Molim vas da se prijavite ili se registrujete.
Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

VLADIX SAT forum

18.04.2024. 20:19:48
Vijesti: Sve što Vam treba, tu smo mi !

Autor Tema: BY BY 160  (Pročitano 1942 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže guns n roses

  • Admin 2
  • Super clan
  • *
  • Poruke: 2170
  • Like: +105/-1
  • Pol: Muškarac

BY BY 160
« poslato: 25.04.2009. 18:40:47 »
došlo doba da se 160 baci,što radi cjene što radi zdravlja,pušim od 18 god i sad sam odlućio prestati,koliko jaka odluka to ćemo vidjeti.imam još pola kutije sutra nedjelja odlućio sam ne kupovati,nadam se da neće biti trka :-[
Kako prestati pušiti?

I vrapci na grani već znaju da je pušenje loše po vaše zdravlje i svih onih koji se nalaze u vašoj okolini. Većina pušača je vjerojatno u neko doba svog života pokušala prestati pušiti, ali su se svaki put vratili nikotinu i katranu. Slijedi nekoliko savjeta i i informacija kako prestati pušiti koje donosi Sarajevo-x.com.

. Već nakon dva sata od posljednje popušene cigarete, nestane nikotin iz krvi.

. Samo šest sati nakon prestanka pušenja, srce počne sporije kucati te vam se snizi krvni pritisak.

. Važno je željeti prestati pušiti i biti uvjeren da to možete.

. Zakažite datum prestanka pušenja i počnite se pripremati.

. Razmislite o tome kada i zašto pušite te unaprijed planirajte teške situacije.

. Suočite se sa čežnjom na tri načina - duboko dišite, pijte vodu i radite nešto drugo.

. Kad vas spopadne želja za cigaretama, znajte da traje samo par minuta. Nemojte popustiti.

. Uskoro nakon prestanka pušenja, prestat ćete ostajati bez daha.

. Osjećat ćete se svježe i mirisno. Osjet okusa će se probuditi, kao i osjet mirisa.

. Nagradite se ušteđenim novcem.

. Ako zapalite cigaretu, nemojte se živcirati. Većina prestane pušiti tek iz trećeg ili četvrtog pokušaja.

. Za početak, više vremena provodite sa prijateljima koji ne puše.

. Ako se osjećate napeto, prošetajte, učlanite se u teretanu, trčite ili slušajte relaksirajuću muziku.

. Kao grickalice, koristite zdravu hranu kao što je svježe povrće i mali komadi povrća.

. Pokušajte izbjeći stresne situacije gdje će cigarete biti dostupne, pogotovo oko alkohola.

. Ako počnete razmišljati da "jedna cigareta ne može naškoditi", pokušajte si odvratiti pažnju nečim. Izađite u šetnju ili nazovite prijatelja.

. Najopasnija misao je: "Zapalit ću samo jednu".

. Možda ćete se osjećati da ste izgubili prijatelja, ali ste u stvarnosti izgubili neprijatelja.

. Zapamtite, što prije prestanete, prije ćete se osjećati bolje i osjetiti finansijske blagodati.

listu bi trebali pročitati više puta. Možda da je isprintate pročitate nekoliko puta dnevno da vas podsjeća kako je važno prestati. U toku prestajanja, pomozite svome organizmu da se očisti od toksina. Ojačajte svoj imunitet vitaminom C, bijelim lukom i Echinacea kapima.

Van mreže Maverick

  • Admin 2
  • Super clan
  • *
  • Poruke: 2277
  • Like: +135/-9
  • Pol: Muškarac
  • Semper Fidelis...Without Fear

Odg: BY BY 160
« Odgovor #1 poslato: 25.04.2009. 20:15:49 »
Sve je to divno i krasno... Ja sam oko nove godine izdržao tri tjedna sa samo jednom cigaretom dnevno, ali kad asm sam sebe uhvatio u tome da žurim kući s posla kako bih zapalio tu jednu cigaretu zaključio sam da izgleda još nije došlo vrijeme da prestanem iako mi se to mota po glavi stalno... :-[

Van mreže cale

  • Senior clan
  • *
  • Poruke: 85
  • Like: +9/-0

Odg: BY BY 160
« Odgovor #2 poslato: 26.04.2009. 00:18:08 »
znam da nije ni zdravo ni dobro pušit al jednostavno nemam toliko volje da kažem sebi e od sutra nećeš više pušit
pa dok ima pluća ima
možda nekad i skupim dovoljno volje jer samo ona može čovjeka naterati da prestane ništa drugo kakve tablete il flasteri samo volja
cale

Van mreže mix

  • VIP
  • Iskusan
  • *
  • Poruke: 456
  • Like: +36/-2
    • sat-hr forum

Odg: BY BY 160
« Odgovor #3 poslato: 29.04.2009. 22:05:31 »
tu i tamo malo, ne bi rekao da sam ovisan, a sad kad zabrane i u kafićima, e onda više vjerojatno neću niti jednu xD

već 5 dana čist xD
Kathrein UFS910 HD (HDD 80GB)
SkyStar2

Van mreže veca

  • Moderator
  • Forum pomocnik
  • *
  • Poruke: 633
  • Like: +66/-0

Odg: BY BY 160
« Odgovor #4 poslato: 30.04.2009. 00:08:43 »
Tesko neznam sta bih sa rukama onda radio  ;D