Molim vas da se prijavite ili se registrujete.
Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

VLADIX SAT forum

18.04.2024. 17:34:57
Vijesti: Sve što Vam treba, tu smo mi !

Autor Tema: air live (wl-5470ap) i dm500 kako podesiti?  (Pročitano 14527 puta)

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže mdragan

  • Junior clan
  • *
  • Poruke: 35
  • Like: +1/-1
  • Pol: Muškarac

Odg: air live (wl-5470ap) i dm500 kako podesiti?
« Odgovor #30 poslato: 21.04.2010. 00:12:41 »
ček.ček majstore, sad si tek postavio dijagnozu, dakle nije stvar u provideru, nego nisi dobro otvorio portove, a nemoj ruter ostavljat u dmz modu ( naime taj mod ti dođe ko ono nije dobio samo ko nije pitao ) dakle, čak i nek ofucani nazovi hacker ti može napravit čudesa u svemu ( a prvo što će ti napravit zdipit će ti cs liniju ).
Dakle, sad lijepo polako otvorit odgovarajući port.
DMZ ti služi samo za testiranje, naime s njim si otvorio sve mile i nemile portove prema uređajima pokačenim na ruter.
sad me razocara a taman sam mislio da je prica o ovome gotova probacu nazvati zonu da mi otvori port ja ga mogu otvoriti mislim samo u vurtual servers ? a tamo zbog necega nije radilo :'(

Van mreže mdragan

  • Junior clan
  • *
  • Poruke: 35
  • Like: +1/-1
  • Pol: Muškarac

Odg: air live (wl-5470ap) i dm500 kako podesiti?
« Odgovor #31 poslato: 21.04.2010. 00:15:13 »
ako nisi prijatelju zvao zonu da ti otvore oni port,to ti neće ni radit,jer sam i ja korisnik zone pa sam morao njih zvat da mi otvore port
usput kako da stupim u kontakt sa njima ko to otvara centrala u Bjeljini ili neko drugi?

Van mreže Maverick

  • Admin 2
  • Super clan
  • *
  • Poruke: 2277
  • Like: +135/-9
  • Pol: Muškarac
  • Semper Fidelis...Without Fear

Odg: air live (wl-5470ap) i dm500 kako podesiti?
« Odgovor #32 poslato: 21.04.2010. 00:28:36 »
nemoj se razočarat, tako se najbolje uči, a ti očigledno imaš volju... nemoraš zvat zonu, jerbo ako radi u dmz modu mora radit i s jednim otvorenim portom, sad trebaš vidjet kako se na tvom ruteru otvaraju portovi, može biti i opcija port triggering, port forwarding, nat, virtual servers itd..
moj savjet ti je slijedeći, uzmi si par sati slobodnog vremena i redom opciju po opciju probaj .. dok ne nabodeš.. ako ni to ne uspije, javi pa će se netko od nas spojit k tebi i pomoći ti oko toga...

Van mreže mdragan

  • Junior clan
  • *
  • Poruke: 35
  • Like: +1/-1
  • Pol: Muškarac

Odg: air live (wl-5470ap) i dm500 kako podesiti?
« Odgovor #33 poslato: 21.04.2010. 00:47:02 »
nemoj se razočarat, tako se najbolje uči, a ti očigledno imaš volju... nemoraš zvat zonu, jerbo ako radi u dmz modu mora radit i s jednim otvorenim portom, sad trebaš vidjet kako se na tvom ruteru otvaraju portovi, može biti i opcija port triggering, port forwarding, nat, virtual servers itd..
moj savjet ti je slijedeći, uzmi si par sati slobodnog vremena i redom opciju po opciju probaj .. dok ne nabodeš.. ako ni to ne uspije, javi pa će se netko od nas spojit k tebi i pomoći ti oko toga...
necu se razocarati idemo dalje a vjeruj mi da imam jaku volju da ovo jednom osposobim hvala na podrsci ove opcije imam u ruteru pa ako neko ima kakav predlog gdje da otvaram port nek pise do sad sam samo uspjevao da upisem portove u Virtual Server i kad ih upisem trazi mi da restartam ruter sto i uradim vjerovatno to jos negdje treba dodatno potvrditi?


 Security:     
Advanced Settings:    
Wan Port:    
Virtual Server:    
Special Application:    
DMZ:    
Remote Management:    
Dynamic DNS:    
Traffic Control(QoS):    

Van mreže VLADIX

  • www.vladix.net
  • Administrator
  • Super clan
  • *
  • Poruke: 1607
  • Like: +96/-4
  • Pol: Muškarac
    • VLADIX.NET

Odg: air live (wl-5470ap) i dm500 kako podesiti?
« Odgovor #34 poslato: 21.04.2010. 07:48:11 »
slobodno stavi dmz host, jer dmz host prema ip od dreamboxa ne daje ništa osim pristup port 21, telnet, 80 ... samo promijeni pass na dreamu i nemaš problema.

Van mreže mdragan

  • Junior clan
  • *
  • Poruke: 35
  • Like: +1/-1
  • Pol: Muškarac

Odg: air live (wl-5470ap) i dm500 kako podesiti?
« Odgovor #35 poslato: 21.04.2010. 08:17:04 »
slobodno stavi dmz host, jer dmz host prema ip od dreamboxa ne daje ništa osim pristup port 21, telnet, 80 ... samo promijeni pass na dreamu i nemaš problema.
a akoi je to tako onda cu ostaviti da ide pass na drimu je promjenjen ovako sa dmz host ide sve normalno  :)

Van mreže VLADIX

  • www.vladix.net
  • Administrator
  • Super clan
  • *
  • Poruke: 1607
  • Like: +96/-4
  • Pol: Muškarac
    • VLADIX.NET

Odg: air live (wl-5470ap) i dm500 kako podesiti?
« Odgovor #36 poslato: 21.04.2010. 10:01:51 »
meni je cijela linux mašina na dmz hostu, već godinama, problem je imati dmz host ka windows-u i koristiti one opcije SHARED itd...

Van mreže fpopic

  • Novi na forumu.
  • *
  • Poruke: 6
  • Like: +0/-0
  • Pol: Muškarac

Odg: air live (wl-5470ap) i dm500 kako podesiti?
« Odgovor #37 poslato: 01.10.2012. 10:05:07 »
e ljudi posto na svome routeru izbodim 64mb ram mod s lemilicom koji malo duze traje moram nekako natjerati svoj stari WL-5470AP da se preko wirelessa spoji na speedtouch (192.168.1.254) koji koristi WPA TKIP i da dalje dijeli wifi signal jer mi je na katu pa da mi poveca signal ali i da mi i radi dreambox koji ce mrezno biti spojen na airlive
prvo sam stavio u Bridge Mode (tcp ip na client) i sve je radilo super samo mi airlive nije dalje dijelio wifi signal, pa sam nasao vrlo vjerojatni WISP + Universal Repeater mode ali kada ga ja nateram u taj mod