Molim vas da se prijavite ili se registrujete.
Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

VLADIX SAT forum

28.03.2024. 13:39:40
Vijesti: Sve što Vam treba, tu smo mi !

Autor Tema: Wubi (Windows-based Ubuntu Installer)  (Pročitano 3177 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže trucker

  • Moderator
  • Forum pomocnik
  • *
  • Poruke: 820
  • Like: +30/-0
  • Pol: Muškarac

Wubi (Windows-based Ubuntu Installer)
« poslato: 23.10.2010. 01:53:44 »
Zanima me šta vi mislite o ovome.Nešto sam se zagrijao da probam taj linux,ovo mi izgleda dobro a opet me strah da ne srušim sve (jer mi ova origigi 7-ca savršeno šljaka na laptopu) a nemam cd,niti sam reinstalirao ikada win7.Ponajviše bi probao taj linux zbog Back Tracka  8) kad sam na putu da se mogu spojit,onako...po jeftinoj cijeni  ;D ;D
Dakle IT znalci,dajte mišljenje,savjete... Ja odoh sad na spavanje,nadam se da ću ujutro,oko podne kad ustanem  ::) naći kakvih odgovora

Van mreže VLADIX

  • www.vladix.net
  • Administrator
  • Super clan
  • *
  • Poruke: 1607
  • Like: +96/-4
  • Pol: Muškarac
    • VLADIX.NET

Odg: Wubi (Windows-based Ubuntu Installer)
« Odgovor #1 poslato: 23.10.2010. 03:46:00 »
radi na principu da downloaduješ zadnji  ubuntu u određeni folder i onda preuzmeš wubi.exe, pokreneš i sve sam uradi.
to ti je najbolje za početak, sam napravi multiboot, nema nikakve opasnosti po ostale sisteme, napravi sopstvenu particiju u okviru windowsovog ntfs pa je zato ubuntu malo uspored nego da se instalira direktno.
kada te bude pitao za particiju ti stavi veličinu 10-15gb, toliko će ti za početak trebati.
sve traje 10tak minuta, restartuje se sistem i biraš između windowsa i ubuntu-a.

Van mreže trucker

  • Moderator
  • Forum pomocnik
  • *
  • Poruke: 820
  • Like: +30/-0
  • Pol: Muškarac

Odg: Wubi (Windows-based Ubuntu Installer)
« Odgovor #2 poslato: 24.10.2010. 12:18:30 »
evo ja probao ovo i ne ide...kad se podigne i dođe do login prozora,sve zamrzne  ???

Van mreže Igor

  • Senior clan
  • *
  • Poruke: 86
  • Like: +1/-0
  • Pol: Muškarac

Odg: Wubi (Windows-based Ubuntu Installer)
« Odgovor #3 poslato: 26.10.2010. 11:32:13 »
Ne treba ti ovo drug, po mom mišljenju, jer svaki Ubuntu ima Live CD, fino dignes sa CD-a kad ti treba, a nemas nista opasno po win 7. Ako nisi iskusan sa dual os stvarima sa Ubuntuom, bolje nemoj da cackas.
velemajstor ;-)