VLADIX SAT forum
Satelitski recieveri => Metabox => Problemi => Temu započeo: dradovic 13.11.2009. 14:52:13
-
BangHead.gif
Imam problem sa signalom na metaboxu 3.Kako god okrećem antenu ne mogu dobiti jači signal od 78% ( signal quality 78% a signal level skače od 20%-70-tak %).Primjetio sam da čak i kad skinem lnb sa antene imam tih 78%.Tražio sam astru ili thor ali nikako.Kupio sam neke lnb-e u Merkuru u Rijeci(Gold edition single) da nije možda u njima problem?Kupio sam i još jedan kabel ali ništa.
Molim za vašu pomoć!
-
A što reći.......
Možda da probaš sa drugim lnb-om jer je taj neispravan.Mada je čudno to da kad skineš lnb sa kabela signal opet bude 78%.....
-
Proveri konektore na kablu! Jer i jedna licna (zicica sa vanskog dela) ako dodje u dodir sa unutrasnjim delo moze dati isti takav efekat!
-
Imao sam identičan problem sa metaboxom II,negde ti je u prekidu signal od LNB-a do receivera,gde... to sam moraš otkriti,ili kao što kaže kolega Ak@i,negde imaš kratki spoj u kablu,u svakom slučaju... proveri detaljno kabal pedalj po pedalj od reca do LNB-a i naći ćeš problem,a onda ga i otkoloniti.
Pozdrav!
-
Pozdrav svima!
Evo kupio sam novi kabel i novi lnb i sad je sve u redu!
Hvala na pomoći