Molim vas da se prijavite ili se registrujete.
Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

VLADIX SAT forum

16.04.2024. 20:05:22
Vijesti: Sve što Vam treba, tu smo mi !

Autor Tema: Pomoc oko postavke kompa  (Pročitano 2994 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Ak@i

  • Moderator
  • Forum pomocnik
  • *
  • Poruke: 518
  • Like: +17/-4
  • Pol: Muškarac
  • Ne brze od...............200 km/h

Pomoc oko postavke kompa
« poslato: 21.01.2011. 11:58:19 »
Ovako trenutno mi je komp poludeo i valja izvrsiti reinstalaciju,ali eto resio sam da probam W7 pa me interesuje koliko resursa trazi,tacnije sada mi je HDD od 160GB podeljen u razmeri: C-70GB, D-79GB i onaj ostatak je otisao! Da li imate predlog za bolju razmeru podele HDD-a?
I jos jedno pitanje,a to je update drajvera! Tacnije skinuo sam ono cudo za proveru sistema zbog W7 i pokazao je da su mi drajveri maticne,internet modema,zvucne,i jos po nesto ne secam se tacno za sta jos je receno,da su zastareli. Doduse zadne drajvere kada sam ubacivao one original sa maticne,i ostalog,ali oni su od 2006 godine! Eto sad recite sta mi je ciniti!

Van mreže Igor

  • Senior clan
  • *
  • Poruke: 86
  • Like: +1/-0
  • Pol: Muškarac

Odg: Pomoc oko postavke kompa
« Odgovor #1 poslato: 21.01.2011. 14:14:16 »
Što se tiče particija, po meni je najbolje da imaš jednu, sa više slobodnog prostora, jer će donekle i sistem lakše da diše, pogotova ako nakon instalacije OS-a idu dodatna tovarenja na HDD (razni teški programi i igrice, koje zauzimaju dosta prostora, npr. ja dok nabacim Office, CAD, Inventor ili Catia-u + pokoja igrica i nakupi se toga pofino).
Naravno, nećeš imati nikakvih problema ni da ostaviš sve tako kako je sada i nabaciš Win 7.
Bilo bi dobro da imaš 2GM RAM-a, pa koji god da je (DDR1,2,3).
Za drajvere se ne sikiraj i pusti nek 7-ca pokupi sa neta sve što joj treba.
Po završetku svega, preporučujem blagu optimizaciju tako što ćeš pogasiti neke procese, aero interface, win. defender, win. firewall (imaš svoj uz AV), itd. da ne balavim ovde o tome, jer imaš sve na netu o tome (pošto je slabija mašina). I kod mene je komp iz 2006. sa dograđena 2GB RAM-a i zamjenjenim procesorom Athlon 64 3200+ (radio je ko sat i sa njim) na 4600 X2 S939 procesorom. Sve radi sasvim solidno.
Uglavnom, moja preporuka za Win 7, kako god okreneš.  hello.gif
velemajstor ;-)

Van mreže Ak@i

  • Moderator
  • Forum pomocnik
  • *
  • Poruke: 518
  • Like: +17/-4
  • Pol: Muškarac
  • Ne brze od...............200 km/h

Odg: Pomoc oko postavke kompa
« Odgovor #2 poslato: 21.01.2011. 20:03:57 »
Ma meni je samo problem sto jos nisam nikako nagazio Win 7 pa me to muci,a inace XP je prica za sebe,do sada nikakvih problema! Ma sa XP mi je sa svim ostalim programima i velikom kolicinom drugih gluposti maksimalno uzimao 40GB prostora,i tu ne bi bilo nikakvih pitanja! ;)
A i masina jeste stara sto se tice godista ali nije ovako fizicki,Ipak Intel dual core 3.06mhz,Intelova maticna,i sve je u nekom sada veoma dobrom stanju gledajuci sta izlazi i sta ima u danasnjem vremenu! Samo je problem sto nisam nikada do sada dozvolio i XP nije trazio update maticne i ostalog vec je radio na stock od starta,a vez Win7 trazi! To je bila mala zackoljica!

Van mreže Igor

  • Senior clan
  • *
  • Poruke: 86
  • Like: +1/-0
  • Pol: Muškarac

Odg: Pomoc oko postavke kompa
« Odgovor #3 poslato: 21.01.2011. 20:57:04 »
Prijatelju, to će vozit 7-cu bez problema. Ostalo nemaš da brineš.
velemajstor ;-)