Molim vas da se prijavite ili se registrujete.
Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

VLADIX SAT forum

25.04.2024. 02:47:30
Vijesti: Sve što Vam treba, tu smo mi !

Autor Tema: veliki problem imam  (Pročitano 8487 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže dajac

  • Senior clan
  • *
  • Poruke: 237
  • Like: +3/-1
  • Pol: Muškarac

veliki problem imam
« poslato: 27.11.2011. 17:44:55 »
gospodo počelo mi se dešavati isti kvar kao unatrag 3 mjeseca,radim na kompjuteru i samo mi se odjedanput ugasi i nemogu ga neko vrijeme upaliti,majstor mi je to popravio i reko je da nije napajanje,što je čudnije ugasi se tj.nema slike na monitoru ali on svijetli i radi ali nema ništa na deskopu,ugasim ga na produžnom kablu i kad ga želim upaliti ali neće,evo sad sam ga upalio i normalno se podigli windovsi i trenutno normalno radi,u čemu može biti problem :udri:

Van mreže scoobydoo

  • Globalni moderator
  • Super clan
  • *
  • Poruke: 1786
  • Like: +38/-5
  • Pol: Muškarac
  • Dežurni zajebant Vladix foruma, Antilaser Team HR

Odg: veliki problem imam
« Odgovor #1 poslato: 27.11.2011. 19:41:14 »
Možda ti ne radi cinculator na grafičkoj......  :dontknow:

Van mreže dajac

  • Senior clan
  • *
  • Poruke: 237
  • Like: +3/-1
  • Pol: Muškarac

Odg: veliki problem imam
« Odgovor #2 poslato: 27.11.2011. 20:03:06 »
a to je

Van mreže Maverick

  • Admin 2
  • Super clan
  • *
  • Poruke: 2277
  • Like: +135/-9
  • Pol: Muškarac
  • Semper Fidelis...Without Fear

Odg: veliki problem imam
« Odgovor #3 poslato: 27.11.2011. 21:13:16 »
Scooby te zeza zato što si dao dosta šturo objašnjenje. Daj ti lijepo nama reci kolike su temperature koje komponente. To ćeš napravit programom Everest ili AIDA ili Speccy.Ovaj zadnji imaš za skinuti OVDJE i on je besplatan. Dakle trebao bi pustiti taj program da radi i pratiti temperature CPU-a, grafičke karte, matične ploče i hdd-a. Kad nam kažeš kolike su temperature čega onda ćemo vidjeti da li je do pregrijavanja, ako su temperature ok onda ćemo kontati dalje. Pregledati od virusa s programom MalwareBytes koji imaš za skinuti OVDJE i također radi u free inačici. Zasad to a onda ćemo dalje

Van mreže dajac

  • Senior clan
  • *
  • Poruke: 237
  • Like: +3/-1
  • Pol: Muškarac

Odg: veliki problem imam
« Odgovor #4 poslato: 28.11.2011. 07:24:31 »
temperatura je mat.ploče 37 stupnjeva
cpu 49
seagate 34
to je od matične ploče

Van mreže dajac

  • Senior clan
  • *
  • Poruke: 237
  • Like: +3/-1
  • Pol: Muškarac

Odg: veliki problem imam
« Odgovor #5 poslato: 28.11.2011. 07:50:35 »
bio sam očistio sa mal.byte i pronašlo mi je tri zaražene datoteke,koliko vidim da mi je temperatura ok ali to mi se i prije dešavalo pa sam nosio majstoru u sve je dobro radilo do sada,neznam što bi moglo biti

Van mreže prodigy

  • Moderator
  • Super clan
  • *
  • Poruke: 1820
  • Like: +21/-5
  • Pol: Muškarac
  • out off space

Odg: veliki problem imam
« Odgovor #6 poslato: 28.11.2011. 09:50:29 »
kako mislis ne mozes upaliti comp? jel mislis  kada pritisnes gumb za paljenje on ne reaguje,odnosno ne pali se,il se upali a ne podize se windows?

trebao bi otvoriti compjuter pa viditi dali radi sve i jedan cooler u njemu,potom obavezno provjeriti ram module,odnosno radnu memoriju,ako imas samo jednu od npr1gb,izvadi je pa ubaci u drugi modul,mozda je do nje...

a mozda je gdje i spj do kablova i to je moguce,najbolje ti je da ga otvoris pa pregledas sve unutra,mozda je i prljav pa ga treba cisti jel se pregrijava sta u njemu...t,al svakako nista ne diraj rukama kablove i to sve jel bi mogao sta pokidati i eto ti ga...

Van mreže dajac

  • Senior clan
  • *
  • Poruke: 237
  • Like: +3/-1
  • Pol: Muškarac

Odg: veliki problem imam
« Odgovor #7 poslato: 28.11.2011. 11:05:39 »
neznam kako provjeriti da li rade svi cooleri,i ram module,bojim e da je i do grafičke pa neznam kako je odpojiti i aktivirati integralnu

Van mreže dajac

  • Senior clan
  • *
  • Poruke: 237
  • Like: +3/-1
  • Pol: Muškarac

Odg: veliki problem imam
« Odgovor #8 poslato: 28.11.2011. 11:13:59 »
Opis uređaja   Tip uređaja
ATI Radeon 9600 XT (RV360)   Grafička kartica
 možda je do nje

Van mreže guns n roses

  • Admin 2
  • Super clan
  • *
  • Poruke: 2170
  • Like: +105/-1
  • Pol: Muškarac

Odg: veliki problem imam
« Odgovor #9 poslato: 28.11.2011. 17:20:48 »
tako je meni bilo dok radi radi-matična po meni je prikraju-a otvori kom i samo izvadi grafičku ako imaš integriranu

Van mreže Maverick

  • Admin 2
  • Super clan
  • *
  • Poruke: 2277
  • Like: +135/-9
  • Pol: Muškarac
  • Semper Fidelis...Without Fear

Odg: veliki problem imam
« Odgovor #10 poslato: 28.11.2011. 18:18:11 »
tako je meni bilo dok radi radi-matična po meni je prikraju-a otvori kom i samo izvadi grafičku ako imaš integriranu

Mora uć u bios i u biosu odredit koja će grafička bit aktivna, da li integrirana ili ova koju izvadi u suprotnom ako ovu izvadi vjerojatno neće imat slike na displayu ili će morat radit cmos.

Van mreže Maverick

  • Admin 2
  • Super clan
  • *
  • Poruke: 2277
  • Like: +135/-9
  • Pol: Muškarac
  • Semper Fidelis...Without Fear

Odg: veliki problem imam
« Odgovor #11 poslato: 28.11.2011. 18:20:46 »
bio sam očistio sa mal.byte i pronašlo mi je tri zaražene datoteke,koliko vidim da mi je temperatura ok ali to mi se i prije dešavalo pa sam nosio majstoru u sve je dobro radilo do sada,neznam što bi moglo biti

Jesi li možda zapisao šta si od zločinaca našao na kompu? Probaj malwarebyte pokrenut u safe modu. Onda bi trebao regat malwarebiyte ( klučiće imaš u Antivirus sekciji ovdje na forumu ) pa pokrenut flash provjeru da ti preskenira jel ima šta od zloćestoća koje se podižu s windowsima.

Van mreže dajac

  • Senior clan
  • *
  • Poruke: 237
  • Like: +3/-1
  • Pol: Muškarac

Odg: veliki problem imam
« Odgovor #12 poslato: 28.11.2011. 19:28:37 »
normalno mi je danas radi sve dok nisam upalio online radio,radio nekih 2min i ugasio se i nema sanse vise upaliti,otisla kutija na popravak,namogu vjerovati sto mu je

Van mreže prodigy

  • Moderator
  • Super clan
  • *
  • Poruke: 1820
  • Like: +21/-5
  • Pol: Muškarac
  • out off space

Odg: veliki problem imam
« Odgovor #13 poslato: 28.11.2011. 19:47:44 »
sad necemo znati u cemu je bio fazon... mozda se samo graficka odpojila il nesto slicno,al eto javi sta je bilo ako ti, ti u servisu uopste kazu istinu... ;)

Van mreže dajac

  • Senior clan
  • *
  • Poruke: 237
  • Like: +3/-1
  • Pol: Muškarac

Odg: veliki problem imam
« Odgovor #14 poslato: 28.11.2011. 21:25:09 »
to mi jedan susjed ima servis i vjerujem da mi bude reko istinu za 200 kuna,jbg kad neznam ja otkloniti kvar,to mi se vec prije dogodilo isto,cooler je bio u pitanju,javim sto je sad a i godine ga hebu i trazi novi