VLADIX SAT forum
I sve što život nosi => Svijet automobila => Auto-moto sport => Temu započeo: Bobo 23.12.2009. 00:03:34
-
(http://i.imagehost.org/0887/21_bernie_rim_front.jpg) (http://i.imagehost.org/view/0887/21_bernie_rim_front)Vodeći čovjek Formule 1 Bernie Ecclestone dogovorio je novu trku u kalendaru najpoznatijeg automobilskog takmičenja, koja bi se trebala održati 2012. ili 2013. u glavnom gradu Italije.
Vlasnik Formule 1 Bernie Ecclestone u kalendar takmičenja najpoznatijeg automoto sporta uvrstio je novu trku, koja bi se trebala početi voziti već 2012. ili 2013. - Veliku nagradu Italije. Vijest donosi Reuters, a potvrđuje šef organizacije trke Maurizio Flammini.
(http://i.imagehost.org/0191/21_bernie_rim_1.jpg) (http://i.imagehost.org/view/0191/21_bernie_rim_1)
"Dogovor s Bernijem Ecclestoneom da u život vratimo Grand Prix u Rimu postignut je i parafiran", potvrdio je Flammini, ne želeći otkriti detalje.
Nagađa se kako će trka biti veoma slična onoj u Monte Carlu u Monaku, budući da će se voziti po ulicama glavnog grada Italije. Njezino održavanje, pak, neće naškoditi trci u Monzi koja će se, kako sada stvari stoje, nastaviti održavati paralelno sa "novakom".