Molim vas da se prijavite ili se registrujete.
Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

VLADIX SAT forum

18.04.2024. 03:44:43
Vijesti: Sve što Vam treba, tu smo mi !

Autor Tema: OPTIBOX DISKUSIJA  (Pročitano 19850 puta)

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže prodigy

  • Moderator
  • Super clan
  • *****
  • Poruke: 1820
  • Like: +21/-5
  • Pol: Muškarac
  • out off space

Odg: OPTIBOX DISKUSIJA
« Odgovor #15 poslato: 07.01.2011. 17:14:59 »
Citat
Pozdrav!
Unaprijed se ispričavam ako su neka pitanja glupa jer sam apsolutni neznalica za ove stvari.
Nedavno sam kupio optibox plus fta pvr ready.prima
imam na njemu verziju 1.18.41.
Zanima me koji mi je prvi korak koji trebam učiniti da bio otvorio programe od npr. ovog bullsat, pošto sad od nove godine ni MTV više ne mogu gledati bez kartice... čitao sam ove upute za patchovanje od janičara al mi se to čini zastarjelo i nisam ništa s tim postigao, pa ne znam jel sad moram prvo instalirat novi sw( i kako), te nakon toga ručno unositi keyove(kako?) il ima neki drugi način?

nemas se sta ispricavati tu smo da pomognemo...
kao prvo nista nije zastarjelo kao ni patchovanje od janicara,ako si sve odradio po uputama znaci patchovao rec i ubacio mu novi sw,sve bi trebalo da funkcionira...
jedino sa tim 1.18.41 moras rucno da ubacis kljuceve za bullsat i sve funkcionise bezprijekorno...

jel taj sw nece da otvara bullsat ako ne ubacis rucno key sto zna biti slucaj i kod novih sw-ova...

a rucno ubacivanje ke-ya imas u tutorijalima,i jako je jednostavno znaci meni zatim tjani kod 8282,ides pod key maneger i tu tipkom info pronades ir****2 ides dole strelicama na daljincu dok ne pronades bulstat... i potom samo promijenis aktivan key,bio to npr 02 ili 04,06 sve zavisi koji je aktivan...

Van mreže prodigy

  • Moderator
  • Super clan
  • *****
  • Poruke: 1820
  • Like: +21/-5
  • Pol: Muškarac
  • out off space

Odg: OPTIBOX DISKUSIJA
« Odgovor #16 poslato: 07.01.2011. 17:19:16 »
Citat
pozdrav
gde mogu naci LAN-RS232 adapter
hvala

u vecini sat shopova,za sad neznam konkretno gdje ima bilo je uglavnom dosta ljudi koji su to slali postom...
pokusat cu pronaci te brojeve tel,il ako neko od kolega vec zna uvjeren sam da ces dobiti odgovor.....

Van mreže scoobydoo

  • Globalni moderator
  • Super clan
  • *
  • Poruke: 1786
  • Like: +38/-5
  • Pol: Muškarac
  • Dežurni zajebant Vladix foruma, Antilaser Team HR

Odg: OPTIBOX DISKUSIJA
« Odgovor #17 poslato: 07.01.2011. 17:35:24 »
Znam da ima u Rijeci, mogu ti dati url preko kojeg ga možeš naručiti.
Samo što je skup u P... Ma........  :D

Van mreže Doky82

  • Novi na forumu.
  • *
  • Poruke: 5
  • Like: +0/-0

Odg: OPTIBOX DISKUSIJA
« Odgovor #18 poslato: 14.01.2011. 14:55:20 »
poz ja imam optibox plus i nemogu da u njega nista da ubacim prko flesa ispise da nepdrzava taj format,sta da radim nece ni jedan SV. da ucita

Van mreže Toni103

  • Novi na forumu.
  • *
  • Poruke: 2
  • Like: +0/-0

Odg: OPTIBOX DISKUSIJA
« Odgovor #19 poslato: 16.01.2011. 11:07:18 »
ovdje pisite sve sto "znate" i "neznate" o optiboxu...
za optibox alligator imate sve na supersatu pa skinite

Van mreže Toni103

  • Novi na forumu.
  • *
  • Poruke: 2
  • Like: +0/-0

Odg: OPTIBOX DISKUSIJA
« Odgovor #20 poslato: 16.01.2011. 11:09:16 »
ovdje pisite sve sto "znate" i "neznate" o optiboxu...
za optibox alligator imate sve na supersatu pa
neznam što vas zanima

Van mreže prodigy

  • Moderator
  • Super clan
  • *****
  • Poruke: 1820
  • Like: +21/-5
  • Pol: Muškarac
  • out off space

Odg: OPTIBOX DISKUSIJA
« Odgovor #21 poslato: 16.01.2011. 18:23:43 »
Citat
poz ja imam optibox plus i nemogu da u njega nista da ubacim prko flesa ispise da nepdrzava taj format,sta da radim nece ni jedan SV. da ucita

daj malo pojasni,jesi patchovao resiver? imas tutorijal,tu ti je sve objasnjeno,i tek potom mozes ubaciti sw...

Van mreže elektricni2

  • Junior clan
  • *
  • Poruke: 16
  • Like: +0/-0
  • Pol: Muškarac

Odg: OPTIBOX DISKUSIJA
« Odgovor #22 poslato: 22.04.2011. 02:01:33 »
pozdrav svima
 :udri:kao neznalica probah sve (procita vise no u skoli,ponesto probah) a rezultata nema! cak ni "veza" sa tipovima koji montiraju i prodaju sat opremu i ja osta u "mraku"i dalje :udri:
od tipova kupih metabox II;zatim me ubedise da kupim i optibox pvr fta + (jedan USB)
obecase da mi nabave rs232-lan pa "corak"sad poce ubedjivanje da kupim neki treci da bih ista mogao gledati... :udri:
 :udri: :udri:pomagajte,sta mogu i kako da od ovih prijemnika mogu da gledam sat po srbiji? ima li ko neki predlog ili me savetujete da a) legnem na rudu i kupujem svakih pogodine nesto drugo (tome nema kraja)
b) posle svega dignem ruke od sat prijemnika
ja ovo sam nemogu da razresim  :udri: :udri: :udri:
hvala
ps.moze i na pm.

Van mreže Chris_HD

  • Novi na forumu.
  • *
  • Poruke: 7
  • Like: +0/-0

: OPTIBOX DISKUSIJA
« Odgovor #23 poslato: 25.04.2011. 11:57:25 »
Trebam pomoc.
Imam Koalu HD...kupio i dongle,sve skupa pospajao,ubacio plugin-ove,novi software,dobio probne c linije, ali nikako ne mogu nagovoriti da to sve skupa proradi. Gledajuci po svim ovim forumima nasao sam sto uputa kako to napraviti na pvr seriji,ali na koali sve to drugacije izgleda. Mislim da mi je problem sto ne mogu podesiti koalu da komunicira preko dongla. Ali to je moje misljenje, ako netko zna sto bi moglo biti neka pomaze! ;D

Van mreže ivansandrastasa

  • Senior clan
  • *
  • Poruke: 116
  • Like: +2/-0

Odg: OPTIBOX DISKUSIJA
« Odgovor #24 poslato: 25.04.2011. 13:17:05 »
Reci mi samo zasto si kupio i stavljao donglu u Koalu, kad ona moze da radi i bez nje.  :dontknow:

Van mreže Chris_HD

  • Novi na forumu.
  • *
  • Poruke: 7
  • Like: +0/-0

Odg: OPTIBOX DISKUSIJA
« Odgovor #25 poslato: 25.04.2011. 17:52:32 »
Ne znam. Koalu sam dobio kao poklon, pa sam gledao kako na njoj pokrenuti Cs...i onda sam iz svih tih foruma probao sastaviti sto mi treba i zakljucio sam da mi treba dongle. Zar mi ne treba???

Van mreže ivansandrastasa

  • Senior clan
  • *
  • Poruke: 116
  • Like: +2/-0

Odg: OPTIBOX DISKUSIJA
« Odgovor #26 poslato: 25.04.2011. 21:01:16 »
 :'( :'( koliko je meni poznato , a i moj prijatelj ima optibox koalu, koala ima LAN prikljucak i dongla joj netreba, ima mogucnost da se stave oko 10 linije a mozda i vise, nisam siguran, dobra je za klijenta, ali za server ili nesto vise ne.

Koala ima fantasticnu sliku i lepo radi, nadji negde upustvo na netu o njoj i uzivaj. Ako nikako nemozes da se snadjes  zovi  aaa.gif pomocicemo ti .

Van mreže Chris_HD

  • Novi na forumu.
  • *
  • Poruke: 7
  • Like: +0/-0

Odg: OPTIBOX DISKUSIJA
« Odgovor #27 poslato: 25.04.2011. 21:28:58 »
Znaci ja ju sad recimo prikopcam direktno na ethernet ulaz i to je to??? Mislim posto imam vec ukucane linije u xcam??? ???

Van mreže Chris_HD

  • Novi na forumu.
  • *
  • Poruke: 7
  • Like: +0/-0

Odg: OPTIBOX DISKUSIJA
« Odgovor #28 poslato: 27.04.2011. 16:59:14 »
Opet sitan problemcic. C linije ukucavam rucno u reciver. Eh sad...treb mi oznaka "_". Odnosno crta dole...na koalinoj tastaturi ima samo normalna crta "-" i crta gore??? Posto mi se nece spojiti pretpostavljam da je to problem. Makar mi on kaze da pogledam cardclient ili server nije dobar (to pretpostavljam da je zbog crte, posto u nazivu ima crtu dole "_"). Ima tko kakvu ideju???

Van mreže ivansandrastasa

  • Senior clan
  • *
  • Poruke: 116
  • Like: +2/-0

Odg: OPTIBOX DISKUSIJA
« Odgovor #29 poslato: 27.04.2011. 17:45:28 »
Opet sitan problemcic. C linije ukucavam rucno u reciver. Eh sad...treb mi oznaka "_". Odnosno crta dole...na koalinoj tastaturi ima samo normalna crta "-" i crta gore??? Posto mi se nece spojiti pretpostavljam da je to problem. Makar mi on kaze da pogledam cardclient ili server nije dobar (to pretpostavljam da je zbog crte, posto u nazivu ima crtu dole "_"). Ima tko kakvu ideju???

Matori isti problem sam ja imao kod prijatelja, pokusavali smo bar jedno 1h da uglavimo c liniju, jer upravo zbog toga nije nam bilo jasno gde gresimo. Medjitim kada sve lepo podesis , od porta preko gateweya i ostalog ako vec ne koristis DHNS, oznake u vezi crtice imas dve mogucnosti  i to je to. Sada nemogu da se setim koja je bila u pitanju, tj. u kom redu je bila. Ako ne onda probaj direktno ip adresu da ukicas cisto radi probe ostalih postavki.