VLADIX SAT forum
Informacione tehnologije => Kompjuteri - generalno => Temu započeo: panter666 23.11.2010. 16:00:28
-
(http://www.bug.hr/_cache/c7cf9ec4d2680ef013696aff40762016.jpg?rand=19529505)
Možete li zamisliti rješavanje problema na Windowsima bez Process Explorera? Stigla nam je nova verzija ovog iznimno popularnog i korisnog alata.
Iako novi Task Manager nudi nešto više, nego nekada, ne može se ni usporediti s Process Explorerom, moćnim alatom za pregled svega i svačega vezanog za pokrenute procese u Windowsima.
Već samo mogućnost da saznate koji dokument je otvoren kojim procesom, dovoljna je da se oduševite ovim alatom. Koliko ste se samo puta našli u situaciji da ne možete pristupiti dokumentu, jer ga je zaključao proces o kojem pojma nemate?
Zanima li nekoga generički "svchost", već na kretnje mišem, dobit će sve detaljne informacije o pokretaču, pravima, servisima itd. Programirate li, neprocjenjivom će se činiti mogućnost da o svakom procesu možete saznati zauzeće procesora za svaku nit posebno, sve "hendlove", informacije o memoriji i detalje o prozorima koji ih kontroliraju.
Nova verzija Process Explorera, kako navodi službeni TechNetov blog, donosi mnoštvo novosti, poboljšanja i funkcionalnosti.
Ako želite probati ovo malo čudo, slobodno ga skinite besplatno i uživajte u hrpi informacija, za koje možda niste ni znali da postoje:
http://technet.microsoft.com/en-us/sysinternals/bb896653.aspx