Molim vas da se prijavite ili se registrujete.
Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

VLADIX SAT forum

29.03.2024. 06:10:18
Vijesti: Sve što Vam treba, tu smo mi !

Autor Tema: gasi mi se kompjuter  (Pročitano 18201 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže dajac

  • Senior clan
  • *
  • Poruke: 237
  • Like: +3/-1
  • Pol: Muškarac

gasi mi se kompjuter
« poslato: 05.08.2011. 10:16:04 »
već mi se nakon nekog vremena kompjuter  dva puta sam restarta,u čemu može biti problem

Van mreže biha

  • Junior clan
  • *
  • Poruke: 44
  • Like: +1/-0

Odg: gasi mi se kompjuter
« Odgovor #1 poslato: 05.08.2011. 10:29:01 »
dajac!
Ja se ne kuzim puno o racunarima,samo cu ti iznjeti moje iskustvo koje sam imao u vezi toga! Kod mene stalno se ukljucivao nakon gasenja?
Muku sam mucio dok nisam ,ustvari moji moci odkrili! ,,Greska" je bila na ruteru! Naime ruter uvjek je davao signal racunaru da se ukljuci! Da bi
izbjegao toga moras ici na ,,bios" od racunara i tamo trebas iskljuciti: Ako ne znas sam potrazi od nekoga pomoc? Toliko od djeda! 

Van mreže dajac

  • Senior clan
  • *
  • Poruke: 237
  • Like: +3/-1
  • Pol: Muškarac

Odg: gasi mi se kompjuter
« Odgovor #2 poslato: 05.08.2011. 10:34:12 »
kolega,može i to biti jer imam novi ruter nekih mjesec dana od optime sagem 1704 fast,sačekaću još par odgovora da vidim što mu može biti,evo već nekih sat vremena normalno radi,poz i čekam dečke sa odgovorima jer nevjerujem da je do napajanja

Van mreže prodigy

  • Moderator
  • Super clan
  • *
  • Poruke: 1820
  • Like: +21/-5
  • Pol: Muškarac
  • out off space

Odg: gasi mi se kompjuter
« Odgovor #3 poslato: 05.08.2011. 14:10:37 »
Citat
kolega,može i to biti jer imam novi ruter nekih mjesec dana od optime sagem 1704 fast,sačekaću još par odgovora da vidim što mu može biti,evo već nekih sat vremena normalno radi,poz i čekam dečke sa odgovorima jer nevjerujem da je do napajanja

pa sve je moguce,comp se moze gasiti iz raznoraznih razloga,naravno to moze biti i napajanje...

moze biti da ti se je zaprljao comp pa ti se pregrijava,po meni bi trebao provjeriti ram module,jel su ono najcesci razlog gasenjea i restartovanja comp-a

Van mreže VLADIX

  • www.vladix.net
  • Administrator
  • Super clan
  • *
  • Poruke: 1607
  • Like: +96/-4
  • Pol: Muškarac
    • VLADIX.NET

Odg: gasi mi se kompjuter
« Odgovor #4 poslato: 05.08.2011. 17:45:34 »
Forsirano restartovanje kompjutera može biti zbog mnogo čega, razloga je na desetine. Jedino što mi pada na pamet je pregrijavanje, kao što reče prodigy. Provjeri temperaturu preko everest programa, ako ide CPU preko 90 nije ok, prati stalno...
Teško je reći napamet, ako ne riješiš najbolje nosi servisu.

Van mreže guns n roses

  • Admin 2
  • Super clan
  • *
  • Poruke: 2170
  • Like: +105/-1
  • Pol: Muškarac

Odg: gasi mi se kompjuter
« Odgovor #5 poslato: 05.08.2011. 21:59:43 »
imao sam sličan slučaj,meni su otišla dva držača za hladnjak i naravno procesor je radio prema windows indexu je bio 1.9-pregrijavao se-kad sam napravio držače i kad je hladnjak stao na svoje mjesto sad radi super i index je 3.9-naravno da ne treba biti i u tebe tako-

Van mreže dajac

  • Senior clan
  • *
  • Poruke: 237
  • Like: +3/-1
  • Pol: Muškarac

Odg: gasi mi se kompjuter
« Odgovor #6 poslato: 05.08.2011. 22:01:44 »
vladix,CPU je  14x/20x

Van mreže VLADIX

  • www.vladix.net
  • Administrator
  • Super clan
  • *
  • Poruke: 1607
  • Like: +96/-4
  • Pol: Muškarac
    • VLADIX.NET

Odg: gasi mi se kompjuter
« Odgovor #7 poslato: 05.08.2011. 22:33:00 »
vladix,CPU je  14x/20x

x ?
mislio sam na temperaturu.

Van mreže DEva11

  • VIP
  • Senior clan
  • *
  • Poruke: 200
  • Like: +2/-0

Odg: gasi mi se kompjuter
« Odgovor #8 poslato: 05.08.2011. 22:48:28 »
Provjeri dal ti se vrte svi ventilatori i od napajanja i od grafičke provjeri da ti se nije otkacio hladnjak s procesora ili ne lezi ok.

Van mreže guns n roses

  • Admin 2
  • Super clan
  • *
  • Poruke: 2170
  • Like: +105/-1
  • Pol: Muškarac

Odg: gasi mi se kompjuter
« Odgovor #9 poslato: 05.08.2011. 23:42:04 »
pogledaj u biosu ako ne onda instaliraj cpu meter ili na 7 imaš gagdets

Van mreže Maverick

  • Admin 2
  • Super clan
  • *
  • Poruke: 2277
  • Like: +135/-9
  • Pol: Muškarac
  • Semper Fidelis...Without Fear

Odg: gasi mi se kompjuter
« Odgovor #10 poslato: 05.08.2011. 23:49:36 »
Pregledaj prkidače na kućištu, mene je zezo "poltergeitist" valjda se tako piše :) , mjenjao sve, ploču, grafičku rame, procesor, napajanje doslovce sve osim kućišta i kao zadnja opcija ostao prekidač i ... voila problem rješen izmenom prekidača na kućištu.

Van mreže brzi25

  • Senior clan
  • *
  • Poruke: 98
  • Like: +1/-0

Odg: gasi mi se kompjuter
« Odgovor #11 poslato: 06.08.2011. 11:10:33 »
Da ne otvaram drugu temu,vidim da je ova tu.Bio na feriju,laptop bio ok poslije zadnjeg gasenja.Nakod dolaska komp upalim i radi sporo.Poslije 1 sat starta windows vista.Bilo koji program startam 1 sat odprilike dok ga starta.Probao sa F8 da vratim na fabricke,nema te vise mogucnosti(nekoliko puta sam to radio,znaci da jebila ta opcija).Kada starta windows probao vratiti mjesec unazad kada je bio komp OK,poslije nekih pola sata ispise da to nije moguce.Pokusao ubaciti cd za windows xp i da instaliram ispise mi ovo da ubacim neki CHKDSK/F i da ispravim gresku.Ispod toga pise STOP: 0x0000007B.Zna li neko mozda sta da napravim da komp radi kao sto je radio?
Hvala

Van mreže scoobydoo

  • Globalni moderator
  • Super clan
  • *
  • Poruke: 1786
  • Like: +38/-5
  • Pol: Muškarac
  • Dežurni zajebant Vladix foruma, Antilaser Team HR

Odg: gasi mi se kompjuter
« Odgovor #12 poslato: 06.08.2011. 12:04:45 »
Evo tu pogledaj što možeš napraviti.
http://support.microsoft.com/kb/324103/hr

Van mreže brzi25

  • Senior clan
  • *
  • Poruke: 98
  • Like: +1/-0

Odg: gasi mi se kompjuter
« Odgovor #13 poslato: 06.08.2011. 16:00:42 »
Ima dosta objasnjenja sta bi moglo biti,ali je problem kako da ovo nesto odradim."""""Jedinica za pokretanje oštećena je te je sustav Windows XP ne može pokrenuti. Ako je datotečni sustav oštećen, a sustav Windows XP ne može tijekom pokretanja pokrenuti jedinicu za pokretanje, premjestite pogon na drugo računalo sa sustavom Windows XP i na tom pogonu pokrenite naredbu chkdsk ili pak pokušajte stvoriti usporednu instalaciju sustava Windows XP na pogonu (u zasebnoj mapi)."""""Ovo mi je isto ispisalo,ali da jos znam kako da odklonim gresku.Nisam spomenuo da mi je stao i dvd da radi,nego cita samo cd do 700MB.Usput i bios mi je zakljucan,a 100% sam siguran da nije bio.I kod mene je Vista ako ima kakve razlike XP i Vista.

Van mreže prodigy

  • Moderator
  • Super clan
  • *
  • Poruke: 1820
  • Like: +21/-5
  • Pol: Muškarac
  • out off space

Odg: gasi mi se kompjuter
« Odgovor #14 poslato: 07.08.2011. 00:54:13 »
pa neznam,kako laptop sam od sebe moze da se toliko zajebe kad si bio na feriju i ako ga niko nije dirao :nono:,nesto nisam najbolje shvatio dali na njemu imas imas vistu i hoces sad da stavis xp,ako si vec vidio da je toliko zaribao trebao si odmah nakon prvog paljenja spasiti dokumente i formatirati ga,ili podesiti da ga mozes podici sa tipkom f8 u safe mod,a za formatiranje ce ti biti dovoljan cd od 700mb ijako ti neradi dvd... ;D

a razlika je izmedu viste i xp-a,cak vecina laptopa ne dozvoljava da se pregazi vista xp-om vec moras u biosu na postavkama hard staviti na idle ili ide,ako sam pogrijesio ispravit ce me neko od kolega... ;D

a sto se tice zakljucanog biosa: iskopčaj komp iz struje, izvadi bateriju sa matične
za svaki slučaj stisni power gumb (na nekim matičnima kondenzatori znaju ostat puni)
nakon 60 sekundi vrati bateriju.
uštekaj komp u struju
upali komp
bios je na default postavkama, što znači bez passworda :occasion14:

da se jos nadovezem ima alternativa CMOS Password clearing utility for DOS Ver 2.1 ,imao nekad vise nemam pa ces se morati snaci za taj programcic :icon_thumright:
« Poslednja izmena: 07.08.2011. 00:59:30 prodigy »