Molim vas da se prijavite ili se registrujete.
Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

VLADIX SAT forum

19.04.2024. 11:20:47
Vijesti: Sve što Vam treba, tu smo mi !

Autor Tema: Pomoc oko povezivanja dm 500s i rutera  (Pročitano 8582 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže vladan63

  • Novi na forumu.
  • *
  • Poruke: 5
  • Like: +0/-0

Pomoc oko povezivanja dm 500s i rutera
« poslato: 28.11.2009. 23:02:14 »
Treba mi pomoc oko povezivanja dm 500s na ruter(od SBB je model Scientific Atlanta 21000),dobio sam konfigurisan dm 500s sa gemini 4.6 ccam 1.2.1 ubacio kanale,rade oni free,ali ne mogu da izadjem na net(treba mi zbog cs),povezao sam ruter sa lan kablom na switch od tp-linka u prvi port,u drugi sam ubo lan kabl od laptopa i u treci kabl od dm risivera, ali nema mreze,na kompu normalno radi ali na dm pise u communication setupu not network(DHCP je ukljucen),lik koji mi je prodao dm i koji mi daje liniju za cs kaze da jedino moze biti problem u switch ili ruteru.Pomoc!

Van mreže scoobydoo

  • Globalni moderator
  • Super clan
  • *
  • Poruke: 1786
  • Like: +38/-5
  • Pol: Muškarac
  • Dežurni zajebant Vladix foruma, Antilaser Team HR

Odg: Pomoc oko povezivanja dm 500s i rutera
« Odgovor #1 poslato: 28.11.2009. 23:22:47 »
Dakle, samo si klijent, bez servera ili....
I kakav ti je to CCcam 1.2.1 ?????????
Probaj zamjeniti lan kabele prema switchu?
Ima tu malo nejasnoća a to je kako si ubacio listu kanala?
Ako si je ubacio preko ftp-a onda network radi.Druga nejasnoća je dhcp uključen.dakle, Svaki put kod paljenja i gašenja ti se mjenja ip adresa dreambox-a....
Svakopovezivanje preko ftp-a zahtjeva drugu ip adresu tj ako se ip adresa promjenila.
Probaj postavit fixnu ip adresu tj isključi dhcp.

Van mreže VLADIX

  • www.vladix.net
  • Administrator
  • Super clan
  • *
  • Poruke: 1607
  • Like: +96/-4
  • Pol: Muškarac
    • VLADIX.NET

Odg: Pomoc oko povezivanja dm 500s i rutera
« Odgovor #2 poslato: 28.11.2009. 23:32:06 »
vjerovatno si kupio kompletno podešen dreambox sa listom kanala, image-om, card sharing konfiguracijom...to znači da ga samo trebaš povezati sa internetom, a to je najlakši dio.
pogledaj dal ti svijetli bar jedna od 3 lampice u resiveru, nalaze se na ploči resivera i mogu se vidjeti ako proviriš kroz gornji dio (iz ptičije perspektive) pa pogledaš kroz one otvore za hlađenje. Ako ništa ne svjetli onda znači da kabal od dreamboxa do routera nije ok ili nije kompatibilan sa dreamboxom i tom vrstom veze (da ne komplikujem dalje), promijeni ga...ako je streight uzmi crossover ili obrnuto. Ako svjetli onda je nešto treće u pitanju...prvo to provjeri pa javi. Tek kad vidiš da svjetli onda otiđi u network setting pa vidi ip adresu i probaj ući preko mozille sa kompjutera...za početak možeš ostaviti upaljen DHCP jer neće ti biti prijeko potreban ftp.
« Poslednja izmena: 28.11.2009. 23:39:31 VLADIX »

Van mreže DEva11

  • VIP
  • Senior clan
  • *
  • Poruke: 200
  • Like: +2/-0

Odg: Pomoc oko povezivanja dm 500s i rutera
« Odgovor #3 poslato: 28.11.2009. 23:38:33 »
Kompjuter ima fixnu adresu ili je dobio adresu od modema?

Van mreže vladan63

  • Novi na forumu.
  • *
  • Poruke: 5
  • Like: +0/-0

Odg: Pomoc oko povezivanja dm 500s i rutera
« Odgovor #4 poslato: 29.11.2009. 10:08:29 »
Permutovao sam,ccam je 2.1.2 i da,dobio sam sve podeseno,dm je stigao iz Bih,sto se tice lampica svetle sve tri zelene,jel network settings u dm ili u kompu?

Van mreže vladan63

  • Novi na forumu.
  • *
  • Poruke: 5
  • Like: +0/-0

Odg: Pomoc oko povezivanja dm 500s i rutera
« Odgovor #5 poslato: 29.11.2009. 10:15:02 »
Takodje sam pogresno napisao za ruter jer je ovo sto imam od sbb nije ruter nego kabl modem koji sam prikljucio na switch,mozda je to problem?

Van mreže DEva11

  • VIP
  • Senior clan
  • *
  • Poruke: 200
  • Like: +2/-0

Odg: Pomoc oko povezivanja dm 500s i rutera
« Odgovor #6 poslato: 29.11.2009. 10:27:45 »
Probaj ukopcat samo dreambox u modem pa vidi dal radi bez kompjutera s tim da i modem i dreambox iskljuci pa ponovo uključi da se izresetiraju (ponisri dhcp T.J. arp).

Van mreže VLADIX

  • www.vladix.net
  • Administrator
  • Super clan
  • *
  • Poruke: 1607
  • Like: +96/-4
  • Pol: Muškarac
    • VLADIX.NET

Odg: Pomoc oko povezivanja dm 500s i rutera
« Odgovor #7 poslato: 29.11.2009. 14:38:54 »
Permutovao sam,ccam je 2.1.2 i da,dobio sam sve podeseno,dm je stigao iz Bih,sto se tice lampica svetle sve tri zelene,jel network settings u dm ili u kompu?
u dreambox...znači svjetle lampice znači da ima konekcije između switcha i dreamboxa...ubaci u modem direktno pa vidi dal ima konekcije.

Van mreže scoobydoo

  • Globalni moderator
  • Super clan
  • *
  • Poruke: 1786
  • Like: +38/-5
  • Pol: Muškarac
  • Dežurni zajebant Vladix foruma, Antilaser Team HR

Odg: Pomoc oko povezivanja dm 500s i rutera
« Odgovor #8 poslato: 29.11.2009. 15:10:37 »
Možda bi bilo dobro da zamjeniš CCcam 2.1.2 sa CCcam 2.1.3 jer na ovom Cccamu kojeg imaš instaliranog, ne radi emulacija za Digi i Nagravision 2....

Van mreže VLADIX

  • www.vladix.net
  • Administrator
  • Super clan
  • *
  • Poruke: 1607
  • Like: +96/-4
  • Pol: Muškarac
    • VLADIX.NET

Odg: Pomoc oko povezivanja dm 500s i rutera
« Odgovor #9 poslato: 29.11.2009. 15:28:37 »
Možda bi bilo dobro da zamjeniš CCcam 2.1.2 sa CCcam 2.1.3 jer na ovom Cccamu kojeg imaš instaliranog, ne radi emulacija za Digi i Nagravision 2....
ima ga preko sharinga pa mu ne treba SoftCam.Key  ... može probati samo neka sačuva i CCcam.cfg jer možda je instaliran CCcam+config pa ako krene Uninstall onda će ga obrisati.

Van mreže scoobydoo

  • Globalni moderator
  • Super clan
  • *
  • Poruke: 1786
  • Like: +38/-5
  • Pol: Muškarac
  • Dežurni zajebant Vladix foruma, Antilaser Team HR

Odg: Pomoc oko povezivanja dm 500s i rutera
« Odgovor #10 poslato: 29.11.2009. 15:38:04 »
Možda bi bilo dobro da zamjeniš CCcam 2.1.2 sa CCcam 2.1.3 jer na ovom Cccamu kojeg imaš instaliranog, ne radi emulacija za Digi i Nagravision 2....
ima ga preko sharinga pa mu ne treba SoftCam.Key  ... može probati samo neka sačuva i CCcam.cfg jer možda je instaliran CCcam+config pa ako krene Uninstall onda će ga obrisati.
Da, CCcam.cfg treba obavezno sačuvati jer su u njemu linije za povezivanje sa ostalim CCcam serverima.
Digi ide preko Cardsharinga ali preko emulacije puno brže otvara kanale nego preko CS-a.
Zbog toga sam mislio da ge zamjeni.

Van mreže vladan63

  • Novi na forumu.
  • *
  • Poruke: 5
  • Like: +0/-0

Odg: Pomoc oko povezivanja dm 500s i rutera
« Odgovor #11 poslato: 29.11.2009. 20:27:16 »
probao sve to,direktno dm u modem,resetovao,oper nista,probao taj lan kabl sto mi ide u risiver(prikopcao njeg u komp i radi),ne znam sta je,to je sve namesteno i probano pre nego mi je poslato i sve je tamo radilo,ali ovde sa sbb modemom nece.

Van mreže VLADIX

  • www.vladix.net
  • Administrator
  • Super clan
  • *
  • Poruke: 1607
  • Like: +96/-4
  • Pol: Muškarac
    • VLADIX.NET

Odg: Pomoc oko povezivanja dm 500s i rutera
« Odgovor #12 poslato: 29.11.2009. 20:43:22 »
Nema šta sbb modem da griješi, on uspostavlja vezu i to je to...ja prodajem resivere i kad neko ima takvih problema onda ja fino uđem preko team viewera na komp i sredim to...a ko zna dal ikako ima išta u tom CCcam.cfg fajlu, ima svakakvih ljudi možda te je i zeznuo no neću o tome...

Van mreže DEva11

  • VIP
  • Senior clan
  • *
  • Poruke: 200
  • Like: +2/-0

Odg: Pomoc oko povezivanja dm 500s i rutera
« Odgovor #13 poslato: 29.11.2009. 20:49:24 »
Ne znam jesi li provjerio dal je dreambox dobio adresu ako nije ,probaj onda upisat u dm za jednu ip adresu vise nego sto je u kompjuteru a sve ostalo prepisati mask, gateway i dns ili name server.

Van mreže vladan63

  • Novi na forumu.
  • *
  • Poruke: 5
  • Like: +0/-0

Odg: Pomoc oko povezivanja dm 500s i rutera
« Odgovor #14 poslato: 04.12.2009. 20:40:10 »
uspeo da povezem,ustvari uspeo uz pomoc strucnjaka,a i on je tek iz drugog puta uspeo.stvar je bila u ruteru,prvi koji sam uzeo(najjeftiniji koji je bio) nije uspeo nikako da se poveze sa dm,iako je bila ubacena ip adresa i sve ostalo kako treba,tek kada sam uzeo skupli ruter uspelo je odmah da se poveze i sve radi i cs,svega ima,za sada,pozdrav