VLADIX SAT forum
Informacione tehnologije => TV i video uređaji. => Temu započeo: mateoz 10.01.2011. 19:07:09
-
što mi treba za snimanje tv ili sat signala na kompjuter?
napomena:imam lcd tv koju koristim i kao monitor od kompjutera (ako je to ikakva prednost)
-
pa ako ti je lcd spojen sa racunarom trebao bi ti samo softver koji to sto skines mozes pokrenuti sa compa na lcd...
a koliko znam trebalo bi ti sve ici nebitno sta imas na comp cim pokrenes ide ti na lcd... ::)
mozda sam te pogresno razumio...
-
zna li tko
jeli tko snimao
-
zna li tko
jeli tko snimao
Treba ti tv kartica ( tuner ) za računalo. Ovisno o onome što želiš snimati da li zemaljski ili satelitski program. U prodaji se mogu naći i hybridne kartice sa dvb-t i dvb-s tunerom. DVB-T=terrestrial ( zemaljski prijemnik ) DVB-S= satelitski prijemnik
Za DVB-t dovoljan ti je soft koji dobiješ sa samom karticom, a za DVB-S će ti ipak trebat nešto više.
I u jednoj i u drugoj varijanti potrebna je naravno antena.
Obje varijante postoje i u USB verzijama pa nemoraš kopat po kompu.
http://www.avermedia.com/
Ovo je link jednog od najpoznatijih proizvođača tv opreme za rad na računalu.
-
hvala sve mi je jasno :)
-
jeli znaš koje su cijene dvb-s
-
jeli znaš koje su cijene dvb-s
Ne bih znao, ja imam avermedia hybrid ( analog+dvb-t+fmradio ) a za satelitsku koristim dreambox koji je na spomenutu karticu spojen via composite tako da mogu snimati sve sa dreama, a za zemaljsku koristim njen tuner. Takva kartica ti je u RH cca 400-450 kn.
-
ja sam mislio da mi treba samo nekakav software za snimanje
pošto na televiziji imam pc utor ,tako da mi služi i kao monitor
znači ništa bez dvb tunera?
-
Malo sam prelistao temu i malo je nedorečena . Ovako moje mišljenje je sledeće , ako želiš snimati sa DVB-T reca ili sat.reca trebao si odmah uzeti risivere sa usb-om i na njih priključih eksterni HDD i snimiš što te zanima vrlo jednostavno i kad želiš pogledati za tili čas je tu . Znači ne opterećuješ ni komp i sistem sam po sebi je jednostavan za rukovanje biz ikakvih suvišnih programa i komplikacija , a drim to radi jednostavno preko IP-a .
-
Da! Lagano sa usb rec uzmes i lagano....