VLADIX SAT forum
Satelitski recieveri => Dreambox => Problemi i pomoć => Temu započeo: ogis 24.06.2012. 17:37:52
-
Pozdrav svima.Javljam se prvi put,naime imam Sunray4 DM800 SE SR4 i pokusao sam promjeniti MAC adresu ali nisam uspio.
Pretrazio sam dosta foruma i procitao mnogo uputa ( koje se uglavnom odnose na DM 500Hd Clone ) i pokusao po tim uputama
nesto uraditi,ali bez uspjeha.
1. Sa Sunray-FlashUp-om pokusao ubaciti brainwave-firmware-mac-hack.img - nije islo
2. Sa Flashwizard-om 6.3 koji podrzava brainwave mac address changer.fw2 - nije islo
3. Sa kreiranjem Init fajla i ubacivanjem preko TC,davanjem prava 755 - reboot - nista se nije promijenilo
da napomenem da je bila instalirana orginal MAC adresa i da mi se prilikom jednog reboot-a risiver zablokirao,jedino sto sam mogao uraditi je novo ubacivanje Image-a preko Sunray-FlashUp-a i tada mi se pojavila poruka : no ca found
sa No ca found repair tool-om sam to ispravio i poslije ubacio novi Image,ali poslije toga se MAC adresa promjenila
insaliran SSL84b i Nemesis2.6-Sunray sr4-SVN108r4-sim2-SSL-84b-by sat4fun.nfi
moze li neko pomoci
-
Pa ne bih smjelo da ti se promjeni MAC ADRESSA , sa mjenjamjem Image-a !?! Pogledaj ti na telnetu , utipkaj ifconfig , pa če ti se pojavit MAC ADRESSA
koji ti box ima !!! To su ti prva tri para , koji su najvažniji : 00:09:34 !!!! Ako ti tako počinje , onda je MAC ADRESSA originalna!
-
Vec sam napomenuo da je bila orginal MAC ADRESSA koja ja pocinjala sa 00:09:34, a sada je 00:E0:4C,mozda se desila promjena kada sam sa NO CA FOUND repair tool-om ispravljao pogresu koja se pojavila : NO CA FOUND
-
Zna li ko?