VLADIX SAT forum

Satelitski recieveri => Dreambox => Problemi i pomoć => Temu započeo: STRUJA_SAT 03.11.2011. 18:42:54

Naslov: DreamBox 500s zaboravljen pin kod...Pomoc ?!
Poruka od: STRUJA_SAT 03.11.2011. 18:42:54
Ovako imam problem sa DreamBox 500s...Djeca su nesto cackala igrala se i promijenili pin kod...E sad je problem sto su oni kucali nesto bezveze i ne znaju koji su pin postavili...Pa da li postoji neka mogucnost da se pin resetuje ili nesto slicno jer ne mogu uci ni u meni ni nista bez tog pin-a :S

Svaka pomoc bi dobro dosla...Hvala
Naslov: Odg: DreamBox 500s zaboravljen pin kod...Pomoc ?!
Poruka od: scoobydoo 03.11.2011. 21:30:12
Probaj ovako:
Otvori  FTP i odi u  /var/tuxbox/config/enigma i otvori ga, zatim stisni config i opciju search te upiši ovo ispod.
Dakle, copy-paste.

i:/elitedvb/pins/parentallock=xxxxxx

Morao bi dobit nešto ovako.
i:/elitedvb/pins/setuplock=0000016b
Crveni brojevi bi trebali predstavljat tvoj pin code u HEX formatu.

Pronađi na netu nekakav Hex calculator, ubaci 0000016b i trebao bi dobit PIN broj od 4 znamenke.
Ako ne ide, onda pomaže samo kabeli krkni u njega novi image.
Bez toga neće ići  :dontknow:
Naslov: Odg: DreamBox 500s zaboravljen pin kod...Pomoc ?!
Poruka od: STRUJA_SAT 03.11.2011. 22:34:02
Ali ja ne mogu nista otvoriti na Dream Box-u gdje god da krenem trazi mi pin kod...A novi image mi se ne ubacuje jer mi ode linija (sharing) Da li postoji jos koja solucija samo da mi ne ode sharing :S

Sorry ako smaram
Naslov: Odg: DreamBox 500s zaboravljen pin kod...Pomoc ?!
Poruka od: dajac 04.11.2011. 07:54:06
pa ubaci novi image a liniju od cardsheringa posle ubaci u njega,pa znaš od koga dobivaš liniju a i imaš je u ftp tj.od total comandera,otvori taj program sam i vidječeš liniju smještenu pod var/etc i riješen problem a i linija ti je smještena u my computer samo vidiš na kojoj ti je particiji i problem rješen za 5 minuta
Naslov: Odg: DreamBox 500s zaboravljen pin kod...Pomoc ?!
Poruka od: scoobydoo 04.11.2011. 18:36:08
Kad radiš sa FTP programom tj DCC-om iliti Dreambox control centrom, ne trebaju ti nikakvi pin kodovi .
Ponavljam, ako ne ide, morat ćeš ubacit novi image, a liniju izvadi iz configa, ovisno koji emulator koristiš za CS.