Molim vas da se prijavite ili se registrujete.
Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

VLADIX SAT forum

28.03.2024. 09:27:10
Vijesti: Sve što Vam treba, tu smo mi !

Autor Tema: Odg: Forum za po?etnike u satelitskim vodama  (Pročitano 8740 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže trizol

  • Novi na forumu.
  • *
  • Poruke: 8
  • Like: +0/-0

Odg: Forum za po?etnike u satelitskim vodama
« poslato: 25.02.2008. 20:12:13 »
evo ja sam početnik, i to apsolutni...neki dan sam kupio satelitsku metabox 1, i sad me zanima kako se unose kodovi i otključavaju kanali...svaki savjet je dobrodošao ::)

Van mreže Maverick

  • Admin 2
  • Super clan
  • *
  • Poruke: 2277
  • Like: +135/-9
  • Pol: Muškarac
  • Semper Fidelis...Without Fear

Odg: Forum za po?etnike u satelitskim vodama
« Odgovor #1 poslato: 25.02.2008. 20:17:45 »
Prije svega dobro došao na forum. Imaš Sekciju Metabox i malo pročitaj Tutorijali i pomoć, ako i poslije toga ne bude jasnije onda pitaj pa ćemo malo po malo. ;)

Van mreže trizol

  • Novi na forumu.
  • *
  • Poruke: 8
  • Like: +0/-0

Odg: Forum za po?etnike u satelitskim vodama
« Odgovor #2 poslato: 25.02.2008. 21:16:04 »
hvala! pročitao sam malo o unosu kodova putem daljinskog, i imam nekoliko pitanja, pretpostavljam da je svaki kod otključava pojedini program? zašto ja ne mogu unijeti kod? naime slijedim upute, menu, key edit, key edit, i dođem na ekran, na vrhu piše no. provider type index
ispod toga je sve praznu i u dnu ekrana su oznake siva tipka stoj reserved->reserved zelena je edit, žuta je add, plava je delete i crvena restart....i koliko god ja stiskao epg tipku ništa se ne događa.... da li trebam stisnuti tipku add pa onda dalje, ili na prethodnom izborniku neto mijenjati tamo gdje piše cas?

Van mreže Maverick

  • Admin 2
  • Super clan
  • *
  • Poruke: 2277
  • Like: +135/-9
  • Pol: Muškarac
  • Semper Fidelis...Without Fear

Odg: Forum za po?etnike u satelitskim vodama
« Odgovor #3 poslato: 25.02.2008. 22:55:03 »
Trebali bi prvo utvrdit koji soft imaš u reciveru i da li si već upucavao novi soft u njega. Ako nisi imaš li potreban kabl ( dakle,treba ti null modem kabl ) i software uz pomoć kojeg ćeš komunicirati na relaciji reciver-računalo. Taj software se zove FileSender i možeš ga skinuti ovdje

Mislim da se s originalnim softom baš i nećeš nešto nagledati tj. otključati zaključanih kanala, nego ponovo na tutorijale i skini Vladixov METABOX Tutorijal i kad njega ( koji nama svima s metaboxima dođe kao sveta knjiga ) pročitaš puno stvari će ti biti jasnije.
« Poslednja izmena: 25.02.2008. 23:00:17 vvidak11 »

Van mreže trizol

  • Novi na forumu.
  • *
  • Poruke: 8
  • Like: +0/-0

Odg: Forum za po?etnike u satelitskim vodama
« Odgovor #4 poslato: 02.03.2008. 15:36:21 »
Trebali bi prvo utvrdit koji soft imaš u reciveru i da li si već upucavao novi soft u njega. Ako nisi imaš li potreban kabl ( dakle,treba ti null modem kabl ) i software uz pomoć kojeg ćeš komunicirati na relaciji reciver-računalo. Taj software se zove FileSender i možeš ga skinuti ovdje

Mislim da se s originalnim softom baš i nećeš nešto nagledati tj. otključati zaključanih kanala, nego ponovo na tutorijale i skini Vladixov METABOX Tutorijal i kad njega ( koji nama svima s metaboxima dođe kao sveta knjiga ) pročitaš puno stvari će ti biti jasnije.


ej ne mogu nigdje naći onaj program sat edit, može mala pomoć oko toga?

Van mreže guns n roses

  • Admin 2
  • Super clan
  • *
  • Poruke: 2170
  • Like: +105/-1
  • Pol: Muškarac

Odg: Forum za po?etnike u satelitskim vodama
« Odgovor #5 poslato: 02.03.2008. 16:01:10 »
pogledaj u tutorial

Van mreže trizol

  • Novi na forumu.
  • *
  • Poruke: 8
  • Like: +0/-0

Odg: Forum za po?etnike u satelitskim vodama
« Odgovor #6 poslato: 02.03.2008. 16:12:25 »
pogledaj u tutorial
jesam ali na onu stranicu koja je na ovom forumu se ne može;) zato pitam...

Van mreže guns n roses

  • Admin 2
  • Super clan
  • *
  • Poruke: 2170
  • Like: +105/-1
  • Pol: Muškarac

Odg: Forum za po?etnike u satelitskim vodama
« Odgovor #7 poslato: 02.03.2008. 16:16:57 »
kako ne može,ne možeš ući ili skidati satedit

Van mreže trizol

  • Novi na forumu.
  • *
  • Poruke: 8
  • Like: +0/-0

Odg: Forum za po?etnike u satelitskim vodama
« Odgovor #8 poslato: 02.03.2008. 16:19:58 »
kako ne može,ne možeš ući ili skidati satedit
ne mogu ući na stranicu metabox.infinitehosting.net (ne znam da li sam dobro prepisao, ali našao sam taj link na forumu), sad tražim stb wizard

Van mreže guns n roses

  • Admin 2
  • Super clan
  • *
  • Poruke: 2170
  • Like: +105/-1
  • Pol: Muškarac

Odg: Forum za po?etnike u satelitskim vodama
« Odgovor #9 poslato: 02.03.2008. 16:22:55 »
na našoj stranici u metabox tutoriali,možeš skinuti SetEditAtSat,a što je problem,ne razumijem.polako

Van mreže trizol

  • Novi na forumu.
  • *
  • Poruke: 8
  • Like: +0/-0

Odg: Forum za po?etnike u satelitskim vodama
« Odgovor #10 poslato: 02.03.2008. 16:29:54 »
na našoj stranici u metabox tutoriali,možeš skinuti SetEditAtSat,a što je problem,ne razumijem.polako


eto sad sam skinuo i stb wizard, i sat edit, i imam još jedno pitanje, što je bolje? inače puno hvala na pomoći, stranica super:):)

Van mreže guns n roses

  • Admin 2
  • Super clan
  • *
  • Poruke: 2170
  • Like: +105/-1
  • Pol: Muškarac

Odg: Forum za po?etnike u satelitskim vodama
« Odgovor #11 poslato: 02.03.2008. 16:33:47 »
ja sam radio sa stb wizard-ali tu je naš moderator veca koji se bolje kuži u to pa pitaj njega,uglavnom neznam što hoćeš da radiš-kanalnu listu ili...

Van mreže trizol

  • Novi na forumu.
  • *
  • Poruke: 8
  • Like: +0/-0

Odg: Forum za po?etnike u satelitskim vodama
« Odgovor #12 poslato: 02.03.2008. 16:39:59 »
ja sam radio sa stb wizard-ali tu je naš moderator veca koji se bolje kuži u to pa pitaj njega,uglavnom neznam što hoćeš da radiš-kanalnu listu ili...
listu kanala, sad sam sve napravio, instalirao stb, skinuo listu, stavio reciever u standby mod, i samo trebam unijeti listu, ako imaš minutu jel mi možeš napisati koji su slijedeći koraci?

Van mreže guns n roses

  • Admin 2
  • Super clan
  • *
  • Poruke: 2170
  • Like: +105/-1
  • Pol: Muškarac

Odg: Forum za po?etnike u satelitskim vodama
« Odgovor #13 poslato: 02.03.2008. 16:43:43 »
1. potrebno je nabaviti program SetEditAtSat i program FileSender2006 a imate link za download na ovom forumu
2. Upalite reciever i stavite ga na tvornicke postavke te stavite reciever u stand by mode (sat na displey-u)
3. povezite reciever sa kompom pomocu zenskog-zenskog nul modem kabla (ima ga u svakom sat shopu).
4. Sa File Senderom ubacite novi Dreamsoft (open code - nadjite dreamsoft na svom racunalu ipa SEND . Pricekajte da se na reciveru ispise GooD pa ponovo stavite metabox u standby mode )
5. Upalite program SetEditAtSat pa File -Opet - pronadjite listu kanala pa ponovo na File pa Write into reciever
6. Kad se na recieveru ispise GooD upalite reciever i uzivajte u novim listama programa
od ninza

Van mreže trizol

  • Novi na forumu.
  • *
  • Poruke: 8
  • Like: +0/-0

Odg: Forum za po?etnike u satelitskim vodama
« Odgovor #14 poslato: 02.03.2008. 19:22:56 »
ok, trebam neka objašnjenja;) imam metabox I, i lovim dva satelita astru i hotbird, i kao što su mi svi savjetovali pročitao sam tutorijal, instalirao novi software verzija 1.4.4.8 ili tako nešto. i kad sam to napravio skinuo sam sat edit i stb wizard, i nije mi jasno...da li kad unesem listu kanala treba dalje nešto odkodirati ili je to odkodirano, da li moj reciever uopće može takvo nešto... a ja bih htio neko jednostavno objašnjenje;) da li mi samo treba neka dobra lista kanala, ili su stvari kompliciranije?