Molim vas da se prijavite ili se registrujete.
Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

VLADIX SAT forum

25.04.2024. 23:20:26
Vijesti: Sve što Vam treba, tu smo mi !

Autor Tema: Windows 7 Tips and tricks  (Pročitano 17799 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Maverick

  • Admin 2
  • Super clan
  • *
  • Poruke: 2277
  • Like: +135/-9
  • Pol: Muškarac
  • Semper Fidelis...Without Fear

Windows 7 Tips and tricks
« poslato: 20.12.2009. 21:44:16 »
Kada ste kupili ili inim načinom dobavili Windows 7 mislili ste da ste kupili ediciju koju ste kupil jel tako? E pa nije...

Ovo je trik koji omogućava instalaciju bilo koje edicije Windoesa 7 jer svaki build koji imate je zapravo Ultimate, a s ovim trikićem možete instalirati što želite:


   1. Starter
   2. Home Basic
   3. Home Premium
   4. Professional
   5. Enterprise
   6. Ultimate

Otvorimo iso image bilo kojeg builda windowsa 7 pomoću UltraISO ili PowerISO ili nekog drugog alata za rad s iso datotekama i unutar mape sources obrišemo datoteku ei.cfg i nakon toga snimimo promjene. Time smo zapravo omogućili da se prilikom instalacije windowsa 7 pojavi prozor u kojem možemo odabrati koje izdanje windowsa 7 želimo instalirati.Tako instalirane Widowse aktivirajte nekim aktivatorom/loaderom i to je to. Ja danas probao i radi bez po frke. 0.gif

Van mreže Maverick

  • Admin 2
  • Super clan
  • *
  • Poruke: 2277
  • Like: +135/-9
  • Pol: Muškarac
  • Semper Fidelis...Without Fear

Odg: Windows 7 Tips and tricks
« Odgovor #1 poslato: 20.12.2009. 21:53:28 »
Iako za windowse 7 postoji tzv. preporučena minimalna konfiguracija, isprobao sam ih i na 2 kompa debelo ispod minimalne konfiguracije, dakle 1 je duron 1.1 sa 512 Mb RAM-a, tj 640 MB RAM-a, ali s integriranom grafikom koju sam stavio na 128 MB tako da je zapravo 512 i radi, radi čak i aero iako sporo ( ali ništa sporije od windowsa xp, a puno stabilnije i s manje rušenja ), a drugi je nećete vjerovat celeron 1.0 sa neponovljivih 384 MB RAM-a i grafikom 64 mb. Isto radi. I jedan i drugi su na matičnim pločama Matsonic zbog kojih sam čupao kosu s glave radi drivera kojih gotovo da na netu uopće nema, a naravno ni jedan od ponosnih vlasnika nije sačuvao instalacijske cd-e. Moje oduševljenje windowsima 7 samo se povećalo jerbo su oni sami ( Bog ih poživio i njih i one koji su ih stvorili još tristo godina najmanje ) pronašli potrebne drivere. Jedini maler u cijeloj priči je što instalacija windowsa na tako sporim strojevima traje čitavu vječnost ( oko 4 sata sa cca 30% updatea i minimumom potrebnih aplikacija ).

Van mreže Maverick

  • Admin 2
  • Super clan
  • *
  • Poruke: 2277
  • Like: +135/-9
  • Pol: Muškarac
  • Semper Fidelis...Without Fear

Odg: Windows 7 Tips and tricks
« Odgovor #2 poslato: 20.12.2009. 21:58:36 »
Instalacija s USB sticka:

Vjerojatno ste primjetili da sam manje aktivan na forumu i općenito na netu, a razlog tomu je moja želja da se što prije prilagodim novom operativnom sustavu. Jedna od značajki koje sam prokljuvio je instalacija sa sticka i to iz windowsa xp. Dakle jednostavno da jednostavnije nemože bit. Ubodeš stick,pokreneš instalaciju i pratiš korake. Komp odradi sve, ako instaliraš na istu particiju gdje je bio xp, windowsi 7 naprave datoteku windows.old u kojoj ostane sve od xp-a ( dakle xp se nemože bootat, ali ostanu svi dokumenti i slično sa sistemske particije ), ako instaliraš windows 7 na drugu particiju, dobiješ dual boot gdje možeš izabrat windows 7 ili Earlier version Windows ( windows xp ) i možeš podići po želji jedan ili drugi.
Naravno da bi se moglo windows 7 podići sa sticka treba prvo na stick prekopirat dvd od windowsa.

Van mreže trucker

  • Moderator
  • Forum pomocnik
  • *
  • Poruke: 820
  • Like: +30/-0
  • Pol: Muškarac

Odg: Windows 7 Tips and tricks
« Odgovor #3 poslato: 20.12.2009. 22:36:53 »
Citat
Vjerojatno ste primjetili da sam manje aktivan na forumu i općenito na netu, a razlog tomu je moja želja da se što prije prilagodim novom operativnom sustavu. Jedna od značajki koje sam prokljuvio je instalacija sa sticka i to iz windowsa xp...

E pa dečko,ako je ovo razlog zbog kojeg si izostajao,oprošteno ti je.   ;):taptap: :taptap:
Ja se ne brinem,ako bilo šta zapne-maverick je tu,nije li tako?

Van mreže veca

  • Moderator
  • Forum pomocnik
  • *
  • Poruke: 633
  • Like: +66/-0

Odg: Windows 7 Tips and tricks
« Odgovor #4 poslato: 21.12.2009. 09:30:59 »
dobro je da nije nista ozbiljnije   hello.gif :occasion14:

Van mreže Maverick

  • Admin 2
  • Super clan
  • *
  • Poruke: 2277
  • Like: +135/-9
  • Pol: Muškarac
  • Semper Fidelis...Without Fear

Odg: Windows 7 Tips and tricks
« Odgovor #5 poslato: 21.12.2009. 21:13:28 »
U prilogu je programčić kojim možete jednostavno promjeniti Welcome screen na Windows 7 0.gif
« Poslednja izmena: 17.01.2010. 16:18:11 Maverick »

Van mreže Maverick

  • Admin 2
  • Super clan
  • *
  • Poruke: 2277
  • Like: +135/-9
  • Pol: Muškarac
  • Semper Fidelis...Without Fear

Odg: Windows 7 Tips and tricks
« Odgovor #6 poslato: 21.12.2009. 21:36:15 »
Jedna od rijetkih mana na koje sam naišao u windows 7 je nedostatak Outlook Expresa koji sam koristio godinama ka mail client. Šmrc.. nema ga više, ali zato ne treba plakati jerbo Windows live mail dosta solidno odrađuje posao. Ako netko ima mail client sličniji outlook expresu neka se izjasni jerbo bi ja rado neki arhaičniji mail client...

Van mreže Maverick

  • Admin 2
  • Super clan
  • *
  • Poruke: 2277
  • Like: +135/-9
  • Pol: Muškarac
  • Semper Fidelis...Without Fear

Odg: Windows 7 Tips and tricks
« Odgovor #7 poslato: 21.12.2009. 21:42:01 »
Gotovo mjesec dana sam koristio Win7 Proffesional dok nisam prokljuvio onaj štos par postova iznad. U tom vremenu nisam pogledao koje igrice postoje po defaultu u Windows 7 na Proffesional ediciji, ali na ultimate ediciji postoji dosta defaultnih igrica između kojih me je dosta zaintrigirala relativno jednostavno riješena verzija šaha. Ako neko ima Profesional aj nek pogleda koje su igrice i nek napiše da nemoram ponvo vraćat na proffesional...

Van mreže robit

  • Moderator
  • Iskusan
  • *
  • Poruke: 299
  • Like: +25/-0
  • Pol: Muškarac

Odg: Windows 7 Tips and tricks
« Odgovor #8 poslato: 24.12.2009. 08:21:18 »
Pozz  ljudi !

Vido  ,  jesi   li  več  pogledao  Thunderbird  od  Mozille ?  Ja  sam  isto  dugo  koristio  Oulook Express  , i  mislim  da  je  Thunderbird  jako  sličan  Outlook  expressu  !!  I  raspored  ovog  e-mail clienta  je  skoro  identičan  sa  Outlookom  !

puno    pozz 

Van mreže veca

  • Moderator
  • Forum pomocnik
  • *
  • Poruke: 633
  • Like: +66/-0

Odg: Windows 7 Tips and tricks
« Odgovor #9 poslato: 24.12.2009. 09:16:38 »
a jeste li probali outlook od office-a?

Van mreže Maverick

  • Admin 2
  • Super clan
  • *
  • Poruke: 2277
  • Like: +135/-9
  • Pol: Muškarac
  • Semper Fidelis...Without Fear

Odg: Windows 7 Tips and tricks
« Odgovor #10 poslato: 17.01.2010. 16:18:58 »
a jeste li probali outlook od office-a?

He,he na njega sam alergičan.. BangHead.gif BangHead.gif BangHead.gif

Van mreže Bobo

  • Globalni moderator
  • Forum pomocnik
  • *
  • Poruke: 593
  • Like: +14/-0
  • Pol: Muškarac

Odg: Windows 7 Tips and tricks
« Odgovor #11 poslato: 17.01.2010. 16:43:37 »
evo jedan trick za win 7
napravite novi folder i dajte mu ime GodMode.{ED7BA470-8E54-465E-825C-99712043E01C}
zatim ce se folder pretvorit u malu aplikacju po imenu GodMode i tu ćete dobit dosta opcija što nudi win7
Why drink and drive when you can smoke and fly?

Van mreže panter666

  • Globalni moderator
  • Super clan
  • *****
  • Poruke: 2025
  • Like: +36/-0
  • Pol: Muškarac

Odg: Windows 7 Tips and tricks
« Odgovor #12 poslato: 17.01.2010. 16:59:21 »
Super stvar Bobo  :respect:

Van mreže Bobo

  • Globalni moderator
  • Forum pomocnik
  • *
  • Poruke: 593
  • Like: +14/-0
  • Pol: Muškarac

Odg: Windows 7 Tips and tricks
« Odgovor #13 poslato: 17.01.2010. 17:17:31 »
Super stvar Bobo  :respect:
dobra je stvar,u biti dobiješ prečac
Why drink and drive when you can smoke and fly?

Van mreže Maverick

  • Admin 2
  • Super clan
  • *
  • Poruke: 2277
  • Like: +135/-9
  • Pol: Muškarac
  • Semper Fidelis...Without Fear

Odg: Windows 7 Tips and tricks
« Odgovor #14 poslato: 17.01.2010. 17:22:13 »
Super stvar Bobo  :respect:
dobra je stvar,u biti dobiješ prečac

 :taptap: :taptap: :taptap: