Informacione tehnologije > Kompjuteri - generalno

Download KGB Archiver – kompresirajte 1 GB u 10 MB

(1/1)

Gox the king of music:

KGB Archiver je besplatni alat za Windows 2000/XP/2003/Vista sa nevjerojatno visokom stopom kompresije.
Nažalost, iako ima snažnu stopu kompresije, ima visoke hardverske zahtjeve (preporučljivo procesor sa 1,5 GHz i 256 MB RAM-a, kao bitan minimum).
Jedna od prednosti KGB Archivera je i AES-256 enkripcija koja se koristi za šifriranje arhiva, koja je ujedno jedna od najjačih poznatih enkripcija.
http://kgbarchiver.net/?page=download

Gox the king of music:

--- Citat: Gox the king of music  09.01.2010.  02:02:15 ---
KGB Archiver je besplatni alat za Windows 2000/XP/2003/Vista sa nevjerojatno visokom stopom kompresije.
Nažalost, iako ima snažnu stopu kompresije, ima visoke hardverske zahtjeve (preporučljivo procesor sa 1,5 GHz i 256 MB RAM-a, kao bitan minimum).
Jedna od prednosti KGB Archivera je i AES-256 enkripcija koja se koristi za šifriranje arhiva, koja je ujedno jedna od najjačih poznatih enkripcija.
http://kgbarchiver.net/?page=download

--- Kraj citata ---

Puno me je iznenadilo to što u zadnje vrijeme sam se susreo sa nekim programima, koji su bili u raru, a imali smješnu veličinu, bili ispravni i radili... Neke sam i instalirao.
Tako susreo sam se sa Office 2003 - 75 mb.
Windows XP - 75 mb.
Windows Vista - 80 mb i td.
U razgovoru sa nekim prijateljima koji su malo bolje upoznati od mene, rekli su mi da je to normalno da se uradi, jer sada postoji program koji se zove KGB Archiver, koji moze da smanjuje veličinu fenomenalno. Tako da 1 giga može se kompresirati na 10 mb. Normalno, koliko kompresija je veča, to proces kompresije traje duže. Rekoh si, koja lipota za uploadere, film u DVD formatu veličine 4 giga možeš ga kompresirati u 100 mb.
E sad, zanima me, dali je neko više upoznat sa ovim programom, dali može se koristiti podjednako i za aplikacije, za filmove i za muziku, pogotova ona muzika koja sad je snimljena u flac.
Da li film bi izgubio na kvalitetu, da li programi mogu se oštetiti pri takvoj kompresiji, da li muzika može izgubiti onaj kvalitet koja je imala prije kompresije!
Pa čekam...

slavisa:
Pozz ja nemogu na instaliram na win 7 ulimate STA DA RADIM?

Navigacija

[0] Indeks poruka

Idi na punu verziju