VLADIX SAT forum
Informacione tehnologije => Kompjuteri - generalno => Problemi, pomoć i tutorijali => Temu započeo: Ak@i 07.06.2009. 01:18:55
-
Ovako,veceras mi se desilo da sam dosao u situaciju da sam pomislio da sam definitivno neobrazovan za pitanje interneta,pa cu zato da postavim pitanje da rascistim sa sa sobom i sa svojim znanjem! Jedna prijateljica mi postavi pitanje da li je moguce ako npr. laptop koristis u jednoj drzavi,pa ga poneses u drugu i nakacis se na net da ti ip adresa ostaje ista,tacnije da ti na nekom mestu pokazuje ip iz prve drzave! Ja joj lepo kazem da nije moguce,jer da je moguce onda ne bi postaojali programi za sakrivanje ip adrese,a ona meni ja sam pitala neke prijatelje oni meni kazu da je to moguce i da sto posto moze! Zato drustvo pomagajte inace ima da me ubije to sto mislim da ja nisam u pravu! ma i ako nisam to je nebitno,vec samo da rascistim sta je tacno! :D :D Samo ne zelim da budem :ludizbunjen: u glavu! :D :D
Znam da bi ovo pitanje moglo i da se postavi u domenu Interneta ali evo ja postavih ovde! Ipak ne radi vise mozak!
-
Kaži ti njoj prijatelju da niti ona niti oni što su joj to rekli nemaju pojma.IP dodjeljuje provider,ne nosi se IP u kompu
-
Da raščistimo prvo dilemu. Koja IP dal Public ili Local?
Teoretski lokalna IP dakle IP od samog računala mkože ostati ista, ali public se mjenja.
Ako misliš na MAC adresu ona ostaje ista bez obzira gdje koristiš uređaj...
-
Kaži ti njoj prijatelju da niti ona niti oni što su joj to rekli nemaju pojma.IP dodjeljuje provider,ne nosi se IP u kompu
Zasto me ovo dobro podseca na moj odgovor koji sam dao njoj! ;)
vvidak predpostavljam da je public ip u pitanju jer na mirc-u mislim da se ispisuje public ip,mada mozda i gresim.
-
Da raščistimo prvo dilemu. Koja IP dal Public ili Local?
Teoretski lokalna IP dakle IP od samog računala mkože ostati ista, ali public se mjenja.
Ako misliš na MAC adresu ona ostaje ista bez obzira gdje koristiš uređaj...
slazem se a ovaj mali programcic pomogne oko dileme:
-
moguće je jedino preko proxy-a da surfaš iz xx države a da ti pokazuje yy državu u kojoj se nalazi taj proxy server.
al nikako drugačije!
-
Ak@i a šta ta tvoja kolegica zapravo treba? Odnosno zašto ju zanima ista IP?
-
Uh vvidak veruj da sam ja tek sad ukapirao neke stvari! Jao pa gde mene to da nadje! Ovako tek posle jos jednog obavljenog razgovora sa njom ja sam razumeo sta je ustvari taj problem kod nje! Ovako elem u skracenoj varijanti,njen "decko" (znam da ce se neko doobro nasmejati za ove navodnike ;)) zivi u Austriji,a radi trenutno u Portugalu,pa je bila ocigledno spremna da ga prati putem ip-a da je nije smuvao za taj posao tamo,vec da je jos uvek kuci,tacnije u Austriji! Ona je valjda nekako uspela da ocita njegov ip ( ne pitajte me kako,ni ja neznam sam,znam samo da je nesto na mirc-u) ali se on podudara sa ip-om iz Austrije,pa je to sad grize kako isti ip kad je on u drugoj drzavi! Uh bem ti mene blesava gde sam upao,i za sta sam zamarao svoj mozak BangHead.gif,i naravno cimao sve vas ovde! Ma reci cu joj da ip je stalna i skinucu je sa vrata! 8)
-
Uf,kad je već to u pitanju reci joj da on može biti bilo gdje u EU ali da adresa ostaje ista :rlol:
-
Ma jok, reci ti njoj da kad ode u drugu sobu mora bit druga adresa. Valja ju ziher, a ti se ponudi ko tješitelj, samo pazi da leđa ne vide :lol_sign:
-
Ma jok, reci ti njoj da kad ode u drugu sobu mora bit druga adresa. Valja ju ziher, a ti se ponudi ko tješitelj, samo pazi da leđa ne vide :lol_sign:
Pa zasto ti mislis da su postojali oni navodnici u mom predhodnom postu! :lol_sign: :rlol:
-
E iz Mire tri vraga vire... U našem slučaju je Ak@i = Miro :lol_sign: :occasion14: :rlol:
-
:rlol: :rlol: :rlol:
e ovo je dobro....ja mislio da ti hoćeš da je umiriš kad ono ti....koristiš gužvu,a
-
Znači ovako koristiš priliku.... :ludizbunjen:
Kolega nam se igra sa životom........ argue.gif
I na kraju će vladixteam da bude kriv kad žena uzme stvar u svoje ruke :sniper:
-
Pa kolege nemojte tako. Nisam ja bas takav kavim vi mislite da jesam! :D Ja sam mali pravi angel13.gif mada kad padne mraak moze i :taz: