Molim vas da se prijavite ili se registrujete.
Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

VLADIX SAT forum

11.12.2019. 12:54:33
Vijesti: Sve što Vam treba, tu smo mi !

Autor Tema: šeranje sa dreamboxa  (Pročitano 10638 puta)

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže maksimovic

• Junior clan
  • *
  • Like: +3/-0

šeranje sa dreamboxa
« poslato: 12.03.2010. 08:47:58 »
prijatelj moji ,situacija je ovakva molim vas za pomoć

ja i društvo nas 7-morica (trenutno imamo 4 dreamboxa 500s ostali će kupiti u skoro vrijeme))želimo napraviti cs,
jedan od nas ima total paket kojeg bi htjeli sherat-i

na koliko se nas može šerati jedna karta?
možemo li još kome van našeg društva dijeliti istu kartu?
dali nam je potreban pc ili možemo šerati i sa dream-a ?
što nam je sve potrebno?

može neki link sa uputsvima ,forum sam pročešljao uzduž i poprijeko odličan je ali sve mi se pomutilo i neznam odakle da krenem (nisam lijen za čitanje samo to i radim po forumima po cijeli dan)

hvala svima koji su voljni pomoći

Van mreže VLADIX

• www.vladix.net
  • Administrator
  • Super clan
  • *
  • Like: +96/-4
  • Pol: Muškarac
    • VLADIX.NET

Odg: šeranje sa dreamboxa
« Odgovor #1 poslato: 12.03.2010. 14:44:27 »
otvori dyndns nalog, poveži dreambox sa routerom, napravi inadyn tj. dyndns.
uzmite jedan dreambox za server (naravno može i za gledanje no što manje rušenja to bolje jer će ostali osjetiti), spustite napon čitača na dreamboxu na 3V zbog totaltv kartice da ne bi pregorila (ovo važi ako je nova nds karta, stare rade na 5V).

pokreni na dreamboxu CCcam 2.1.4 a u CCcam.cfg koji se nalazi u var/etc i stavi sledeće

# S E R I A L   R E A D E R   C O N F I G U R A T I O N

SERIAL READER : /dev/sci0 smartreader+

# F R E K V E N C I J A   K A R T I C E
SMARTCARD CLOCK FREQUENCY: /dev/sci0 4790000

# B O X  K E Y  T T V
BOXKEY: /dev/sci0 xx xx xx xx

zatim upali echolite resiver od totaltv-a sa karticom unutra i otiđi u system diagnostic te izvadi broj i zamjeni ga sa ovim x-ićima s tim da prva dva ne pišeš

nakon što si smanjio napon na 3V i ubacio CCcam i konfiguraciju za karticu stavi totalku u dreambox i nastavi dalje...
sad kad imaš lokal kreni u pohod u prikupljanje peer-ova i razmjenu kartica po forumima tipa dream-sat, digitalvortex.info, cardsharing.ws itd....

može i van društva naravno.
može i sa pc, ali prekomplikovano za napraviti sve + treba kupovati čitače kartica i dodatni troškovi, a i treba dobro poznavati linux kao OS tako da je najbolje rješenje dreambox.

Van mreže maksimovic

• Junior clan
  • *
  • Like: +3/-0

« Odgovor #2 poslato: 12.03.2010. 14:54:04 »
Vladix ,ne zanam sta da ti kazem već hvala i svaka čast

niti na jednom forumu nisam to našao tako jednostavno i kratko opisano

mislim da sa ovim neće biti problema ,a ako ih bude molit ću opet pomoć pa se čujemo

što se tiče spuštanja napona na 3v nebi trebalo biti problema jer jedan od nas je jako dobar elektroničar a našao sam i upute za to na netu (i nije nešto komplikovano)

hvala ti još jednom i javim se ako ne prije sa nekim problemom, onda kada sve složimo
imaš pivu od mene kad budeš u Osijeku  :occasion14:

Van mreže ivansandrastasa

• Senior clan
  • *
  • Like: +2/-0

« Odgovor #3 poslato: 03.09.2010. 11:26:37 »
Znaci ovo sam trazio,  0.gif 0.gif

Sto je nas prijatelj hteo da uradio odavno ja to zelim sada, ALI za sada zelim da to radim u lokalnoj mrezi, tj. wireless mrezi.

Dm500 (2kom) mi stize do kraja nedelje, i nakon hardverskih porepravki uzimam Tot.. TV karticu na probu.

Ono sto jos nemogu u podpunosti da skapiram su komandeu CCcam.cfg koji se nalazi u var/etc (kako bese pisano gore) pored ovog podesavanja , sta jos treba na se nalazi u C: liniji i u F: liniji na serveru a sta kod klijenta (nisam hteo nista da dodajem za primer, da ne bih lupao bezveze).
I usput, da li sam upravu da ce biti bolji odziv slike (bez seckanja) ako cepam u lokalu a ne preko nete( tj. servera)

Pozdrav i unapred hvala na pomoci.  hello.gif

Van mreže shockata

• Senior clan
  • *
  • Like: +8/-1

« Odgovor #4 poslato: 03.09.2010. 12:57:50 »
Znaci ovo sam trazio,  0.gif 0.gif

Sto je nas prijatelj hteo da uradio odavno ja to zelim sada, ALI za sada zelim da to radim u lokalnoj mrezi, tj. wireless mrezi.

Dm500 (2kom) mi stize do kraja nedelje, i nakon hardverskih porepravki uzimam Tot.. TV karticu na probu.

Ono sto jos nemogu u podpunosti da skapiram su komandeu CCcam.cfg koji se nalazi u var/etc (kako bese pisano gore) pored ovog podesavanja , sta jos treba na se nalazi u C: liniji i u F: liniji na serveru a sta kod klijenta (nisam hteo nista da dodajem za primer, da ne bih lupao bezveze).
I usput, da li sam upravu da ce biti bolji odziv slike (bez seckanja) ako cepam u lokalu a ne preko nete( tj. servera)

Pozdrav i unapred hvala na pomoci.  hello.gif

F linije pises samo u onome koji ce biti server znaci ovako F: user password   i to ti je to.Onda ubacivas C linije u one boxove na kojima ces samo gledati. C: ipadresaservera port(standardno je 12000) user password evo ti primjer C: 192.168.1.1 12000 shockata lozinka nemoze biti jednostavnije.
Normalno da u lokalu nebi trebalo biti kocenja a i ako imas dobru konekciju onda nebi ni preko neta trebalo biti zafrkancije.

• Senior clan
  • *

« Odgovor #5 poslato: 03.09.2010. 13:32:47 »
Odlicno shockata, sada mi je jasnije  ;D, da ponovim a ti vidi da li sam u pravu,:

U resiver koji ce biti server se stavljaju F: user password, svih klijenata ( naravno jedan ispod drugog), a nema potrebe za C: linijom, a tu mi nije jasno sto se tice usera klijenata, koji user i password ( nije valjda dm-ov user i password  :dontknow: , ako jeste onda bi trebali da svi imaju razlicit),
ako su stavlja user i password dm-ov onda C: linij kod klijenta bi bila C: 192.168.1.4 1200 root dreambox.  :respect:

Van mreže robit

• Moderator
  • Iskusan
  • Like: +25/-0

« Odgovor #6 poslato: 03.09.2010. 14:28:48 »
Ne  prijatelju !  Ne  stavljaš  naravno   DM-ov  user  i  pass  !!
To   ti  sam izabereš  , koji  user  i  pass  stavljaš  za  tvoje  klijente  !!  A  taj  koji  stavljaš  za  svoga  klijenta (u  c: liniju) , to  stavljaš  i  u  tvoju  F:  liniju  !

• Senior clan
  • *

« Odgovor #7 poslato: 03.09.2010. 14:46:26 »
Ne  prijatelju !  Ne  stavljaš  naravno   DM-ov  user  i  pass  !!
To   ti  sam izabereš  , koji  user  i  pass  stavljaš  za  tvoje  klijente  !!  A  taj  koji  stavljaš  za  svoga  klijenta (u  c: liniju) , to  stavljaš  i  u  tvoju  F:  liniju  !

Prijatelju stao mi je mozak skroz, BangHead.gif

daj molim te napisi odprilike kako bi izgledao CCcam.cfg kod servera kako kod klijenta, jer ocigledno  angry4.gif angry4.gif, nemogu da ukapiram, jer nemogu da uklavirim gde se daje user password resiveru. znam da sam malo  :dontknow: ali jbg.

Van mreže VLADIX

• www.vladix.net
  • Administrator
  • Super clan
  • *
    • VLADIX.NET

« Odgovor #8 poslato: 03.09.2010. 15:08:11 »

• Senior clan
  • *

« Odgovor #9 poslato: 03.09.2010. 15:23:52 »
http://download.vladix.net/download.html?task=summary&cid=23&catid=8

strana 27, 28

Ma i citao i odstampao ali nikako  BangHead.gif

ajde ovako ispravi te me, kod servera u CCcam.cfg treba da pise:

# S E R I A L   R E A D E R   C O N F I G U R A T I O N

SERIAL READER : /dev/sci0 smartreader+

# F R E K V E N C I J A   K A R T I C E
SMARTCARD CLOCK FREQUENCY: /dev/sci0 4790000

# B O X  K E Y  T T V

#PRIJATELJI
F: jelena 1234

F: dragana 1234

F: admin 1234

kraj

Kod prijatelja (jelana) u CCcam.cfg treba da pise:

#SERVER PRIJATELJA

C: 192.168.1.4 1200 jelena 1234

kraj

Kod prijatelja (dragana) u CCcam.cfg treba da pise:

#SERVER PRIJATELJA

C: 192.168.1.4 1200 dragana 1234

kraj

znaci dodjmi da  BangHead.gif BangHead.gif :'( :'(

a vama  :rlol: :rlol: :rlol:

Van mreže VLADIX

• www.vladix.net
  • Administrator
  • Super clan
  • *
    • VLADIX.NET

« Odgovor #10 poslato: 03.09.2010. 16:06:29 »
to je to
samo port je obično 12000 nije 1200, ali može i 1200.

• Senior clan
  • *

« Odgovor #11 poslato: 04.09.2010. 00:24:39 »
Znaci da neverujes  aaa.gif aaa.gif aaa.gif, e svaka cast onom ko izmisli dm-ove, kad su ga napravili da ga i ja skapiram. :notworthy: :notworthy:

Svaka cast na brzim odgovorima i i azurnosti na forumu :taptap: :taptap:, retko gde se vidja ovo. :icon_thumright:

Cujemo se od rezultatima mog rada sredinom sledece nedelje, a usput odlucio sam da ubacim sw Evolution 2.0, jer kao sto vidim svi su zadovoljni sa njim.

I da prepostavljam da je tako ali cisto da proverim, da bi znao na koji nacin da se ogranizujem, resive-server mora  non-stop da bude ukljucen, ili pak mozda moze i kada gori crvena dioda da salje cs, sta znam mozda su i to napravili  ;D

Poz ja odoh da  :sleepy2:

Van mreže robit

• Moderator
  • Iskusan
  • Like: +25/-0

« Odgovor #12 poslato: 04.09.2010. 06:23:40 »
Tako  je  ! Ne  mora  ti  , niti  box  da  je  u  pogonu , jer  ti  CS  radi  i   u  standby - u  !

• Senior clan
  • *

« Odgovor #13 poslato: 07.09.2010. 08:44:32 »
Dana mi stizu resiveri, NAPOKON  aaa.gif aaa.gif aaa.gif

A malo sam se potrudio da nadjem staru Totalovu karticu, i mozda sam je nasao ::), jer mi coveko od koga sam kupo resiver da je na njega 2 god. gananciju, pa ako ga otvaram ode garancija :icon_salut:, ali ako bude trebalo ode dm pod noz.
No da se vratim na karticu, prijatelj je opremu i karticu kupio kako on kaze pre 3+ godine i odlucio je da to vise nekoristi, tu upadam ja uzeo sam karticu :-[, malo trazio na netu ali dzaba, nema konkretnih odgovora u vezi ralike stare i nove kartica ( 5V i 3.3V), jedino sto sam nasao je tvrdnja da ukoliko ima boxid 0x09..... ta je sigurno stara a ostalo ovo 0x0b je sve lutrija, konkretnije od toga nisam nasao.
Ako neko moze nesto da doda HVALA  :notworthy:

I na kraju kartica je sive boje sa velikim crnim slovima NDS (strana suprotna od cipa)

Poz  :respect:

Van mreže VLADIX

• www.vladix.net
  • Administrator
  • Super clan
  • *
    • VLADIX.NET

« Odgovor #14 poslato: 07.09.2010. 14:58:20 »
ako je zaista stara kartica (kupljena najkasnije krajem 2007) onda ne moraš prepravljati napon na 3v samo ubaciti.