Molim vas da se prijavite ili se registrujete.
Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

VLADIX SAT forum

16.04.2024. 19:39:22
Vijesti: Sve što Vam treba, tu smo mi !

Autor Tema: šeranje sa dreamboxa  (Pročitano 21511 puta)

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže ivansandrastasa

  • Senior clan
  • *
  • Poruke: 116
  • Like: +2/-0

Odg: šeranje sa dreamboxa
« Odgovor #15 poslato: 07.09.2010. 23:48:10 »
Kartica koju sam nasao narode uzeta je tj. kupljena sa resiverom davnog marta 2007 godine  aaa.gif aaa.gif aaa.gif aaa.gif aaa.gif

Jednom recju , suvo zlato.

Ali ostaje mi jos jedan nacin da to proverim, da stavim karticu u dm i pripremim protivpozarni aparat  :rlol: :rlol:

A sta bi bilo kada bi tu "staru karticu" stavio u novi totalov resiver, po mom misljenju ne bi je ocitao?

Resiveri mi nisu stigli danas , zvao sam lika koji treba da mi salje, poslao ih je popodne tako da sutra stizu, a sutra cu da napravimi kabli za povezivanje kompa i dm preko RS232, da se spremim napokon. :ziveli: :ziveli:

Van mreže VLADIX

  • www.vladix.net
  • Administrator
  • Super clan
  • *
  • Poruke: 1607
  • Like: +96/-4
  • Pol: Muškarac
    • VLADIX.NET

Odg: šeranje sa dreamboxa
« Odgovor #16 poslato: 08.09.2010. 05:36:58 »
ništa rs232 ne treba ti nizašta taj kabal osim za flashovanje preko dream up-a.
kupi ethernet LAN kabal i poveži ga sa routerom / internetom.

i ne možeš tek tako ubaciti karticu, moraš pokrenuti CCcam, isčitati serial iz totalovog resivera, jer neće raditi čim je ubaciš tek tako.

još nešto, ne postoje novi i stari ttv resiveri, svi su isti (echolite) iz 2006.
« Poslednja izmena: 08.09.2010. 06:51:52 VLADIX »

Van mreže ivansandrastasa

  • Senior clan
  • *
  • Poruke: 116
  • Like: +2/-0

Odg: šeranje sa dreamboxa
« Odgovor #17 poslato: 08.09.2010. 09:16:41 »
VLADIX, car si kada odgovaras u ovako rane sate « Odgovor #16 : Danas u 05:36:58 ».

Odprilike znam sta da radim  BangHead.gif, ipak hvala na podsecanju  :respect:, a kabli rs232 za svaki slucaj ako bude  angry4.gif.
Citamo se za koji dan, AKO PREZIVIM  angry4.gif angry4.gif angry4.gif angry4.gif angry4.gif

Van mreže scoobydoo

  • Globalni moderator
  • Super clan
  • *
  • Poruke: 1786
  • Like: +38/-5
  • Pol: Muškarac
  • Dežurni zajebant Vladix foruma, Antilaser Team HR

Odg: šeranje sa dreamboxa
« Odgovor #18 poslato: 08.09.2010. 18:19:52 »
Ako je kartica toliko stara kao što kažeš i nije radila barem 2 mjeseca ni u kakvom emulatoru, pa čak ni u originalnom, onda imaš problem jer karta nije update-ovana.
Da bi proradila, gurni je u originalni rec jer će u njemu brže pokupit update.
I naravno, pretplata mora biti uplaćena da bi ti totalovci poslali update.....  :)

Van mreže ivansandrastasa

  • Senior clan
  • *
  • Poruke: 116
  • Like: +2/-0

Odg: šeranje sa dreamboxa
« Odgovor #19 poslato: 16.09.2010. 16:04:12 »
Ako je kartica toliko stara kao što kažeš i nije radila barem 2 mjeseca ni u kakvom emulatoru, pa čak ni u originalnom, onda imaš problem jer karta nije update-ovana.
Da bi proradila, gurni je u originalni rec jer će u njemu brže pokupit update.
I naravno, pretplata mora biti uplaćena da bi ti totalovci poslali update.....  :)

Poslusao sam savet, jer jedino tako moze, i uzeo sam danas i resiver, u pitanju je Echolite CDVB5668, naravno istog sam otvorio kako bi potvrdio da li je 5v ili 3,3V, i na citacu dolaze oko 12 zica, i na ploci citaca pise, izmedju ostalog 5DVA ali pise i 3DVA (gde dolaze zice), ako treba stavicu sliku citaca, ako neko imao susret sa ovim res. da mi potvrdi da li je citac stari tj.5v ili novi  3,3V.
ili pak nacin kako da izmerim unimerom na konektore citaca koliko je volti ( koji pinovi da ne bude  angry4.gif)
POZ  hello.gif

Van mreže ivansandrastasa

  • Senior clan
  • *
  • Poruke: 116
  • Like: +2/-0

Odg: šeranje sa dreamboxa
« Odgovor #20 poslato: 17.09.2010. 11:53:15 »
 :notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy:  :notworthy: :notworthy: :notworthy:
Ajde narode nije valjda niko da nije imao susret sa ovim resiverom ?  :'(

A drugo ako bi ubacio karticu u dm, koliko traje przenje kartice ukoliko je kartica na 3V, jer je iskrso problem " ni kod babe nema dzabe ", sa res. i karticom sa dobio zaduzenje koje iznosi skoro kao da sam uzmem res i karticu, pa da se osuguram da ne placam zaduzenje ako nije to ta kartica, ajd da to resimo pa posle na  :ziveli: :ziveli: :ziveli:

POZ

Van mreže scoobydoo

  • Globalni moderator
  • Super clan
  • *
  • Poruke: 1786
  • Like: +38/-5
  • Pol: Muškarac
  • Dežurni zajebant Vladix foruma, Antilaser Team HR

Odg: šeranje sa dreamboxa
« Odgovor #21 poslato: 17.09.2010. 15:44:10 »
Evbo ti izvodi pinova na kartici pa po njenim pinovima možeš pogledati napone na pinout-u receivera.
Ono gdje ti piše +5V ti je vcc napajanje kartice, a gnd ti je naravno, ground.
I ne zaboravi da karta ide okrenuta licem prema dollje u rec  :)

Znači, gornji pin ti je vcc, donji je ground na rec-u.

Van mreže blackb

  • Junior clan
  • *
  • Poruke: 12
  • Like: +0/-0

Odg: šeranje sa dreamboxa
« Odgovor #22 poslato: 18.09.2010. 04:35:30 »
Da ne otvaram novu temu: želeo bih napraviti cs sa još jednim prijateljem (on klijent) ali pretragom po forumu i tutorijalima sam zaključio da da bih bio server potrebna mi je javna IP adresa. Međutim moj provajder (wireless internet) daje javne ip adrese samo pravnim licima. Prijatelj (klijent) se nalazi kod istog provajdera u istom mestu, pa time i u istom LAN-u pa je pitanje da li mogu da ostvarim cs iako imam privatnu ip i koliko je (generalno) wireless net pouzdan za cs?

Van mreže VLADIX

  • www.vladix.net
  • Administrator
  • Super clan
  • *
  • Poruke: 1607
  • Like: +96/-4
  • Pol: Muškarac
    • VLADIX.NET

Odg: šeranje sa dreamboxa
« Odgovor #23 poslato: 18.09.2010. 09:44:45 »
@blackb
loše si shvatio, može biti javna statička, može dinamička nema to veze. Sve to rješava Dyndns host.

Van mreže blackb

  • Junior clan
  • *
  • Poruke: 12
  • Like: +0/-0

Odg: šeranje sa dreamboxa
« Odgovor #24 poslato: 18.09.2010. 10:55:25 »
Problem je što je moja ip adresa statička PRIVATNA što će reći da prema "spoljnom svetu" smo svi mi u loaklnoj mreži (svi korisnici provajdera u mom mestu) vidljivi preko jedne (provajderove) javne ip adrese. Takođe, koliko shvatam dyndns rešava problem onima koji imaju dinamiču adresu tako što je "pretvara" u statičku, što meni nije potrebno jer mi je ip već statički, evo sa ovog foruma:
 "Problemi mogu da nastanu kod onih koji preko rutera izlaze na internet i koji imaju javnu dinamicku javnu IP adresu, rešili problem dinamièke javne IP adrese, morate da se prijavite na dyndns.com i napravite virtuelnu staticku IP adresu, takozvanu Dynamic DNS. S' njom ste uvek prepoznatljivi na netu, to jest Vaš risiver, jedino što morate da update-ujete Vašu IP na dyndns serveru..."

Dakle, ostaje problem moje privatne IP adrese tj. ima li načina da ostvarim cs a da se ne mačujem sa provajderom jer mi on neće dodeliti javnu ip?

Mora da je neko još u sličnoje situaciji kao i ja s obzirom na rasprostranjenost wirelessa.
« Poslednja izmena: 18.09.2010. 11:02:08 blackb »

Van mreže VLADIX

  • www.vladix.net
  • Administrator
  • Super clan
  • *
  • Poruke: 1607
  • Like: +96/-4
  • Pol: Muškarac
    • VLADIX.NET

Odg: šeranje sa dreamboxa
« Odgovor #25 poslato: 18.09.2010. 17:54:33 »
ne znam nijedan provajder koji više to radi, to je davna prošlost :/
u tom slučaju bi mogao biti samo klijent, ne i server.

Van mreže ivansandrastasa

  • Senior clan
  • *
  • Poruke: 116
  • Like: +2/-0

Odg: šeranje sa dreamboxa
« Odgovor #26 poslato: 18.09.2010. 21:03:55 »
Da ne otvaram novu temu: želeo bih napraviti cs sa još jednim prijateljem (on klijent) ali pretragom po forumu i tutorijalima sam zaključio da da bih bio server potrebna mi je javna IP adresa. Međutim moj provajder (wireless internet) daje javne ip adrese samo pravnim licima. Prijatelj (klijent) se nalazi kod istog provajdera u istom mestu, pa time i u istom LAN-u pa je pitanje da li mogu da ostvarim cs iako imam privatnu ip i koliko je (generalno) wireless net pouzdan za cs?

Evo ga moj covek, i ja taj problem imam prijatelju, ali ja cu to da resavam kasinje tj. problem sa serverom, a problem sa deljenjem sc ja resavam tako sto cu antenu od mog prijatelja da okrenem prema meni, na mom krovu staljvam warless ruter i pravimo laganu mrezu i uzivancija, za 3 meseca ruter se sam isplati.

scoobydoo , hvala jos jednom na slikovitom objasnjenju idem iz ovih stopa da merim, dobijate informaicije u toku veceri.

Poz hello.gif hello.gif

Van mreže ivansandrastasa

  • Senior clan
  • *
  • Poruke: 116
  • Like: +2/-0

Odg: šeranje sa dreamboxa
« Odgovor #27 poslato: 18.09.2010. 22:52:33 »
scoobydoo      0.gif 0.gif 0.gif 0.gif 0.gif
   
Matori, zahvaljujuci tvom objasnjenju izvrseno je merenje  :rumeni:, ali imaoo sam problema jer citac u ovom res. ima 8 kotakata a kartica ia 10 (5 sa jedne i 5 sa druge), ali derperi, hoce da nas zbune, prvo 2 ( tj. 1 red ) pipka uopste ne dodiruju kontakte, nalazu na plastici tako da ostaju samo 6 pipaka, na resu koji se koriste i koji se spajaju sa karticom na 6 mesta a 4 nisu nikada bila  dodirnuta ( posto je stara kartica vide se tragovi).
Predpostavljam da si ti podrazumerao ali ja nisam znao da moram da vrsim merenje kada je kartica u citacu i res. ukljucen  :rumeni: :rumeni: :rumeni:

A unimer je napokon pokazao 4,89 V  guitar.gif guitar.gif guitar.gif
Tako da idemo dalje, u ponedeljak izmirujem dugovanja i dobijete informacije iz prve ruke.  hello.gif hello.gif hello.gif

Van mreže DEva11

  • VIP
  • Senior clan
  • *
  • Poruke: 200
  • Like: +2/-0

Odg: šeranje sa dreamboxa
« Odgovor #28 poslato: 18.09.2010. 23:09:06 »
Problem je što je moja ip adresa statička PRIVATNA što će reći da prema "spoljnom svetu" smo svi mi u loaklnoj mreži (svi korisnici provajdera u mom mestu) vidljivi preko jedne (provajderove) javne ip adrese. Takođe, koliko shvatam dyndns rešava problem onima koji imaju dinamiču adresu tako što je "pretvara" u statičku, što meni nije potrebno jer mi je ip već statički, evo sa ovog foruma:
 "Problemi mogu da nastanu kod onih koji preko rutera izlaze na internet i koji imaju javnu dinamicku javnu IP adresu, rešili problem dinamièke javne IP adrese, morate da se prijavite na dyndns.com i napravite virtuelnu staticku IP adresu, takozvanu Dynamic DNS. S' njom ste uvek prepoznatljivi na netu, to jest Vaš risiver, jedino što morate da update-ujete Vašu IP na dyndns serveru..."

Dakle, ostaje problem moje privatne IP adrese tj. ima li načina da ostvarim cs a da se ne mačujem sa provajderom jer mi on neće dodeliti javnu ip?

Mora da je neko još u sličnoje situaciji kao i ja s obzirom na rasprostranjenost wirelessa.

Nek ti preusmjere recimo port tcp 13678 na tvoju ip adresu dreamboxa ( dst-nat) samo moraš onda imat statičku adresu na dreambox-u a ti ubaci u dream u inadyn neki dyndns najbole neki koji oni nekoriste ako uopće koriste. Ovako ti netreba javna ip adresa a njima nista ne znači preusmjerit jedan port na tebe.

Van mreže blackb

  • Junior clan
  • *
  • Poruke: 12
  • Like: +0/-0

Odg: šeranje sa dreamboxa
« Odgovor #29 poslato: 19.09.2010. 11:04:07 »
Hvala. Da li to znači da mora da preusmeri i jedan port na ip adresu dreamboxa mog klijenta/prijatelja?