VLADIX SAT forum

I sve što život nosi => Svijet automobila => Auto-moto sport => Temu započeo: trucker 02.11.2009. 12:50:04

Naslov: Zbog velikih gubitaka, povla?i se Bridgestone
Poruka od: trucker 02.11.2009. 12:50:04
(http://www.kawedesign.com/pcg/blog/wp-content/uploads/2009/04/bridgestone.jpg)

Bridgestone, jedini dobavljač guma za bolide Formule 1, u ponedjeljka je najavio povlačenje iz tog sporta, što je treću veliki gubitak za ovu kraljevsku automobilističku disciplinu nakon povlačenja Honde (prosinac 2008.) i BMW-a (srpanj 2009).

"Bridgestone objavljuje da neće potpisati novi ugovor o dobavljanju guma za svjetsko prvenstvo Formule 1 FIA-e (Međunarodna automobilistička federacija). Sadašnji ugovor bi trebao isteći krajem sezone 2010.", stoji u Bridgestonovom priopćenju.

Bridgestone je ušao u Formulu 1 1997. kako bi osporio nadmoć Michelina. No,od povlačenja Michelina 2007., Bridgestone je bio jedini dobavljač guma za Formulu 1, koju je već napustio Goodyear na kraju sezone 1998.