Molim vas da se prijavite ili se registrujete.
Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

VLADIX SAT forum

29.03.2024. 09:30:13
Vijesti: Sve što Vam treba, tu smo mi !

Autor Tema: Treba mi pomoc za Technotrend S2 3600  (Pročitano 3914 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže ihulk

  • Novi na forumu.
  • *
  • Poruke: 7
  • Like: +0/-0

Treba mi pomoc za Technotrend S2 3600
« poslato: 30.09.2010. 13:45:57 »
Ciao ljudi.
Prije par dana sam kupio ovu karticu da probam HD kanale( DVB-S2) preko USB-a ali nikako mi nece da radi AltDVB (po meni daleko najbolji prog) sa ovom karticom.Skinuo sam najnoviji BDA Driver i AltDVB ga prepoznaje ali kad ovtvorim AltDVB karta ne radi.Signal je na 0%.Inace sam do sada koristio/koristim normalnu SS2 karticu koja radi bez problema.(ali tu koristim WDM driver)
DVBViewer recimo radi sa ovom karticom ali nece mi da nadje DVB-S2 kanale i gboxplugin sa DVBViewerom nece da radi.
Svakako bi mi bilo najdraze ako mogu to pokrenut sa AltDVB-om.
Jel zna neko nesto vise o ovoj tematici?

Van mreže shishmish

  • VIP
  • Forum pomocnik
  • *
  • Poruke: 680
  • Like: +10/-0
  • Pol: Muškarac
  • Nemam curu! Ne da mi žena!! ;)

Odg: Treba mi pomoc za Technotrend S2 3600
« Odgovor #1 poslato: 01.10.2010. 02:15:03 »
ihulk, probaj da skineš drajver sa Tehnotrend-ovog sajta za tu karticu, da li imaš potreban HD codec za tu kartu?
DVDViewer radi i sa gboxplugin-om!!
pozz  hello.gif
Amiko HD8260+ , antena ofset 110, štap.motor SuperJack i pozicioner, lnb 0.2db, tbs6902 sat.kart

Van mreže ihulk

  • Novi na forumu.
  • *
  • Poruke: 7
  • Like: +0/-0

Odg: Treba mi pomoc za Technotrend S2 3600
« Odgovor #2 poslato: 01.10.2010. 12:32:34 »
ihulk, probaj da skineš drajver sa Tehnotrend-ovog sajta za tu karticu, da li imaš potreban HD codec za tu kartu?
DVDViewer radi i sa gboxplugin-om!!
pozz  hello.gif

Skinuo sam sa Technotrendove stranice ali AltDVB nece da radi.Citao sam jos negdje na netu (doduse bilo je na italijanskom) da AltDVB uopce ne radi sa ovom karticom sad jeli to istina...
Sto se tice DVB Viewera skinuo sam dvije verzije (crackovana 3.9.4.0 i 3.9.1.0 sa serialom).Kad ubacim gboxplugin 1.1 u normalni plugin folder DVBViewera ne prepoznaje ga pa sam malo potrazio po netu i vidio da mi treba jos neki ffdecsa plugin da bi DVBViewer prepoznao gboxplugin.Nije bilo lako nec ali negdje sam i to uspio skinut ali i dalje ne radi.
Kad ubacim ovaj ffdecsa i probam ovtorit DVBViewer on se odma zatvori.Jel mi mozda moze neko poslat verziju koja radi sa DVBViewerom?


Van mreže shishmish

  • VIP
  • Forum pomocnik
  • *
  • Poruke: 680
  • Like: +10/-0
  • Pol: Muškarac
  • Nemam curu! Ne da mi žena!! ;)

Odg: Treba mi pomoc za Technotrend S2 3600
« Odgovor #3 poslato: 02.10.2010. 10:47:55 »
Ukoliko ti DVB Viewer radi sa free kanalima - onda je to OK, što se tiče drajvera i codec-a.
Što se tiče CS-a, koliko sam razumeo u Plugins folderu imaš gboxplugin.dll (najbolji je verzija 1.0) i to je OK ali ti je potreban i kompletan gbox ili mbox.  ;) Njega instališeš na c:/ particiji. Najbolji ti je mbox 0.4 build 0023 - za DVB cards, zadnja verzija koja radi sa D:linijom ili ukoliko hoćeš gbox 2.1b verziju za DVB cards.  :)
 hello.gif hello.gif
Amiko HD8260+ , antena ofset 110, štap.motor SuperJack i pozicioner, lnb 0.2db, tbs6902 sat.kart

Van mreže ihulk

  • Novi na forumu.
  • *
  • Poruke: 7
  • Like: +0/-0

Odg: Treba mi pomoc za Technotrend S2 3600
« Odgovor #4 poslato: 02.10.2010. 11:31:34 »
Ukoliko ti DVB Viewer radi sa free kanalima - onda je to OK, što se tiče drajvera i codec-a.
Što se tiče CS-a, koliko sam razumeo u Plugins folderu imaš gboxplugin.dll (najbolji je verzija 1.0) i to je OK ali ti je potreban i kompletan gbox ili mbox.  ;) Njega instališeš na c:/ particiji. Najbolji ti je mbox 0.4 build 0023 - za DVB cards, zadnja verzija koja radi sa D:linijom ili ukoliko hoćeš gbox 2.1b verziju za DVB cards.  :)
 hello.gif hello.gif

ehmmm

Nisam bas siguran jesi li me dobro razumio.Imam ja vec dva programa koja koristim (Mbox control1.2 i jos neki mbox starija verzija koji rade prilicno dobro sa AltDVB-om)
Problem je sto nece sa DVBViewerom da radi (a AltDVB nazalost izgleda ne radi sa novom karticom) gboxplugin.DVBViewer jednostavno ne prepoznaje kod gboxplugina da je instaliran.

Van mreže ihulk

  • Novi na forumu.
  • *
  • Poruke: 7
  • Like: +0/-0

Odg: Treba mi pomoc za Technotrend S2 3600
« Odgovor #5 poslato: 02.10.2010. 20:47:09 »
Uspio sam.Veliko hvala @janix  :taptap: :taptap: :taptap: :taptap: :taptap: