Molim vas da se prijavite ili se registrujete.
Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

VLADIX SAT forum

29.03.2024. 05:46:05
Vijesti: Sve što Vam treba, tu smo mi !

Autor Tema: Optibox Prima i Inverto twin monoblock DualFeed problem  (Pročitano 3488 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže fugna

  • Novi na forumu.
  • *
  • Poruke: 1
  • Like: +0/-0
  • Pol: Muškarac

Optibox Prima i Inverto twin monoblock DualFeed problem
« poslato: 12.08.2011. 22:04:28 »

Evo da se kao novi korisnik predstavim sa problemom..
Kupio sam  Inverto twin monoblock 6 stepeni lnb (IDLP-231TWMONO) sa namerom da hvatam astru i hotbird i kako to obično biva naišao na problem ! Astru hvatam sa promenljivim rezultatima a hotbird nikako. Tanjir je iz kompleta Columbia receivera  starije generacije 120cm, ali mislim da to ne bi trebao da bude problem. Nema motora i sl, fiksna varijanta sa ručnim pozicionerom. Sa starim Sharp  bscr86L00 lnb-om, odlični rezultati na default podešenjima. Lnb sam montirao tako da gledajući od lnb-a ka tanjiru fiksirana je desna glava a leva visi (tako me uputiše). Pozicija antene je mislim dobra, 85-87% jačina signala prosek.. Trenutno je fiksirana na Astra poziciji. Mislim da je problem do podešavanja antene u meniju receivera i onih DISEqC  parametara koje nemam pojma da podesim ! Probao sam da lupam neke kombinacije (1/2,  1/3, 2/1, 2/3 itd..)i ništa. Češljao sam razne forume i svuda naišao da je dual feed najlakša varijanta i da 100% radi, izgleda da samo ja ne umem da podesim...  Ne nadjoh nigde konkretno da neko objašnjava podešenja u receiveru. Naišao sam na podešenja switcha kod sistema sa dva lnb-a, nigde na moj slučaj  twin lnb sa integrisanim switch-om.  Možda grešim i sa pozicijom tanjira i načinom montiranja lnb-a ?
Ako ima neko raspoložen da mi pomogne bio bih mu veoma zahvalan.

Van mreže prodigy

  • Moderator
  • Super clan
  • *****
  • Poruke: 1820
  • Like: +21/-5
  • Pol: Muškarac
  • out off space

Odg: Optibox Prima i Inverto twin monoblock DualFeed problem
« Odgovor #1 poslato: 13.08.2011. 15:14:09 »
zasto sebi jednostavno ne uzeti motor,danas sutra mnogo jednostavnije se je prebaciti na drugi satelit...

pogledaj ovu temu http://vladix.net/forum/index.php/topic,7786.0.html
« Poslednja izmena: 13.08.2011. 15:21:36 prodigy »

Van mreže DEva11

  • VIP
  • Senior clan
  • *
  • Poruke: 200
  • Like: +2/-0

Odg: Optibox Prima i Inverto twin monoblock DualFeed problem
« Odgovor #2 poslato: 13.08.2011. 22:55:07 »
Centralna glava mora bit nastimana na hotbird ako ti je glava ulovljena desna strana centar gledano od lnb- pema tanjuru. disecq astra1/2 hotbird 2/2