Molim vas da se prijavite ili se registrujete.
Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

VLADIX SAT forum

28.03.2024. 09:32:49
Vijesti: Sve što Vam treba, tu smo mi !

Autor Tema: Nokia Ovi Maps - besplatno  (Pročitano 8574 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Maverick

  • Admin 2
  • Super clan
  • *
  • Poruke: 2277
  • Like: +135/-9
  • Pol: Muškarac
  • Semper Fidelis...Without Fear

Nokia Ovi Maps - besplatno
« poslato: 28.01.2010. 21:42:12 »
Kao što kaže naslov Nokiina besplatna navigacija za telefone koji imaju ugrađen GPS. Možete skinuti s Ovi store direktno na telefon ili s Nokiinih službenih stranica. Licenca je besplatna i doživotna, a navigacija je po meni bolja od Garmina i Sygyca. Također je podržano i glasovno navođenje na nama poznatim jezicima. Kao kuriozitet upozorava i na ograničenja brzine. Za razliku od Garmina ne podržava kućne brojeve tj. podržava, al na mom području još uvijek ne. Pokrivena su i manja sela sa parsto stanovnika ( što Gramin i Sygyc mogu samo sanjati ).

Nokia Ovi Maps Download

Van mreže VLADIX

  • www.vladix.net
  • Administrator
  • Super clan
  • *
  • Poruke: 1607
  • Like: +96/-4
  • Pol: Muškarac
    • VLADIX.NET

Odg: Nokia Ovi Maps - besplatno
« Odgovor #1 poslato: 29.01.2010. 03:25:04 »
Napokon su se i oni smilovali...no uz sve to free opcija između nokia i garmin mapa po meni nije diskutabilna.
1. NOKIA OVI mape za naše regione su očajno urađene, možda za Hrvatsku najbolje, za BIH imaju svega 2-3 veća grada i to ne kompetna dok na garminu je sve razrađeno do najmanjih detalja. Vjerovatno su mape bolje jer se downloaduju kada se poveže sa netom, ali (vidjeti pod 3)
2. Brzina naravno u korist nokia mapa jer ipak su rađene specijalno za te telefone.
3. Ne pada mi na pamet trošiti gprs, edge, 3g ili šta već za učitavanje mapa (jer je 100 KB grps kod nas 0.07€)

ps. Ne znam zašto sporo dolazim do gps veze na nokia n95 8gb, kada sam ga kupio bilo je brže, al ne nešto posebno...sporo pronalazi satelite, imao sam n95 običnu i ovu u rukama, sve isto pokrenuo i n95 se bolje ponašao i brže pronalazio (iako mi nema logike) ... nisam probao factory reset, upgrade firmware i ostalo.

Van mreže Maverick

  • Admin 2
  • Super clan
  • *
  • Poruke: 2277
  • Like: +135/-9
  • Pol: Muškarac
  • Semper Fidelis...Without Fear

Odg: Nokia Ovi Maps - besplatno
« Odgovor #2 poslato: 29.01.2010. 10:25:35 »
Napokon su se i oni smilovali...no uz sve to free opcija između nokia i garmin mapa po meni nije diskutabilna.
1. NOKIA OVI mape za naše regione su očajno urađene, možda za Hrvatsku najbolje, za BIH imaju svega 2-3 veća grada i to ne kompetna dok na garminu je sve razrađeno do najmanjih detalja. Vjerovatno su mape bolje jer se downloaduju kada se poveže sa netom, ali (vidjeti pod 3)
2. Brzina naravno u korist nokia mapa jer ipak su rađene specijalno za te telefone.
3. Ne pada mi na pamet trošiti gprs, edge, 3g ili šta već za učitavanje mapa (jer je 100 KB grps kod nas 0.07€)



ps. Ne znam zašto sporo dolazim do gps veze na nokia n95 8gb, kada sam ga kupio bilo je brže, al ne nešto posebno...sporo pronalazi satelite, imao sam n95 običnu i ovu u rukama, sve isto pokrenuo i n95 se bolje ponašao i brže pronalazio (iako mi nema logike) ... nisam probao factory reset, upgrade firmware i ostalo.

3. nemoj mape downloadati preko moba nego preko wifija, dakle rutera kod kuće
kad tražiš satelite ( dok ih ne locira i zaključa ) ostavi ga na mapi ( nemoj mu prvo ukucat adresu, nego samo otvori da li garmin ili koju drugu navigaciju i pusti da locira tvoju početnu točku )ide puno brže

Neznam kako su razrađene mape za BIH ali u RH ide sve čak i najmanja seoca

Van mreže dajac

  • Senior clan
  • *
  • Poruke: 237
  • Like: +3/-1
  • Pol: Muškarac

Odg: Nokia Ovi Maps - besplatno
« Odgovor #3 poslato: 18.07.2011. 14:49:45 »
meni gospodo treba glasovno navođenje na hrvatski jezik ali za vanmrežno navođenje ali nemogu nigdje točno pronači link da ga upucam u svoj nokia c7,možete li mi pomoći,pozz

Van mreže prigi321

  • Novi na forumu.
  • *
  • Poruke: 1
  • Like: +0/-0
  • Pol: Muškarac

Odg: Nokia Ovi Maps - besplatno
« Odgovor #4 poslato: 09.02.2012. 09:36:51 »
Nokiina besplatna navigacija za telefone koji imaju ugrađen GPS baš i nije besplatna,naime karte bih,crne gore i jos nekih država se placaju.Mislim da to nije u redu.Molim neko mišljenje o tome.pozdrav