Molim vas da se prijavite ili se registrujete.
Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

VLADIX SAT forum

19.04.2024. 00:52:28
Vijesti: Sve što Vam treba, tu smo mi !

Autor Tema: Pomoc oko umrezavanja dva rutera u okviru jednog internetskog prikljucka  (Pročitano 4264 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Djura100

  • Novi na forumu.
  • *
  • Poruke: 9
  • Like: +0/-0
  • Pol: Muškarac

U kucnoj mrezi imam preko jedne internet konekcije dva rutera od kojih je jedan povezan direktno na dolazni signal, a drugi je povezan preko kable na prvi izlaz prvog rutera( Linksys WRT160NL), drugi ruter je Linksys WRT160N. Na obadva rutera su povezani po jedan dream sa karticama.Treba mi pomoc oko otvaranja portova kod ovih rutera i da li trebam praviti Dyn dns acount kako bih mogao da gledam obadve kartice na oba resivera

Van mreže VLADIX

  • www.vladix.net
  • Administrator
  • Super clan
  • *
  • Poruke: 1607
  • Like: +96/-4
  • Pol: Muškarac
    • VLADIX.NET

Ne vidim potrebu da koristiš oba routera za dreamboxove, ali ako je tako onda.... Omogući DMZ host na taj drugi router ka fiksnoj ip adresi dreamboxa. Neka port od ccama bude 12500, na tom drugom 12000. Koristiš samo jedan dyn updater za jedan dyndns -xxx.dyndns.tv ...nema potrebe za drugim.
Serveri će ti biti  xxx.dyndns.tv:12000, xxx.dyndns.tv:12500. Što se tiče prvog dreamboxa na prvi router ja bih ti rekao da otvoriš portove ka fiksnoj ip adresi dreamboxa i to 12000, 16000, 16001, 80 i obavezno promjeni defaultni password. Nešto mi nije jasno, da li koristiš još nešto za pristup internetu jer je to od velikog značaja jer i na tome modemu (eventualno) moraš otvoriti portove ili još bolje staviti ga u bridge mode, pa sa prvim routerom raditi ppoe konekciju.
Teorijski ovo bi trebalo raditi, no uvijek se nešto iskomplikuje.

Van mreže Djura100

  • Novi na forumu.
  • *
  • Poruke: 9
  • Like: +0/-0
  • Pol: Muškarac

Moram koristiti oba rutera jer mogu samo pustiti jednu kablu od prvog rutera u drugi kako bih imao internetski signal na drugom ruteru gde sam iz njega povezao dream , xbox i jos jedan komp, pre prvog rutera mi je modem na kojem netreba nista otvarati sve je otvoreno i sa njim je sve ok ker mi je sa jednim ruterom radio dream u cs-u ali sam se sada nadogradio pa je vec problem, ovo gore cu probati pa se javiti, samo ako mozes kazi mi oko dyn.dns-a kako ga sloziti posto su u pitanju kartice u oba drema
« Poslednja izmena: 30.01.2010. 22:06:18 Djura100 »

Van mreže VLADIX

  • www.vladix.net
  • Administrator
  • Super clan
  • *
  • Poruke: 1607
  • Like: +96/-4
  • Pol: Muškarac
    • VLADIX.NET

Citat
dyn.dns-a kako ga sloziti posto su u pitanju kartice u oba drema                      
http://www.dyndns.com/   najbolje samo jedan host, a različiti portovi...tako ćeš dobiti 2 servera na istoj adresi.

ps. ako si već koristio CCcam kao klijent nisu ti trebali portovi.

Van mreže ninz

  • VIP
  • Iskusan
  • *
  • Poruke: 402
  • Like: +29/-0

pa covjece kupi switch sa 8 portova za 15 eura i miran si

Van mreže odlicnodreambox

  • Novi na forumu.
  • *
  • Poruke: 1
  • Like: +0/-0

na prvom ruteru stavi lan 192.168.1.1.....192.168.1.100
kabal sa prvog rutera ude u drugi na wan port u wanu napises ip adresu 192.168.1.50
na drugom ruteru dodelis lan 192.168.2.1........
I ti je to