Njemačka sportska marka predstavila je posljednju evoluciju modela GT3 RSR namijenjenog utrkama u GT2 prvenstvu. Jedan od ukupno tri Porscheova tvornička trkaća modela, GT3 RSR, doživio je značajne preinake za 2009. godinu.Vizualno najuočljivije promjene odnose se na prednji kraj s niže postavljenom prednjom haubom i modificiranim usisnicima zraka, a kupcima je na raspolaganju i opcijski klima uređaj. Iako se možda na prvi pogled ne čini, iz Porschea poručuju da je cjelokupna karoserija dodatno "ispeglana" s boljom aerodinamikom te većim downforceom. Također, kočioni sustav još je efikasniji, dislociran je uljni filter za lakši pristup, a u unutrašnjosti vozača će dočekati novi multifunkcionalni zaslon.

Ispod stražnjeg poklopca smješten je šest-cilindrični boxer motor kojemu je zapremina povećana sa 3,8 na 4,0-litre. Zbog novog tehničkog pravilnika i restrikcija na usisu novi GT3 RSR razvija 450 KS (prošlogodišnji model 465 KS) te 430 Nm okretnog momenta. Usprkos manjoj snazi u Porscheu tvrde da je novi model lakši za voziti jer motor pruža više momenta pri niskim okretajima, a ujedno ima i bolju liniju okretnog momenta. Motor je usuglašen sa šest-stupanjskim sekvencijalnim mjenjačem, a blokada motora je na 9.400 okr/min.
Novi Porsche GT3 RSR trebao bi biti dostojan konkurent Ferrariju u GT2 prvenstvu, no prije toga valja imati 380.000 eura, jasno plus davanja.