Molim vas da se prijavite ili se registrujete.
Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

VLADIX SAT forum

16.04.2024. 06:25:24
Vijesti: Sve što Vam treba, tu smo mi !

Autor Tema: SUBARU XT 4W TURBO 1.8 COUPE  (Pročitano 6236 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže elektricni2

  • Junior clan
  • *
  • Poruke: 16
  • Like: +0/-0
  • Pol: Muškarac

SUBARU XT 4W TURBO 1.8 COUPE
« poslato: 16.06.2009. 12:11:07 »
E PA DRUGARI ZAPELO JE,
SUBARU XT 4W TURBO 1.8 COUPE 1989god.
vazdusni jastuci (napred) busni! mnogi auti i novi dzipovi ih imaju.
zna li iko gde da ih nadjem ili OD KOG DRUGOG AUTA MOZE DA SE UPASE
spasavajte, ovo je strogo prakticno pitanje a HITNO HITNO HITNO
HVALA BangHead.gif

Van mreže Maverick

  • Admin 2
  • Super clan
  • *
  • Poruke: 2277
  • Like: +135/-9
  • Pol: Muškarac
  • Semper Fidelis...Without Fear

Odg: SUBARU XT 4W TURBO 1.8 COUPE
« Odgovor #1 poslato: 16.06.2009. 17:40:53 »
E PA DRUGARI ZAPELO JE,
SUBARU XT 4W TURBO 1.8 COUPE 1989god.
vazdusni jastuci (napred) busni! mnogi auti i novi dzipovi ih imaju.
zna li iko gde da ih nadjem ili OD KOG DRUGOG AUTA MOZE DA SE UPASE
spasavajte, ovo je strogo prakticno pitanje a HITNO HITNO HITNO
HVALA BangHead.gif
Teško ćeš uspjeti s jastučcima od drugog auta, naime, zračnim jastucima upravlja centrala iliti procesor zračnog jastuka, kod nekih modela i centralni procesor vozila, a u svakom slučaju imaju interakciju s centralnim procesorom, dakle, veća je mogućnost da ti neće raditi zračni jastuk od istog modela auta, a različite godine proizvodnje, a kamoli od drugog auta. Iako nisam shvatio ovo zračni jastuci su bušni??? Pa mora imat rupu inače bi explodirao.
Šta je tebi točno otišlo, platneni dio zr. jastuka ili neki drugi dio?

Van mreže elektricni2

  • Junior clan
  • *
  • Poruke: 16
  • Like: +0/-0
  • Pol: Muškarac

Odg: SUBARU XT 4W TURBO 1.8 COUPE
« Odgovor #2 poslato: 16.06.2009. 21:21:28 »
neki majstor koji odrzava autobuse,kamione gledao je ja nisam bio prisutan (na putu sam bio) kaze "jedan je slepljen?? a drugi je busan??" elem oba prednja se "ne dizu" 2 zadnja normalno na obe visine ( ima ih 2) ja se totalno ne razumem ???? BangHead.gif BangHead.gif BangHead.gif

Van mreže Maverick

  • Admin 2
  • Super clan
  • *
  • Poruke: 2277
  • Like: +135/-9
  • Pol: Muškarac
  • Semper Fidelis...Without Fear

Odg: SUBARU XT 4W TURBO 1.8 COUPE
« Odgovor #3 poslato: 16.06.2009. 21:28:48 »
Ček malo o kojim ti jastucima pričaš o onim koji ti spašavaju glavu pri nedaj bože udesu ili onima koji služe umjesto amortizera odnosno grubo rečeno kao amortizeri vozila?

Van mreže elektricni2

  • Junior clan
  • *
  • Poruke: 16
  • Like: +0/-0
  • Pol: Muškarac

Odg: SUBARU XT 4W TURBO 1.8 COUPE
« Odgovor #4 poslato: 19.06.2009. 00:30:19 »
poenta je o amortizerima odnosno jastucima koji izigravaju amortizere kao autobus ili kamion BangHead.gif BangHead.gif BangHead.gif

Van mreže Ak@i

  • Moderator
  • Forum pomocnik
  • *
  • Poruke: 518
  • Like: +17/-4
  • Pol: Muškarac
  • Ne brze od...............200 km/h

Odg: SUBARU XT 4W TURBO 1.8 COUPE
« Odgovor #5 poslato: 19.06.2009. 09:41:09 »
Eh kao što odgovorih na jednom drugom mestu,pa obrisah postavicu ti odgovor ponovo ovde! I ja sam u početku kao i kolega vvidak11 prvo pomislio da su u pitanju "nedaj Bože jastuci" hehe ali sad videh da je u pitanju druga vrsta jastuka! Pošto nije u pitanju prva vrsta jastuka,tako neću ni odgovoriti po tom osnovu već ću nastaviti odgovor po pitanju ovih drugih! Elem da se vratim na odgovor! Najlakša i najeftinija varijanta ti je neki auto odpad,jer ćeš naći to sto tražiš i najverovatnije u dobrom stanju! Ako slučajno nađeš na nekom od otpada,obavezno se dogovori da prvo idu na pregled kod tog tvog majstora ,pa ako ne valjaju da možeš da ih vratiš,ili zameniš za druge ako ih ima u ponudi! Što se tiče otpada to ti ne mogu pomoći,sam ćeš morati da ga pronadješ! Kao druga,skuplja i da kažem možda i  u neku ruku da kažem sigurnija varijanta ( sigurnija po osnovu garancije) je diler,tačnije distributer delova subaru! Za sada bih mogao toliko da ti odgovorim,mada posto i sam vršim mnoge modifikacije na svom i jos nekim autima,verujem da će mi uskoro pasti na pamet i neka vrsta vozila sa koje bi moglo da pasuje,ali ipak mislim da je najbolja varijanta original,tačnije oni koji su baš njegovi! Sve ostalo može kasnije dovesti do raznih komplikacija,a verujem da to nikako ne bi želeo!
 Uh al sam se raspisao!

Van mreže elektricni2

  • Junior clan
  • *
  • Poruke: 16
  • Like: +0/-0
  • Pol: Muškarac

Odg: SUBARU XT 4W TURBO 1.8 COUPE
« Odgovor #6 poslato: 19.06.2009. 19:40:20 »
zahvaljujem,zvanicni distributeri kazu da nemaju org. ?? po otpadima redak model pa ostaje verzija ko provali od nekog drugog auta 0.gif cekam ;)

Van mreže trucker

  • Moderator
  • Forum pomocnik
  • *****
  • Poruke: 820
  • Like: +30/-0
  • Pol: Muškarac

Odg: SUBARU XT 4W TURBO 1.8 COUPE
« Odgovor #7 poslato: 19.06.2009. 23:28:52 »
teško ćeš to naći druže,a čisto sumnjam da će ići od nekog drugog proizvođača budući da je subaru malo specifično vozilo...btw ja još nisam skužio šta je to,nije valjda da je to nešto kao zračni jastuk kod kamiona ::)

Van mreže elektricni2

  • Junior clan
  • *
  • Poruke: 16
  • Like: +0/-0
  • Pol: Muškarac

Odg: SUBARU XT 4W TURBO 1.8 COUPE
« Odgovor #8 poslato: 29.04.2010. 03:07:03 »
javascript:void(0);drugari stvar ne funkcionise, sto se tice vazduzsih amortizera kupih neke od Curcica zvanicni subaru i corak...
pomagajte od kog drugog da stavljam ili izgleda da idem na "b" verziju -spiralne opruge +amortizeri ali opet od kog auta je moguce?????javascript:void(0);subaru xt je 4wd ; znate li neku "vrtu" ili nekog ko zna sta bi moglo naj bezbolnije da se ugradi ?! ja sam umetnik pojma nemam sta moze POMOC;javascript:void(0);javascript:void(0);

Van mreže Ak@i

  • Moderator
  • Forum pomocnik
  • *
  • Poruke: 518
  • Like: +17/-4
  • Pol: Muškarac
  • Ne brze od...............200 km/h

Odg: SUBARU XT 4W TURBO 1.8 COUPE
« Odgovor #9 poslato: 29.04.2010. 12:40:28 »
Iskreno u zivotu nema sta ne moze,osim sporeta napravljenog od drveta a u njemu loziti vatru!( Odmah bi dosli vatrogasci  :rlol:) Sto se tice prelaska na drugu varijantu tacnije amortizer i opruga to bi bilo moguce ali da ti se majstor dohvati aparata za varenje i brusilice,onda postoje varijante,ali samim tim troskovi radova ce poprilicno narasti! Ipak mislim da bi ti bilo mnogo lakse ako vec ne mozes naci original za tvoj auto,tvoje jastuke odneti kod nekoga ko radi krpljenje jastuka za autobuse,tako bi znacajno brzo stvar zavrsio! Jos jedna varijanta je ostala i to pregledavanje auto oglasa putem neta jer se tu moze naci dosta delova! Evo upravo sam i ja gledao i nasao primerak koji trazis,ali lik se nalazi u Beogradu,ima kontakt telefon,ali i stoji da je sa auta 1989 godista! Ako ti odgovara takva neka varijanta reci pa cu ti poslati broj telefona porukom! Pokusacu da smislim jos nesto u medjuvremenu!

Van mreže elektricni2

  • Junior clan
  • *
  • Poruke: 16
  • Like: +0/-0
  • Pol: Muškarac

Odg: SUBARU XT 4W TURBO 1.8 COUPE
« Odgovor #10 poslato: 29.04.2010. 18:04:47 »
Ak@i zahvaljujem
da i moj subi je 89. salji tel.
mozda je ovo izazov za jos nekog da se ukljuci da pomogne,mnogi se bas razumu u budzenja auta
hvala i za dalje mozganje (m4mmmkv@gmail.com)

Van mreže Ak@i

  • Moderator
  • Forum pomocnik
  • *
  • Poruke: 518
  • Like: +17/-4
  • Pol: Muškarac
  • Ne brze od...............200 km/h

Odg: SUBARU XT 4W TURBO 1.8 COUPE
« Odgovor #11 poslato: 29.04.2010. 19:57:19 »
Broj sam ti poslao porukom ovde,mislim da ne bih na ostavljao ovako broj! Nadam se da ces uspeti da zavrsis posao,a i dalje sam tu pa se nadam nekom resenju!