Molim vas da se prijavite ili se registrujete.
Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

VLADIX SAT forum

04.05.2024. 20:03:17
Vijesti: Sve što Vam treba, tu smo mi !

Autor Tema: Pomoc oko povezivanja dm 500s i rutera  (Pročitano 8600 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Igor

  • Senior clan
  • *
  • Poruke: 86
  • Like: +1/-0
  • Pol: Muškarac

Odg: Pomoc oko povezivanja dm 500s i rutera
« Odgovor #15 poslato: 19.02.2011. 12:02:23 »
Znam da je skoro pa nemoguće ovako napamet, ali moram se požaliti da u zadnje vrijeme imam čest slučaj da box i modem izgube komunikaciju, a samim tim imam i prekid programa, naravno.
Nisam pametan šta da radim, pošto me dobro ispate i modem i box (reset modema, čupanje boxa iz struje, beskonačni reboot-i) i nekako jedva uspostavim vezu. Nakon svega ovoga, radi kako kad, nekad 20 min, nekad dan-dva i jednostavno se izgubi konekcija i opet sve ponovo. Probao sam druge image, ali ista stvar se dešava. Uglavnom, kad uključim DHCP, vidim da box učita sve nule tamo gdje se upisuju promjenjivi parametri mreže. Volio bih bar otkriti da li je do kutije (da reklamiram) ili do modema (konfigurisan kao ruter)???
velemajstor ;-)

Van mreže scoobydoo

  • Globalni moderator
  • Super clan
  • *
  • Poruke: 1786
  • Like: +38/-5
  • Pol: Muškarac
  • Dežurni zajebant Vladix foruma, Antilaser Team HR

Odg: Pomoc oko povezivanja dm 500s i rutera
« Odgovor #16 poslato: 19.02.2011. 13:17:13 »
Probaj zamjeniti Lan kabel i vidi kakvi su ti kontakti na lan priključcima.... možda su malo sje...

Van mreže Igor

  • Senior clan
  • *
  • Poruke: 86
  • Like: +1/-0
  • Pol: Muškarac

Odg: Pomoc oko povezivanja dm 500s i rutera
« Odgovor #17 poslato: 19.02.2011. 13:46:01 »
Kabal pravio ja prije 7 mjeseci. Malopre sam radio hard reset modema i opet nije moglo. Nekako, ali jedva, nakon xxx reboota i čupanja iz struje, gašenja modema, soft reseta modema - došao je sebi, samo do kad?
velemajstor ;-)