Molim vas da se prijavite ili se registrujete.
Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

VLADIX SAT forum

29.03.2024. 07:24:48
Vijesti: Sve što Vam treba, tu smo mi !

Autor Tema: Veli?ina interneta - Internet zastrašuju?i div  (Pročitano 2962 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Maverick

  • Admin 2
  • Super clan
  • *
  • Poruke: 2277
  • Like: +135/-9
  • Pol: Muškarac
  • Semper Fidelis...Without Fear

Veli?ina interneta - Internet zastrašuju?i div
« poslato: 20.09.2009. 22:19:05 »


Imate naviku printati zanimljive članke s interneta? Znate li koliko bi vam papira i tinte trebalo da odlučite isprintati sve stranice s interneta?

Da biste isprintali cijeli internet, trebalo bi vam pola milijuna litara tinte, raspoređene u 45 milijuna cartridgea. Kad bi ta tinta bila gorivo, bila bi dovoljna za preko 25.000 kilometara leta zrakoplova.

Za to printanje trebalo bi posjeći 40.000 stabala i pretvoriti ih u papir. U njujorškom Central Parku raste samo polovica potrebnih stabala.

Da internet odlučite isprintati na jednom printeru, za to bi vam trebalo više od 3.800 godina. Da su stari Babilonci počeli printati internet, bili bi gotovi otprilike u naše vrijeme. Ako pak posao printanja rasporedite na cijele Sjedinjene Američke Države, bili biste gotovi za 6 minuta i 36 sekundi.

Ako isprintani internet odlučite uvesti u knjigu, ona će biti teška oko petsto milijuna kilograma, i visoka preko 3 kilometra.

Ako pak tu knjigu odlučite pročitati, za to će vam biti potrebno 57.000 godina neprestanog čitanja. Ako pak internet odlučite čitati samo 10 minuta prije spavanja, trebat će vam8.219.088 godina.



Jeste li iznenađeni količinom informacija koju čovječanstvo danas ima na dohvat ruke? Mi svakako jesmo.

izvor: jesen.net.hr

Van mreže VLADIX

  • www.vladix.net
  • Administrator
  • Super clan
  • *
  • Poruke: 1607
  • Like: +96/-4
  • Pol: Muškarac
    • VLADIX.NET

Odg: Veli?ina interneta - Internet zastrašuju?i div
« Odgovor #1 poslato: 20.09.2009. 22:42:14 »
mislim da su ovo sve pretpostavke i statistike, nešto obimno kao internet ne može se izmjeriti

Van mreže scoobydoo

  • Globalni moderator
  • Super clan
  • *
  • Poruke: 1786
  • Like: +38/-5
  • Pol: Muškarac
  • Dežurni zajebant Vladix foruma, Antilaser Team HR

Odg: Veli?ina interneta - Internet zastrašuju?i div
« Odgovor #2 poslato: 20.09.2009. 22:52:09 »
E da mi je samo znati koji geek si je dao toliko truda pa da ovo izračuna....  :dontknow:

Van mreže Ak@i

  • Moderator
  • Forum pomocnik
  • *
  • Poruke: 518
  • Like: +17/-4
  • Pol: Muškarac
  • Ne brze od...............200 km/h

Odg: Veli?ina interneta - Internet zastrašuju?i div
« Odgovor #3 poslato: 21.09.2009. 00:21:46 »
Ma ovo je nemoguce! Kao i sto scooby rece koliko truda da se izracuna,prvo je nemoguce a kao drugo ne verujem ni da je tacno jer svakog momenta se informacije na internetu uvecavaju ko zna za koliko! Ipak mi ne deluje logicnim da su dosli do neke definisane brojke!