Molim vas da se prijavite ili se registrujete.
Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

VLADIX SAT forum

28.03.2024. 09:01:26
Vijesti: Sve što Vam treba, tu smo mi !

Autor Tema: REPREZENTACIJA BIH  (Pročitano 58215 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže prodigy

  • Moderator
  • Super clan
  • *
  • Poruke: 1820
  • Like: +21/-5
  • Pol: Muškarac
  • out off space

REPREZENTACIJA BIH
« poslato: 07.07.2009. 22:01:05 »
Džeko na sreću lakše povrijeđen



Nakon što je kao bomba Evropom odjeknula informacija o povredi našeg reprezentativca, Edina Džeke, saznajemo da povreda na sreću nije ozbiljnije prirode.
Radi se o povredi skočnog zgloba koju je Džeko zadobio nakon nezgodnog starta njegovog suigrača Andree Barzaglia.

To je povreda zbog koje će naš reprezentativac odsustvovati sa terena najmanje dvije sedmice.

Podsjetimo da je Edin Džeko identičnu povredu imao prošle godine pred početak bundes lige kada je propustio prijateljsku utakmicu u Zenici protiv Bugarske.

Džeko će u toku sutrašnjeg dana obaviti medicinski pregled nakon kojeg bi trebale biti otklonjene sve nedoumice oko povrede našeg reprezentativca.

Nadamo se da će sa Džekom biti sve uredu i da će nastaviti tresti mreže kako u dresu Wolfsburga tako i u dresu reprezentacije Bosne i Hercegovine.

Van mreže prodigy

  • Moderator
  • Super clan
  • *
  • Poruke: 1820
  • Like: +21/-5
  • Pol: Muškarac
  • out off space

Odg: REPREZENTACIJA BIH
« Odgovor #1 poslato: 08.07.2009. 21:18:27 »
Veh: Imali smo sreću u nesreći



Na treningu u utorak prijepodne Andrea Barzagli neoprezno ozlijedio svoga skupocjenog suigrača Edina Džeku. Desni je gležanj ipak izdržao...
Ligamenti su tek istegnuti, te će strijelcu 26 bundesligaških golova prošle sezone biti dovoljan dvotjedni odmor i rehabilitacija prije nastavka treniranja.

Kakvo sr...! - na najkraći je način za Bild prokomentirao nesreću frustrirani Džeko, dok je treneru Vehu laknulo: Bogu hvala da ništa nije puklo. Imali smo sreću u nesreći.

Drugi talijanski branič aktualnoga njemačkog prvaka, Cristian Zaccardo, za radijsku je postaju Antennu 3 izjavio da se Džeko ove sezone definitivno neće priključiti Milanu.

Džeko je vrlo dobar igrač. Milan bi s njim napravio pravi posao. No, Wolfsburg ga ne želi prodati - rekao je Talijan nastavivši: Svi mi u klubu moramo biti sretni i čestitati klupskim dužnosnicima što su uspjeli zadržati Džeku. Htio je u Milan, ali su ga uvjerili da mora ostati. Dobar je momak i siguran sam da zbog svega skupa neće praviti probleme. U svakom slučaju, mislim da ga u Milanu mogu prekrižiti.

Van mreže prodigy

  • Moderator
  • Super clan
  • *
  • Poruke: 1820
  • Like: +21/-5
  • Pol: Muškarac
  • out off space

Odg: REPREZENTACIJA BIH
« Odgovor #2 poslato: 09.07.2009. 09:30:24 »
Vladavić: Salzburg je čudo




Admira Vladavića u petak očekuje pravi spektakl. Njegov novi klub, Red Bull Salzburg, na svome stadionu dočekuje veliki Bayern.
Iako se radi o prijateljskoj utakmici stadion je već odavno rasprodan…

Biti će to pravi spektakl. Nakon utakmice protiv Španije u kvalifikacijama za SP biti će to najveća utakmica u mojoj karijeri, rekao je Vladavić za San.

Vladavić je već debitirao za austrijskog prvaka. Odigrao je prvo poluvrijeme protiv njemačkog niželigaša Unterhachinga.

Odigrao sam prvo poluvrijeme i mislim da sam zadovoljio. Izvodio sam sve prekide. U nastavku je ušao rezervni sastav, a mi smo na kraju pobijedili sa 2:0, priča Vladavić.

Veliki problem Vladaviću predstavlja to što ne razumije njemački jezik, te je odmah po dolasku u Salzburg krenuo na ubrzani tečaj.

Razumijem samo guten tak i malo morgen, kroz smijeh kaže naš reprezentativac.

Van mreže prodigy

  • Moderator
  • Super clan
  • *
  • Poruke: 1820
  • Like: +21/-5
  • Pol: Muškarac
  • out off space

Odg: REPREZENTACIJA BIH
« Odgovor #3 poslato: 09.07.2009. 21:28:13 »
Mravac u Wolverhamptonu?




Stoper Materrsburga i reprezentacije Bosne i Hercegovine, Adnan Mravac uskoro bi mogao promjeniti sredinu.
Nakon dobrih igara naše reprezentacije, bh igrači su tražena roba na tržištu.

Jedan od takvih je i Adnan Mravac još uvijek član austrijskog Materrsburga. Međutim, pitanje je do kada.

Prema posljednjim informacijama, Mravac bi uskoro trebao otputovati u Australiju gdje će se na pripremama priključiti novom engleskom prvoligašu Wolverhamptonu.

Da li će naš reprezentativac potpisati ugovor sa ovim engleskim timom znat će se nakon odrađenih priprema poslije čega bi struka Wolverhamptona trebala odlučiti da li će ostvariti saradnju sa reprezentativcem Bosne i Hercegovine, Adnanom Mravcom.

Van mreže prodigy

  • Moderator
  • Super clan
  • *
  • Poruke: 1820
  • Like: +21/-5
  • Pol: Muškarac
  • out off space

Odg: REPREZENTACIJA BIH
« Odgovor #4 poslato: 10.07.2009. 13:13:14 »
Ibišević: Motiva mi ne nedostaje



Sa 18 golova u 17 odigranih utakmica Vedad Ibišević bio je najbolji strijelac svog Hoffenheima u jesenskom dijelu prošlogodišnjeg njemačkog nogometnog prvenstva.
Isti je dio sezone Hoffenheim dočekao na vrhu ljestvice, ali su se snovi tada novog prvoligaša o mogućoj borbi za naslov raspršili 12. januara kada je Ibišević teško ozlijedio ligamente desnog koljena u trening kampu u La Mangi, nakon čega nije nastupio do kraja sezone.

Ozljedom Ibiševića potonuo je i Hoffenheim i odigrao je 12 utakmica u nizu bez pobjede, a na kraju je sezonu završio na sedmom mjestu prvenstvene ljestvice.

Nije mi bilo lako. Za igrača su ovakve ozljede najgore koje se mogu zamisliti, ali morate ostati optimistični i pozitivno razmišljati. Svake dvije do tri sedmice ostvario sam mali napredak i bio sam u stanju učiniti nešto novo. Tačno se sjećam koliko sam se veselio tim sitnim pomacima – rekao je Ibišević za Uefa.com.

Ibišević se punim treninzima vratio prošli mjesec, a jučer u četvrtak je kod petoligaša Sonnenhofa odigrao prvo poluvrijeme utakmice po prvi put nakon ozljede koljena u Španjolskoj.

Veselili smo se njegovom povratku jer nam je nedostajao. Uskoro će ponovo opet zabijati na utakmicama kao što je to slučaj na treninzima – izjavio je Ibiševićev kolega i sunarodnjak Sejad Salihović.

Trener Hoffenheima Ralf Ragnick također je izrazio zadovoljstvo stanjem u kojem se nalazi Ibišević: Nisam od njega očekivao toliku agilnost na startu niti da će moći igrati takvim intenzitetom. Pokazao je da nije izgubio instinkt za gol. Nastavlja tamo gdje je stao.

Ipak, Ragnick nije potpuno bez briga.

Ne muči me njegovo psihičko stanje, znam da je jak u glavi, ali sada se postavlja pitanje da li će prva ozljeda dovesti do novih ozljeda.

To je pitanje koje si zacijelo i sam Ibišević postavlja, ali je trenutno samo sretan što se uspješno vratio nogometu.

Puno je zabavnije trenirati sa suigračima nego sam.

Prvu natjecateljsku utakmicu Ibišević bi mogao odigrati protiv Bayern Münchena 8. augusta na startu nove bundesligaške sezone.

Zabio sam svoj posljednji gol u Bundesligi prije ozljede koljena upravo Bayernu. To mi daje posebnu motivaciju – zaključio je naš reprezentativac.

Van mreže prodigy

  • Moderator
  • Super clan
  • *
  • Poruke: 1820
  • Like: +21/-5
  • Pol: Muškarac
  • out off space

Odg: REPREZENTACIJA BIH
« Odgovor #5 poslato: 12.07.2009. 10:41:00 »
Pjanić: Želim ostati u Lyonu




Miralem Pjanić, ofenzivni veznjak francuskog Lyona i reprezentacije Bosne i Hercegovine, prošle sezone nije bio u prvome planu svoje momčadi...
Počelo se govoriti, a Le Progres je i pisao o ideji Lyona da ga se odrekne u namjeri da iz Nice ponovno u svoje redove dovede Loica Remyja. Kombinacija o kojoj se pisalo bila je da Lyon uz Anthonyja Mouniera i Miralema Pjanića 16 milijuna eura pošalje u Nicu i tako osigura povratak 22-godišnjeg reprezentativnog krilnog napadača.

Pjanić se, ipak, nada drugoj prilici u momčadi sedmerostrukih uzastopnih prvaka Le Cahmpionnata, lani svrgnutoga s prvenstvenoga trona od Bordeauxa.

Želim ostati, u mojoj je mislima isključivo Lyon kojeg ne namjeravam napustiti. Ali, želim više igrati, potrebno mi je to zbog samopouzdanja. Moram se nametnuti treneru i dokazati mu da zaslužujem svoje mjesto na terenu - rekao je Pjanić za Le Progres.

Pjanić je prošle godine sa Lyonom potpisao petogodišnji ugovor, koji ga za Gerland veže do 2013. godine.

Van mreže prodigy

  • Moderator
  • Super clan
  • *
  • Poruke: 1820
  • Like: +21/-5
  • Pol: Muškarac
  • out off space

Odg: REPREZENTACIJA BIH
« Odgovor #6 poslato: 12.07.2009. 23:17:58 »
Ibišević strijelac u pobjedi Hoffenheima




Došao je i taj dan, dan koji su Bosanci i Hercegovci s nestrpljenjem očekivali.
Nakon pauze od 6 mjeseci prije nekoliko dana se nogometu vratio Vedad Ibišević a već danas u drugoj službenoj utakmici nakon povratka na teren, Ibišević je zabio gol.

Hoffenheim je igrao protiv ekipe Germania te ostvario pobjedu od 6-0 a gol za vodstvo u 27. minuti djelo je našeg reprezentativca koji je zajedno sa Sejadom Salihovićem odigrao prvih 45 minuta nakon čega je trener Ragnick u igru uveo novih 11 igrača.

Golove za Hoffenheim još su postigli Vukčević, Wellington, Obasi, Alex i Maicosuel.

Nadamo se da će Vedad i dalje nastaviti sa postizanjem golova u Bundes ligi i u dresu reprezentacije Bosne i Hercegovine.

Van mreže prodigy

  • Moderator
  • Super clan
  • *
  • Poruke: 1820
  • Like: +21/-5
  • Pol: Muškarac
  • out off space

Odg: REPREZENTACIJA BIH
« Odgovor #7 poslato: 13.07.2009. 10:34:24 »
Ćiro u Armeniji




Izbornik Miroslav Blažević otputovati će u utorak u Armeniju kako bi prisustvovao utakmici između Pjunika i zagrebačkog Dinama.
Blažević s na ovaj put odlučio iz razloga jer nekoliko reprezentativaca Armenije nastupa za ovaj klub. Osim toga utakmica kvalifikacija za SP između Armenije i naše reprezentacije igrati će se na istom stadionu na kojem će gostovati Dinamo.

Iako su iz N/FSBiH poslali ponude za odigravanje prijateljske utakmice u FIFA-inom terminu (12. 8.) potvrdnog odgovora još uvijek nema.

Ova provjera je naš najvažniji test prije meča sa Armenijom. U tom terminu moramo igrati sa jakim protivnikom i biti pravi. Samo nam jak test može pokazati snagu, ali i slabosti, rekao je Blažević.

Podsjetimo da naša reprezentacija u sklopu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 5. 9. gostuje u Armeniji, a četiri dana kasnije očekuje nas domaća utakmica sa Turskom.

Van mreže prodigy

  • Moderator
  • Super clan
  • *
  • Poruke: 1820
  • Like: +21/-5
  • Pol: Muškarac
  • out off space

Odg: REPREZENTACIJA BIH
« Odgovor #8 poslato: 13.07.2009. 21:01:23 »
MUSLIMOVIĆ DVOSTRUKI STRIJELAC



Fudbalski reprezentativac Bosne i Hercegovine Zlatan Muslimović postigao je dva gola u dresu grčkog PAOK-a na pripremnoj utakmici.Ekipa PAOK-a se nalazi na pripremama u Holandiji, gdje su fudbaleri ovog grčkog kluba odigrali prijateljsku utakmicu sa istoimenim domaćinom.
PAOK je slavio uvjerljivu pobjedu rezultatom 4:0, a dvostruki strijelac za grčku ekipu bio je reprezentativac Bosne i Hercegovine Zlatan Muslimović, a u strijelce su se još upisali Fotakis i Filomeno.

Muslimović je fudbalsku karijeru počeo u redovima u redovime švedske ekipe Habo, a u PAOK je stigao prošle godine iz italijanske Atalante.

Van mreže prodigy

  • Moderator
  • Super clan
  • *
  • Poruke: 1820
  • Like: +21/-5
  • Pol: Muškarac
  • out off space

Odg: REPREZENTACIJA BIH
« Odgovor #9 poslato: 14.07.2009. 09:15:46 »
BEGOVIĆEVA IZJAVA OTIŠLA U FIFA-U




Asmir Begović, golman engleskog Portsmoutha ponovo je dospio u centar pažnje sportske javnosti u našoj zemlji.
Ovaj rođeni Trebinjac nadavno je obećao Miroslavu Ćiri Blaževiću da će igrati za nacionalni tim Bosne i Hercegovine, ali je strasti uzburkao izjavom za jedan kanadski radio naglasivši kako i dalje razmišlja o A reprezentaciji Kanade!

Kao što je poznato Begović je nosio dres mlade kanadske selekcije, ali je prema novim pravilima FIFA stekao pravo za promjenu sportskog državljanstva.

Saznajemo da je portir engleskog premierligaša već „započeo“ proceduru promjene sportskog državljanstva i njegova izjava kako želi igrati za BiH otišla je u Svjetsku fudbalsku federaciju (FIFA-u). To je za naš portal potvrdio i Munib Ušanović, generalni sekretar N/FS BiH.

„Prije desetak dana smo razgovarali sa njegovim ocem i sa Asmirom i on je potpisao izjavu o promjeni sportskog državljanstva, odnosno potvrdio je da želi igrati za BiH. Kompletnu dokumentaciju smo proslijedili u Cirih, a u proceduri je i vađenje Begovićevog pasoša“, kaže Ušanović, kojeg je iznenadila Asmirova izjava da kanadski radio:

„Ne znam o čemu se radi, ali je nešto sumnjivo, obzirom da posljednjih dana Begović ne odgovara na naše pozive iz Saveza.“   

Van mreže prodigy

  • Moderator
  • Super clan
  • *
  • Poruke: 1820
  • Like: +21/-5
  • Pol: Muškarac
  • out off space

Odg: REPREZENTACIJA BIH
« Odgovor #10 poslato: 16.07.2009. 09:14:32 »
Misimović na listi najboljih u Evropi




Nakon što je eurosport, Edina Džeku svrstao na 32. poziciju najboljih igrača u Evropi, Goal.com je također napravio svoju listu a na 32. poziciji sada se našao Zvjezdan Misimović.
Nakon osvajanja titule sa Wolfsburgom i dobrih igara reprezentacije Bosne i Hercegovine, očito je bilo da će i Zvjezdan Misimović ući u izbor najboljih evropskih nogometaša.

Goal.com je i obrazložio zbog čega je to naš reprezentativac na listi velikih imena....

Odigrao je samo tri bundesligaške utakmice za Bayern prije nego što je otišao u Bochum. Nakon što je tamo oduševio fudbalske poklonike, prešao je u Nurnberg, odakle ga je Felix Magath za 3,9 miliona funti doveo u Wolfsburg. U vučijem gradu imao je zadatak da zamijeni ljubimca domaćih navijača, Marcelinha. No, navijači Wolfsburga brzo su zaboravili Brazilca, obzirom da je Misimović pokazaso svoj raskošni talenat.

Već u prvoj zvaničnoj utakmici protiv Kelna postigao je pogodak, a veliki doprinos dao je i u trijumfu u posljednjem kolu protiv Werdera, kada je njegov tim na Wolfsburg Areni osigurao naslov prvaka Bundeslige. Najbitniji čovjek Wolfsburgove ekipe nakon Grafitea i Džeke koji su ukupno postigli 54 gola, definitivno je Misimović, koji je bio dirigent Wolfsburgovog orkestra, stoji u priopćenju Goal.com portala.


U cijelom tekstu navedeno je i da je Misimović najbolji asistent bundes lige svih vremena a spomenuta je i reprezentacija Bosne i Hercegovine...

BiH ima dobre šanse da se plasira na Svjetsko prvenstvo, dok će Wolfsburg prvi put u istoriji igrati Ligu evropskih prvaka, a uz to će braniti naslov prvaka Njemačke. U oba tima, glavnu riječ će voditi Zvjezdan Misimović, blješteća zvijezda evropskog fudbala.

Misimović je iza sebe ostavio imena poput Terrya, Luis Fabiana, Robinha, Pata i ostalih...Sve čestitke našem reprezentativcu!

Van mreže prodigy

  • Moderator
  • Super clan
  • *
  • Poruke: 1820
  • Like: +21/-5
  • Pol: Muškarac
  • out off space

Odg: REPREZENTACIJA BIH
« Odgovor #11 poslato: 17.07.2009. 09:34:08 »
Džeko uskoro na terenu





Armin Veh, trener njemačkog Wolfsburga, dobio je dobru vijest. Edin Džeko se uspješno oporavlja od ozljede i uskoro se vraća treninzima.
Džeko je ozlijedio desni gležanj nakon starta talijanskog braniča Andreasa Barzaglija tokom trening utakmice dviju Wolfsburgovih momčadi prije sedam dana.

Osjećam se puno bolje. Još uvijek me boli, ali ide na bolje - izjavio je naš reprezentativac.

Sjajni napadač, kojeg je ovo ljeto svim silama u svoje redove pokušao dovesti talijanski Milan, sljedeći bi se tjedan trebao priključiti treninzima Wolfsburga koji se nalazi na pripremama u Austriji.

Džeko je prošle sezone bio drugi strijelac Wolfsburga, ali i cijele Bundeslige. Postigao je 26 pogodaka, dva manje od suigrača Grafitea.

Van mreže prodigy

  • Moderator
  • Super clan
  • *
  • Poruke: 1820
  • Like: +21/-5
  • Pol: Muškarac
  • out off space

Odg: REPREZENTACIJA BIH
« Odgovor #12 poslato: 17.07.2009. 21:41:48 »
Salihamidžić: Spremni smo za nove pobjede




Bosansk-hercegovački nogometaš Juventusa Hasan Salihamidžić zadovoljan je ovoljetnim pojačanjima talijanskog kluba, koji je na nogometnom tržištu napravio bolji posao od svih talijanskih rivala...
Kao što je uvijek s njim bio slučaj, Salihamidžić je jedan od najvrednijih igrača na pripremama svog kluba, koji se pod ravnanjem trenera Cire Ferrare priprema u Pinzolu.

Radimo vrlo dobro s trenerom i njegovim osobljem. Imamo sjajne igrače i doista smo odličan posao odradili u prijelaznom roku. Pojačali smo se i sada smo spremni pobjeđivati - rekao je bivši nogometaš HSV-a i minhenskog Bayerna izrazivši nadu da će pod Ferrarom igrati češće no što je igrao pod Claudijem Ranierijem.

Moja je uloga pomoći momčadi i zato mi je važno da igram što više. Ne znam koja bi to pozicija trebala biti; na treneru je da to odredi.

U svakom slučaju, sretan sam ovdje i drago mi je što sam dio Juventusa.

Van mreže prodigy

  • Moderator
  • Super clan
  • *
  • Poruke: 1820
  • Like: +21/-5
  • Pol: Muškarac
  • out off space

Odg: REPREZENTACIJA BIH
« Odgovor #13 poslato: 18.07.2009. 10:25:49 »
Ibišević zabio Panathinaikosu



Vedad Ibišević postigao je jedini pogodak za svoj Hoffenheim u prijateljskoj utakmici protiv grčkog Panathinaikosa.
Hoffenheim je počeo utakmicu u veoma dobro. Od prve minute stvarao je pritisak na odbranu Grka, a onda je Ibišević je postigao gol u 26. minuti. Hrvatski golman Galinović bio je nemoćan.

U nastavku je i Sejad Salihović imao odličnu šansu da poveća vodstvo Hoffenheima, ali je njegova lopta otišla preko gola.

Bh. reprezentativac odigrao je odlično prvo poluvrijeme, bio je agresivan, trkački raspoložen i zadavao je velike probleme odbrani Panathinaikosa.

Utakmica je odigrana pred hiljadu gledatelja u sportskom centru Leogang. Hoffenheim je igrao bez Tobiasa Weisa koji ima problema sa koljenom, te Dembe Ba.

Hoffenheim je igrao u sljedećem sastavu:

1. poluvrijeme: Hildebrand – Beck, Šimunić, Compper, Ibertsberger – Eduardo, Gustavo, Salihović – Obasi, Ibišević, Maicosuel.

2. poluvrijeme: Hildebrand – Conrad, Nilsson, Alex, Eichner – Groß, Vorsah, Vukčević – Tagoe, Wellington, Terrazzino.

Van mreže prodigy

  • Moderator
  • Super clan
  • *
  • Poruke: 1820
  • Like: +21/-5
  • Pol: Muškarac
  • out off space

Odg: REPREZENTACIJA BIH
« Odgovor #14 poslato: 19.07.2009. 20:41:07 »
Ibričić zabio Blackburnu



Senijad Ibričić je pogotkom u 12. minuti susreta donio pobjedu Splićanima u susretu s Blackburnom
U utakmici protiv Blackburn Roversa naš reprezentativac Senijad Ibričić bio je strijelac prvog i jedinog pogotka za Hajduk.

Ibro je povukao loptu sa svoje polovine, dodao je Vukušiću koji ju je proslijedio Tomasovu. Nekadašnji igrač Zadra loptu s vrha šesnaesterca vraća našem reprezentativcu čiji udarac završava u mreži vratara Robinsona.

Na turniru sudjeluje i portugalski Nacional koji je u prvoj utakmici pobijedio Splićane 1:0 (Ibričić nije igrao) te remizirao s Blackburnom i sa bodom prednosti pobjednik je turnira ispred domaćina Hajduka.