VLADIX SAT forum
Satelitski recieveri => Dreambox => Temu započeo: jaws 07.01.2009. 21:49:14
-
Vjerojatno se svi vi pitate ko posjeduje kopiju ( klon ) kako promjeniti mac adresu vašeg dreama.
Do sada se to pokušavalo premostiti init skriptom ali to nema pravog učinka tj. kod novog Geminia se bomba ipak aktivira. Međutim pojavio se je jedan image koji služi prvenstveno za promjenu mac adrese vašeg klona.
Image Brainwave-firmvare-MAC-HACK sa flashwizardom ubacite u dream i podesite parametre ( ip-adresu ) da se možete spojiti sa računalom, potom restart dreama i nakon toga se telnetirate.
Potom u telnetu upišete:
/var/patchME XX XX XX XX XX XX
The XX XX XX XX XX XX is the desired MAC ADDRESS. Do not use colons to separate the bytes.
example:
This is ok --> /var/patchME 00 09 CC 01 AA 55
This is not ok --> /var/patchME 00:09:CC:01:AA:55
Congratulations ! Mac address permanently changed.
Na kraju samo da kažem da se na početku ne piše /var/ , znači samo patchME xx xx xx xx xx xx
Mogu samo reči da sam probao i da radi, znači gore umjesto xxxxx upišete početnu adresu orig. dreama
00 09...
Najlakše vam je prvo provjeriti adresu dreama i to pošto se telnetirate upišete ifconfig, lupi enter
***************************
* *
* The Gemini Project *
* *
***************************
* Prepared By "drhg" *
* ( Dream-Gaza Team ) *
* www.dreamgaza.com *
***************************
Checking Kernel, Please Wait ....
Kernel 2.6.9.
md5sum (dreambox Linux ppc ).
head.ko = 308509 bytes.
Safe, NO 'clone bomb' found ... Congratulations.
Enjoy Original Gemini Project without Time Bomb !.
__________________________________________________
(Wednesday, 07 January 2009).
welcome on your dreambox! - Kernel 2.6.9 (21:29:32).
dreambox login: root
Password:
BusyBox v1.01 (2008.12.19-21:31+0000) Built-in shell (ash)
Enter 'help' for a list of built-in commands.
root@dreambox:~> ifconfig
eth0 Link encap:Ethernet HWaddr 00:09:34:1F:2D:9E ( mac adresa koju sam stavio )
inet addr:192.168.1.3 Bcast:192.168.1.255 Mask:255.255.255.0
UP BROADCAST RUNNING MULTICAST MTU:1500 Metric:1
RX packets:569 errors:0 dropped:0 overruns:0 frame:0
TX packets:496 errors:0 dropped:0 overruns:0 carrier:0
collisions:0 txqueuelen:1000
RX bytes:137546 (134.3 KiB) TX bytes:78171 (76.3 KiB)
Interrupt:25 Base address:0x600
lo Link encap:Local Loopback
inet addr:127.0.0.1 Mask:255.0.0.0
UP LOOPBACK RUNNING MTU:16436 Metric:1
RX packets:1882 errors:0 dropped:0 overruns:0 frame:0
TX packets:1882 errors:0 dropped:0 overruns:0 carrier:0
collisions:0 txqueuelen:0
RX bytes:1042628 (1018.1 KiB) TX bytes:1042628 (1018.1 KiB)
root@dreambox:~>
Evo vam image pa probajte
-
Ja ću sad malo ispast ko ona dva djedice iz muppet showa koji sve kritiziraju, ali čemu reskirati dreambox ( pa nek je sto puta klon ) ubacivanjem gemini image kad ima hrpetina drugih imagea koji si jednako dobri, ako ne i bolji od geminia. Btw. ja imam original dm500, ali iz principa nisam ubacio gemini od prve time bomb.
-
Znam, znam ali evo gledajući po forumima izgleda da ovo radi tj. bomba u geminiu se ne aktivira. Što se tiče Geminia , ja sam za bojkot baš zbog ovih stvari što rade klonovima. Evo možda će se neko osjećati sigurnije ako ima original adresu tako da mu ni gemini ne može ništa.
Pozz
-
Znam, znam ali evo gledajući po forumima izgleda da ovo radi tj. bomba u geminiu se ne aktivira. Što se tiče Geminia , ja sam za bojkot baš zbog ovih stvari što rade klonovima. Evo možda će se neko osjećati sigurnije ako ima original adresu tako da mu ni gemini ne može ništa.
Pozz
Ja koristim bas iz inata Gemini.Imam klon,u koji je gemini bomba ,a ne moze mu nista.
-
zna li neko kako provjerit koja je u dreamu mac adresa ,na kutiji mi piše 00:09:34: to su prvi brojevi ,sad jel to org. mac adresa neznam
-
provjerio sam u dreamu počinju prvi brojevi sa 00:09:34 jel tako počinje org: mac adresa
-
provjerio sam u dreamu počinju prvi brojevi sa 00:09:34 jel tako počinje org: mac adresa
da, original mac.
-
znači u dreambox-u clonu došla org mac adresa
-
Da , moguće, čitao sam po forumima da neke dream kopije već imaju orig.adresu
Ako imaš gemini odeš u menu, info, tu imaš sream info i mislim about, ti ideš na taj about i tu ti piše koju mac adresu imaš
-
Pozdrav ljudi !
Imam jedno pitanje , dali ovaj Mac Hack Image može da se primjeni i kod Enigma 2 Dreamboxa ,
recimo DM 800 HD PVR ? U slučaju , da nema
originalnu Mac adressu !
puno pozz
-
Pozz ljudi !
Pa nije vrag da niko ne zna , dali ovaj Mac hack image
radi i sa Enigmom 2 ??!!!!!
-
Pozdravljam!
Ljudi, tek danas mi je došao dm500s i na njemu i na kutiji piše Mac: 00:09:34-- -- -- ali nema ništa na "About" meniju, niti bilo gdje, a risiver kupljen u, da kažem, "regularnoj firmi", sa garancijom itd. i naravno bez CS-a - gologuz, što bi rekli. Skenirao sam Astru, rade FTA kanali i to je to (samo testirano da li je rec ispravan).
Smijem li se ja upuštati u vode CS bez promjene Mac adrese ili koji već savjet možete da mi date.
-
Mnogo se priče zahuktalo oko tih mac adresa, mnogo bespotrebnog, i ne znam sve čega...tu mac adresu koju ti imaš je originalna, ali sve da nije primiće svaki image baš svaki kako treba, osim što će se kod gemini 4.3 i novije verzije možda desiti da ima vremensku bombu u sebi, znači možda i tad. Image koji dođe uz resiver je neki fabrički bezveze ubačen.
CS nema nikakve veze sa mac-om, znači možeš raditi šta hoćeš, baš šta hoćeš sa njim i ubacivati gemini 4.6 ili 4.7 ako hoćeš.
-
Radi sigurnosti , ti provjeri prijeko Telneta (telnet , IP tvog Dreamboxa ) dali ta adressa , što ti piše na kutiji, stvarna Mac adressa tvog dreamboxa !? Ako je , onda bez ikakve brige možeš da ubaciš bilo koji Gemini image !! To sam ja osobno testirao više puta , in ne može ti takozvana " time bomb" ništa !!!
Btw. u telenet upišeš "ifconfig " pa ti mora pokazivat stvarnu Mac adressu boxa !!! To upišeš , kad si se več logirao sa "root" i tvoj pass za dreambox , ili bilo koji klon dreamboxa !!
Naravno , da ti nijedan rec ne dolazi sa CS-om , i neče nikada tako , to ti sam moraš sebi da urediš !! A da ti kažem odmah , to nije ni baš tako lako !! Ali ako pročitaš tutorijal pažljivo , onda češ sa malo strpljenjem , i uspjeti !! Svi smo mi tako počeli !! Ako budeš imao probleme , tu smo , da ti pomognemo !!
-
Preko telneta: MAC je jedan, a na samom recu (prema naljepnici i kutiji) je neki drugi!
-
Radi sigurnosti , ti provjeri prijeko Telneta (telnet , IP tvog Dreamboxa ) dali ta adressa , što ti piše na kutiji, stvarna Mac adressa tvog dreamboxa !? Ako je , onda bez ikakve brige možeš da ubaciš bilo koji Gemini image !! To sam ja osobno testirao više puta , in ne može ti takozvana " time bomb" ništa !!!
Btw. u telenet upišeš "ifconfig " pa ti mora pokazivat stvarnu Mac adressu boxa !!! To upišeš , kad si se več logirao sa "root" i tvoj pass za dreambox , ili bilo koji klon dreamboxa !!
Naravno , da ti nijedan rec ne dolazi sa CS-om , i neče nikada tako , to ti sam moraš sebi da urediš !! A da ti kažem odmah , to nije ni baš tako lako !! Ali ako pročitaš tutorijal pažljivo , onda češ sa malo strpljenjem , i uspjeti !! Svi smo mi tako počeli !! Ako budeš imao probleme , tu smo , da ti pomognemo !!
mala korekcija ipconfig/all jer si greskom stavio if polako kucaj ne zuri he he he.