa koji su danima razarali Japan od 11. marta.

Pomalo uspavan dio grada već preplavljuju turisti, a tome će, nadaju se Japanci, u budućnosti doprinositi i brojni restorani i pro

Van mreže vatrogasac

  • Moderator
  • Forum pomocnik
  • *
  • Poruke: 748
  • Like: +22/-2

Odg: razne zanimljivosti
« Odgovor #373 poslato: 04.11.2011. 21:24:18 »
Bill Gates: Mi smo Jobsu pomogli da napravi Mac
Objavljeno: 03.11.2011.
Izvor: bug.hr
Nedavno izašla Jobsova biografija nimalo laskavo i nimalo prijateljski komentira Billa Gatesa s kojim su Apple i Jobs bili neraskidivo vezani od početaka. Gates odgovara...
Gates: Steve je bio frustriran jer su njegovi proizvodi bili preskupi
Gates: Steve je bio frustriran jer su njegovi proizvodi bili preskupi

Za razliku od neshvatljivo ogorčenog i luđačkog napada na Billa Gatesa od strane Jobsa u nedavno izašloj biografiji, Bill Gates u intervjuu koji je dao ABC-u kaže da ga sve izrečeno „nimalo ne smeta“ i u istom stilu nastavlja da je „Steve Jobs napravio fantastičan posao“.

Sve ovo izrekao je na pitanje da komentira Jobsove tvrdnje da je „… u osnovi bez ideja i nikada ništa nije izumio, te mu je stoga i bolje sada u filantropiji nego u tehnologiji. Sramno je krao tuđe ideje“, rekao je Jobs, te je još malo dodao „… (Gates je) dubinski defektno ljudsko biće“.

Ipak, Gates je rekao da usprkos nekim „teškim stvarima“ koje je pokojni Jobs izrekao o njemu tijekom svih godina koje se poznaju, ovaj nije bio maliciozan. Po Gatesu, Jobs se u raznim vremenima osjećao napadnutim sa svih strana. „Mislio je da je on dobar momak, dok smo mi svi ostali zli momci. Poštujem Stevea jer smo imali priliku raditi zajedno. Poticali smo jedan drugoga, čak i kad smo si bili konkurencija. Uopće me sve to ne smeta.“.

Dapače, nastavio je dalje, smatra da je i Microsoft imao ulogu u razvoju Maca: „Steve i ja smo radili zajedno, stvarajući Mac. Mi (Microsoft) smo imali naše ljude tamo i napravili smo ključne dijelove softvera za njega.“.

Po Gatesu, Jobs je bio frustriran što su u 30 godina rada tvrtke njihovi proizvodi često bili toliko skupi da jednostavno nisu mogli opstati na tržištu, dok je

Van mreže vatrogasac

  • Moderator
  • Forum pomocnik
  • *
  • Poruke: 748
  • Like: +22/-2

Odg: razne zanimljivosti
« Odgovor #374 poslato: 04.11.2011. 21:26:08 »
Zašto Jobs nikada nije stavio registraciju na svoj Mercedes?
Objavljeno: 04.11.2011.
Izvor: hina
Osim po crnim dolčevitama, trapericama i tenisicama New Balance, pokojni Steve Jobs bio je poznati i po srebrnom Mercedesu koji nikada nije ima službene registracijske tablice


Osim po crnim dolčevitama, trapericama i tenisicama New Balance, pokojni Steve Jobs bio je poznati i po srebrnom Mercedesu koji nikada nije ima službene registracijske tablice.

Nakon smrti genijalnog vizionara Applea, otkriveno je i kako je godinama uspješno izbjegavao registrirati svoj automobil. Naime, Jobsova tvrtka sklopila je ugovor o leasingu s automobilskom kućom prema kojem je Jobs svakih šest mjeseci mijenjao automobil. Zahvaljujući takvoj praksi i rupi u zakonu Kalifornije, koji novim vlasnicima daje čak 6 mjeseci da riješe tehničke stvari s postavljanjem registarske tablice, Jobs nikada formalno nije morao registrirati automobil.

S druge strane, auto kući je vjerojatno odgovarao dogovor s Jobsom jer joj sigurno nije bio problem svakih šest mjeseci naći kupca za Mercedes koji je pripadao Steveu Jobsu.