Molim vas da se prijavite ili se registrujete.
Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

VLADIX SAT forum

18.04.2024. 19:33:45
Vijesti: Sve što Vam treba, tu smo mi !

Autor Tema: Problem sa vanjskim diskom  (Pročitano 2987 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže trucker

  • Moderator
  • Forum pomocnik
  • *
  • Poruke: 820
  • Like: +30/-0
  • Pol: Muškarac

Problem sa vanjskim diskom
« poslato: 08.01.2012. 13:24:24 »
Pozdrav ekipa!
Nedavno sam trebao neke programčiće i sjetih se da ih imam na disku od starog laptopa koji je crkao još prošle godine i raskopan je...Pronađoh na njuškalu ladicu za disk,naručim,čovjek pošalje,ja to poštekam i radujem se ko malo dijete...Podaci su tu,slike s puta,svašta nešto...I tako ja to malo pregledavao jedno veče i rekoh sljedeći put ću poskidati šta mi treba,formatirati ću ga i koristit ću ga kao externi disk.Nakon nekoliko dana rekoh sad imam vremena da sredim to,sjednem,uštekam i ....NIŠTA!NEMA DISKA!
Dakle problem je sljedeći:u exploreru ga nema,u device manageru ga ima(prikazuje ga kao INITIO MHT 2080AT usb device),disc managment ga određuje kao NOT INITIALIZED.Lampica na ladici svijetli zeleno,on zuji,ponekad  u njemu nešto lagano škljocne ali ja ne vidim ništa.Ima li tko kakav prijedlog??

Van mreže scoobydoo

  • Globalni moderator
  • Super clan
  • *
  • Poruke: 1786
  • Like: +38/-5
  • Pol: Muškarac
  • Dežurni zajebant Vladix foruma, Antilaser Team HR

Odg: Problem sa vanjskim diskom
« Odgovor #1 poslato: 08.01.2012. 14:12:59 »
Najvjerojatnije si disk zadnji put odstekao dok je čitao podatke sa njega bez ono safety remove device :)
Probaj ga zaštekat na linuxe da vidiš što će oni reći.

Van mreže trucker

  • Moderator
  • Forum pomocnik
  • *
  • Poruke: 820
  • Like: +30/-0
  • Pol: Muškarac

Odg: Problem sa vanjskim diskom
« Odgovor #2 poslato: 08.01.2012. 14:42:18 »
Najvjerojatnije si disk zadnji put odstekao dok je čitao podatke sa njega bez ono safety remove device :)
Probaj ga zaštekat na linuxe da vidiš što će oni reći.

Probao sam već to,samo mi piše da je system,tako nešto i ne prikazuje mu stvarni kapacitet,nešto vrlo malo. A u windowsima prikazuje stvarnu veličinu 80 GB

« Poslednja izmena: 08.01.2012. 15:18:19 trucker »

Van mreže trucker

  • Moderator
  • Forum pomocnik
  • *
  • Poruke: 820
  • Like: +30/-0
  • Pol: Muškarac

Odg: Problem sa vanjskim diskom
« Odgovor #3 poslato: 18.01.2012. 14:50:30 »
A da ne treba ovo slučajno jumperirati?Malo sam gledao uputstva o njemu,str.49 ali nije mi baš jasno.Na njemu nema jumpera,konektori su goli :udri:.Može li tko pomoći?

Btw,di je nestao shout??