Molim vas da se prijavite ili se registrujete.
Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

VLADIX SAT forum

28.03.2024. 08:58:34
Vijesti: Sve što Vam treba, tu smo mi !

Autor Tema: šeranje sa dreamboxa  (Pročitano 21369 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže ivansandrastasa

  • Senior clan
  • *
  • Poruke: 116
  • Like: +2/-0

Odg: šeranje sa dreamboxa
« Odgovor #45 poslato: 10.10.2010. 23:07:53 »
Pozdrav svim majstorima,  0.gif 0.gif

Danas sam uspesno prikljucio i OPTIBOX Koalu na CS u lokalu  aaa.gif aaa.gif, i lepo radi bas bas,
a naravno da ostatak dana nisam sedeo, :-[ ves sam nako duge potrate nasao za optibos PVR , adapter RS 232 u LAN i naravno i njega probao, proradio je kao 6 resiver u nizu bez ikakvih porblema. 8)

Ali naravno nebi bilo interesantno da nema nekih poblema, naime sve programe otvara koji su placeni sem obicnog Pinka,(jednostavno crn ekran i to je to) a da je jos zanimljivije otvara HBO a njega nemam u pretplati znaci opet BangHead.gif BangHead.gif BangHead.gif

Van mreže ivansandrastasa

  • Senior clan
  • *
  • Poruke: 116
  • Like: +2/-0

Odg: šeranje sa dreamboxa
« Odgovor #46 poslato: 30.10.2010. 13:03:54 »
E prijatelji samo da vam naglasim da sam o predhodnom mom pritanju koje se odnosi na kanal OBN, skapirao o cemu se radi , naime moj paket po placanju je isti kao i paket koji vazi za podrucje BiH u kome ima kanal OBN pa ga zato otvara  0.gif 0.gif 0.gif 0.gif.

E sada novi problem BangHead.gif BangHead.gif, naime desava se da se moj DM nakon nekih 48h zbuni i pocne da koci itd, nisam jos uvek uklavirio zasto se to desava, takodje kada ga stavim u stembaju, zale se komsije da im je stao CS sto se desi nakon nekoliko sati, neobjasnjivo, te sam ga proslih 48h ostavio upaljenog i nije bilo problema, naravno istestiracu ga ponovo ugasenog za koji dan samo da mi stige drugi DMkoji nameravam da uzmem za sebe (DM800) kako bi imao direktan uvid u stanje funksionalnosti CS. U vezi sa ovim ima dva pitanja da li postoji dodatak za program (za koji mislim da se zove skipta) kako bi nastelovao DM da se npr. u 4h ujutru reboot-uje i gde i moze da se vidi ko je sve nakacen na moj DM i da li njemu funkcionise CS. POz hello.gif hello.gif

Van mreže avatar

  • Novi na forumu.
  • *
  • Poruke: 1
  • Like: +0/-0

Odg: šeranje sa dreamboxa
« Odgovor #47 poslato: 01.11.2010. 16:19:25 »
 :taptap: :taptap: :taptap: Odlična tema, i odlična pitanja a takođe i odgovori. Korisnik sam cs-a, ali mi entuzijazam neda mira, pa moram i ja nešto da eksperimentišem, ali u dogledno vrijeme.  Interesuje me da li je ovakav šablon setovanja DM-a pri korištenju digijeve karice N3 za šerovanje ??? Pošto mi je raj paket puno jeftiniji za eksperimente   :-[ :-[ :-[ :-[
Pozdrav........

Van mreže matpalkomsi

  • Novi na forumu.
  • *
  • Poruke: 6
  • Like: +0/-0

Odg: šeranje sa dreamboxa
« Odgovor #48 poslato: 16.11.2010. 22:24:11 »
Imam Dreambox 500s (kinez) na kome sam u skladu sa upstvom izvrsio smanjenje napona na 3,3V. U CCcam.cfg sam frekvenciju kartice (Total TV) podesio na 3,00. Sve radi ok. Medjutim nakon 7 minuta rada (koliko sam maksimalno drzao karticu u box-u) kartica je prevruca. Na njoj nije doslo do nekih fizickih ostecenja, ali me strah da je ukoliko je budem duze drzao ne istopim. Jos jednom napominjem da je elektronicar kada je izvrsio prepravku napona na izlaznom dijeu, na slikama iz prethodnih stranica, izmjerio 3.34V. Takodje na prvom pinu citaca pokazuje isti napon. Jeli neko imao slican problem...

U dreambox-u je Gemini 4.60 i CCCam 2.14

Unaprijed hvala..

Van mreže Hasem

  • Novi na forumu.
  • *
  • Poruke: 1
  • Like: +0/-0
  • Pol: Muškarac

Odg: šeranje sa dreamboxa
« Odgovor #49 poslato: 11.01.2016. 23:14:47 »
Naizad mogu da se ukljucim u ovaj zaista dobar VLADIX FORUM i nadam se aktivnom ucestvovanju.Ovom prilikom POZDRAVLJAM sve clanove foruma.Veliki pozdrav HASEM.

Van mreže nihil

  • Novi na forumu.
  • *
  • Poruke: 1
  • Like: +0/-0
  • Pol: Muškarac

Odg: šeranje sa dreamboxa
« Odgovor #50 poslato: 17.12.2017. 19:54:20 »
Pozdrav svima na forumu. Posjedujem DM-ove već dugo i sve je do sada radilo ok. Naravno drugi su mi podesili sve što treba. Sada sam nabavio novi DM920 UHD sa twin FBC SAT2 i twin DVB C/T/T2 tunerima. Do sada sam koristio OpenPli na DM8000. U lokalu sam koristio B-net karticu u jednom uređaju i čitao na drugom. sve je to radilo na OpenPli 4 i CCAM-u. U novom dm920 nisam uspio staviti OpenPli jer se ruši odmah kod podizanja. Vjerojatno ne prepoznaje nove FBC tunere. Probao sam nekoliko image-a i jedino je uspio raditi sa originalnom ENIGMOM i sada sa NEWNIGMA2. Problem mi je što nema više CCAM-a već samo GBOX ili OSCAM. Neznam kako da podesim da čita B-net karticu bez CAM-a (u CONAX CAM-u radi) i da je drugi boxovi (dva) čitaju.Imam postavke za CCAM, ali ovo ne znam. Ako netko zna molio bih za pomoć. Unaprijed hvala o još jednom pozdrav svima