Molim vas da se prijavite ili se registrujete.
Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

VLADIX SAT forum

19.04.2024. 13:33:18
Vijesti: Sve što Vam treba, tu smo mi !

Autor Tema: Pomoc oko izbora hd resivera  (Pročitano 3838 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže ivansandrastasa

  • Senior clan
  • *
  • Poruke: 116
  • Like: +2/-0

Pomoc oko izbora hd resivera
« poslato: 14.10.2010. 13:07:35 »
Kao prvo da vam se svima izjadam sto nisam pre par godina zasnao, cuo i probao mogucnosti i lepote CS  BangHead.gif BangHead.gif BangHead.gif. Znaci ovo je toliko dobro da nemogu da opisem  aaa.gif aaa.gif aaa.gif aaa.gif

E sada naravno u duhu savremenog sveta i tehnike voljan sa da do nove godine kupim jedno televizorce bar oko 40"< ++ pa ne ide da se to nakaci na skart, tako da ja mislim da stavljanjem jednog novog resivera sa oznakom HD bilo bas lepo.

Svi predlozi dolaze ubzir, a moji izbor kao najeftiniji hd resiveri je pao na DM 800HD ili Optibox KOALA.
Posto nisam toliki znanac, prvo sto mi pada na pamet kada neko spomene DM800HD je problem sa kulerom ( bar po forumima) a ako ga otvorim nakon 4 meseci ode garancija u pppp, a sto se tice mogucnosti ja sam odusevljem sa dm500 a kamo li sa 800, a naspram njega je Optibox KOALA koji veoma lepo izgleda, nema kuler (necuje se) ali mi  neogovara jer je nekako nepristupacan sto se tice softverskih resenja, bar meni ( pravljanja njeme preko interfejsa, ubacivanje identicne liste kanala kao sto imam vec u Dm500).

Mozda vecini je sve ovo bezveze ali zelim da cujem vase misljenje, bilo ono   angry4.gif  ili   ;D

Poz

Van mreže VLADIX

  • www.vladix.net
  • Administrator
  • Super clan
  • *
  • Poruke: 1607
  • Like: +96/-4
  • Pol: Muškarac
    • VLADIX.NET

Odg: Pomoc oko izbora hd resivera
« Odgovor #1 poslato: 14.10.2010. 13:26:54 »
Malo je nezahvalno ljudima u okolini reći da kupe dm8000 koji je i najbolji, ali koji košta 2 dobre mjesečne plate, što mislim da je apsurd ma koliko moćan on bio.
uzmi DM800HD kinesku kopiju sim 2.01, ubaci bilo koji noviji gemini ili dream elite i imaš sve. Ne bi trebalo da košta preko 250 €.
Svaki dm800hd kinez ima instaliran mali kuler, koji se inače ne čuje, jedino ako ćeš ga stalno osluškivati, ali sve zavisi od samog kvaliteta izrade, ima ih svakakvih. Kod nekih daljinac loš, kod drugih se čuje kuler, kod trećih ima problema sa signalom (tune failed).
Svakako vrijedi uzeti DM800 kinez jer dobijaš bolju sliku i SD kanala zbog ćinjenice da sve ide preko HDMI-ja, da ne govorim o HD. Možeš povezati sa usb ili hdd pa snimati program, gledati snimljeno, gledati mkv. Koristiti razne plugine, subtitle programe, youtube.



2.01 #75 imagesi za kopije sa 2.01 sim-om su bili aktuelni do maja ove godine, nakon toga izlaze samo 2.01 #76. Sa običnim patchom možeš pokrenuti i #76 na istom sim-u, a vjerovatno i #77 kad bude aktuelan. Tako da će biti podrške u svakom slučaju.
Tools i images imaš na http://www.dm800sim2.com
« Poslednja izmena: 14.10.2010. 13:31:29 VLADIX »

Van mreže ivansandrastasa

  • Senior clan
  • *
  • Poruke: 116
  • Like: +2/-0

Odg: Pomoc oko izbora hd resivera
« Odgovor #2 poslato: 14.10.2010. 15:03:32 »
Svaka cast na komentaru .

A da li bi se opste  primetila neka razlika na kanalima Totala kada bi se gledali preko dm500 + skart na LCD ili dm800hd hdmi na LCD, naravno da vidim vec osmeh na vasim licima, pa naravno da se vidi ali cisto malo komentara  na tu temu.

Van mreže scoobydoo

  • Globalni moderator
  • Super clan
  • *
  • Poruke: 1786
  • Like: +38/-5
  • Pol: Muškarac
  • Dežurni zajebant Vladix foruma, Antilaser Team HR

Odg: Pomoc oko izbora hd resivera
« Odgovor #3 poslato: 14.10.2010. 18:54:37 »
Evo da i ja dam mali komentarić na sve ovo.
Kao i većina ostalih, ja sam takođe vlasnik originalnog DM 800 kineza  ;D i do sad nisam imao nikakvih problema sa njim. Ne grije se, nije bučan, čak se i ne čuje.....
Daljinski skoro isto kao i originalni.....
Moja preporuka, Kinez :)
A za tv?
Buraz je kupio jako dobar LCD Sony KDL 40EX500
Ima ono što je danas jako bitno a to je ethernet port, tako da bez problema može gledati youtube i ostala sranja na netu......