Molim vas da se prijavite ili se registrujete.
Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

VLADIX SAT forum

29.03.2024. 16:38:51
Vijesti: Sve što Vam treba, tu smo mi !

Autor Tema: Pomo? oko titlova  (Pročitano 3510 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže trucker

  • Moderator
  • Forum pomocnik
  • *
  • Poruke: 820
  • Like: +30/-0
  • Pol: Muškarac

Pomo? oko titlova
« poslato: 03.08.2010. 17:45:33 »
Evo ovako ljudi..Imam neke divx filmove na kojima mi "žure" titlovi,pa me zanima ima li tu neko rješenje.Naime kad ih gledam na laptopu to mi nije problem jer ih bs playerom pomjerim,ali na ovom kućnom dvd-u neznam ima li ta opcija?Na daljinskom ne vidim nikakvu opciju za takvo nešto  :dontknow:.Netko sigurno zna kakvo rješenje...

Van mreže VLADIX

  • www.vladix.net
  • Administrator
  • Super clan
  • *
  • Poruke: 1607
  • Like: +96/-4
  • Pol: Muškarac
    • VLADIX.NET

Odg: Pomo? oko titlova
« Odgovor #1 poslato: 03.08.2010. 22:12:54 »
To radiš preko Subtitle Workshop-a koji je najbolji program za obradu titlova.

probaj na sajtu titlovi.com naći titl koji ti odgovara vremenski, ima na svakom filmu bar 3-4 verzije prevoda. Bitno je da staviš isto ime filma i subtitle fajla.
Ako baš ne nađeš imaš opciju da im mijenjaš izlazni fps (frejm u sekundi)

evo jedan tutorijal za mijenjanje fps-a automatski
0. prvo provjeris fps dvdripa serije (titl ripani je 25fps). Pretpostavljam da je devederiip 23,976.
1. Učitaj video. Postavi 'Input fps' na 25. Učitaj titl. Prebaci 'FPS' (ispod input fps) na 23,976 titla. Save titla
2.Pronađi prvi izgovorenu rečenicu u videu. Pauziraj video. Označi sve titlove (Ctrl+A) i opali Alt+M
Do prvih reklama mora sve štimati.
3. Kad dođeš do reklama, tj. vidiš da ti titlovi nisu više sinkani sa govorom u videu, pronađi prvi titl koji odstupa,
označi sve titlove od tog titla do kraja. Pronađi tu izgovorenu rečenicu u videu. Pauziraj video. Opali Alt+M
Do sljedeće reklame mora sve štimati.
4. Ponavljaj 3 korak

Van mreže botastejem

  • Junior clan
  • *
  • Poruke: 36
  • Like: +4/-0

Odg: Pomo? oko titlova
« Odgovor #2 poslato: 12.10.2011. 19:37:48 »
Evo ovako ljudi..Imam neke divx filmove na kojima mi "žure" titlovi,pa me zanima ima li tu neko rješenje.Naime kad ih gledam na laptopu to mi nije problem jer ih bs playerom pomjerim,ali na ovom kućnom dvd-u neznam ima li ta opcija?Na daljinskom ne vidim nikakvu opciju za takvo nešto  :dontknow:.Netko sigurno zna kakvo rješenje...
Ja to radim s programom TimeAdjuster
Prvo pustiš film u bs playeru i tamo si naštimaš titlove kako ti odgovaraju i zapišeš ili zapamtiš za koliko si ih sec pomaknuo u naprijed ili u nazad. Zatim otvoriš timeadjuster, otvoriš titlove koje želiš namjestiti, zatim File -> Move time i tu ih pomakneš u naprijed ili nazad, stisnes OK, kad  program obradi titlove, Save As srt file i to je to. Brzo i jednostavno.

Ak ti nešto nije jasno slobodno pitaj.
Poz!
Alma 2200 HD