Molim vas da se prijavite ili se registrujete.
Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

VLADIX SAT forum

18.04.2024. 05:20:07
Vijesti: Sve što Vam treba, tu smo mi !

Autor Tema: Solidarnost na cesti  (Pročitano 2803 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Maverick

  • Admin 2
  • Super clan
  • *
  • Poruke: 2277
  • Like: +135/-9
  • Pol: Muškarac
  • Semper Fidelis...Without Fear

Solidarnost na cesti
« poslato: 12.05.2010. 22:00:16 »
Zanimaju me vaša iskustva sa tzv. solidarnosti na cesti. Naime, svakodnevno putujem na posao i s posla osobnim automobilom, smatram se solidnim vozačem ( vozim sve s kotačima osim rollera  bleh.gif ) i svakodnevno doživljavam neugodne i ugodne situacije na cesti.
Posebno me oduševe iskustva koja najčešće doživim od vozača kamiona s BIH tablicama ( znate ono kad vam sa žmigavcem pokaže kad možete u preticanje ). E sad zašto to vozači kamiona iz drugih država čine puno rjeđe to mi nikad neće biti jasno. To naime nije nikakav problem, a može puno pomoći neiskusnim vozačima koji se teško ili nikako ne usude pretjecati kamion u brzini.

S druge strane posebno se razočaram kad vidim idiota koji s njeve sempre drito taktorom na asfalt bez brige i pameti što nosi pol tone blata na kotačima ( ne daj Bože sić s traktora i uzet nešto pa sastrugat blato ) što i kod iskusnih i kod neiskusnih može dovesti do svakovrsnih problema i ne daj bože udesa.
Pa eto u nedostatku mudrijih tema da vidimo što mislimo o ovome...

Van mreže VLADIX

  • www.vladix.net
  • Administrator
  • Super clan
  • *
  • Poruke: 1607
  • Like: +96/-4
  • Pol: Muškarac
    • VLADIX.NET

Odg: Solidarnost na cesti
« Odgovor #1 poslato: 12.05.2010. 23:18:18 »
Ima svega stvarno i poštenih savjesnih vozača i stoke, ja možda 1-2 godine vozim, gledam maksimalno da ispoštujem i ne ugrozim druge u saobraćaju, a isto tako i sebe, ne odgovaram na izazove i gledam da izbjegavam neke problematične situacije. Brzinu poštujem tu i tamo, po gradu i naseljenim mjestima svakako.

Najveći problem za sebe i druge su mlađi pojedinci koji luduju u ko zna kakvim automobilima po ko zna kakvim putevima, sa ili bez dozvole. Neću ni govoriti o alkoholizmu i vožnji, jer desi se nesreća i u najboljoj koncetraciji, a kamoli sa gajbom pive u sebi.
Mnogo ljudi svakodneno strada na putevima i vrlo je bitno nekako smanjiti taj broj, a njemu najviše doprinose neodgovorna vožnja, loši putevi, a i automobili.

otišao sam mnogo u offtopic, ne znam ni šta sam pisao :D

Van mreže Ak@i

  • Moderator
  • Forum pomocnik
  • *
  • Poruke: 518
  • Like: +17/-4
  • Pol: Muškarac
  • Ne brze od...............200 km/h

Odg: Solidarnost na cesti
« Odgovor #2 poslato: 13.05.2010. 00:04:51 »
S'obzirom da imam da kazem veoma dug radni staz (legalan od 18) a i dosta pre toga,susretao sam se sa raznim situacijama! Inace sa profesionalnom voz.dozvolom i stvarno me obraduje kada vozac kamiona pomogne u preticanju kao sto je kolega Maverick rekao! Ipak koliko god iskusni vozaci bili u svakom slucaju vozac kamiona ima vecu i bolju preglednost (iz licnog iskustva pricam) na ostale ucesnike sa manjim vozilima! Eh sada sto svugde postoji i ona druga vrsta nesavesnih vozaca to niko od nas nije kriv sto mu je (kum,brat,rodjak,novac...) nabavili vozacku dozvolu pa ni on sam nezna sta bi trebalo da se radi a kamoli i daleko bilo da uzme knjigu i da se malo obrazuje,to je ono sto prave vozace pogadja!! Iskreno nalazio sam se u par situacija kada sam prosto iz besa imao zarku zelju ( mada znam da od toga nema nista i da se to nikada nece dogoditi) da se svima poniste vozacke dozvole i da se svi ponovo vrate na polaganje,ali onako sto bi se reklo na svoj znoj! Mada i da imam ikakvu vlast uveo bih da policajac moze na putu zaustaviti koga god pozeli,testove pod nos,vremenski limit propisan zakonom i udri brale! U slucaju netacnog resavanja,ili ti nedovoljnog broja tacnih odgovora poslati na dopunsko u auto skolu! E onda bi se druga pesma pevala! Uh napisah sve i svasta,ali tako je to kada se nagledate svega i svacega na putu pa ste onako bas ogorceni na jedan deo iliti procenat nazovi vozaca,onda shvatite zasto je moj post ovakav!

Van mreže lupo77

  • Junior clan
  • *
  • Poruke: 41
  • Like: +1/-0

Odg: Solidarnost na cesti
« Odgovor #3 poslato: 13.05.2010. 12:23:22 »
Pa ja mislim da kamionisti sa stranim tablicama nemaju taj obicaj jer pretezno voze na autoputevima sa 3-4 trake tako da tih situacija kod njih nema,dok kod nas u BiH 98% puteva su sa jednom trakom pa se moramo pomagati i snalaziti kako stignemo.Mogu samo reci da sam obisao dosta evropskih zemalja ali stvarno nema nigdje kao kod nas da se blica kad ima patrola policije to je nasa pozitiva,ali ima i dosta negativnih svari kao vozaca koji misle da su sami na putu ili mangupcici koji stanu na sred ceste i pricaju sa nekim iz suprotnog pravca,kolona se otegne pa se neko nadje da svirne i eto belaja,izadju pocnu se buniti,pijetiti sto nemogu na miru da pricaju!Svega i svacega ima nazalost na nasim cestama.Neznam jesteli culi kad su postavili kucice za placanje putarine na ulazu-izlazu u Vogosci,pojedinci mislili da je kiosk pa trazili od naplatioca putarine jednom dnevne novine,drugi put 2 kutije cigara.BangHead.gif