Molim vas da se prijavite ili se registrujete.
Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

VLADIX SAT forum

19.04.2024. 05:44:05
Vijesti: Sve što Vam treba, tu smo mi !

Autor Tema: Ribolov na plovak  (Pročitano 14469 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže zeljko211

  • Junior clan
  • *
  • Poruke: 40
  • Like: +0/-0
  • Pol: Muškarac

Ribolov na plovak
« poslato: 31.08.2009. 17:43:16 »
Ribolov na plovak
This image has been resized for improved display.
[/IMG]
Evo da se malo dotaknemo teme ribolova na plovak.Priprema sa plovkom je vrlo jednostavna.Ja obicno nosim sa sobom malo za prihranu ribe.Kada dodemo na mjesto ribolova,tu gdjecemo pecati bacimo par kuglica prihrane,velicine teniske loptice,iako mogu biti i vece,ved kako ko radi.Prihrana koju ja radim sastoji se od srota,kukuruznog brasna,bijelog brasna,staroga kruha i arome vanilije.Kada smo to uradili izmjerimo dubinu i to na sljedeci nacin.Podignemo plovak dok nam udica nepadne ne dno a tocemo znati kada plovak lezi vodoravno na vodi,tada polako spustamo plovak prema udici dok plovak nebude stajao okomito.Ja obicno stavim tako da mi udica bude desetak centimetara od dna.Tijekom ribolova dobro je uvjek pomalo prihranjivati.A sada malo o mamcima kada pecamo na plovak.Ja najvise koristim takozvani sendvic. svjezi kruhi i kukuruz secerac.takozvani sendvic pravim da stavim na udicu jedno do dva zrna kukuruza secerca pa par crvica pa opet secerca.
   Takav mamac mije dao odlicne rezultate.nanega mozete ocekivati od sarana,babuske,deverikei cvergla to jest somica i sve ostale bijele ribe.mozete na sam secerac ili na pahuljicu kruha.Nikada kada pecam nepravim kuglice od kruha,samo malo kruha stisnem oko udice da izgleda kao pahuljica.Odlican mamac za vecinu riba.   
   postavio sam malo slika da oni koji tek pocinju imaju predstavu kako to izgleda.A ako i nista ne ulovite nemojte se obeshrabriti drugi ce dan biti bolje.Na kraju proveliste jedan divan dan u prirodi i cistom zraku a riba ce vec sljedeci puta gristi.ribolov je uzivanje u prirodi i ocuvanju prirode.na kraju ostajemi da vam pozelim:BISTRO.
________________