Molim vas da se prijavite ili se registrujete.
Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

VLADIX SAT forum

16.04.2024. 06:11:01
Vijesti: Sve što Vam treba, tu smo mi !

Autor Tema: Postupak ubacivanja lista kanala i firmware-a u metabox  (Pročitano 4554 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže ninz

  • VIP
  • Iskusan
  • *
  • Poruke: 402
  • Like: +29/-0

Postupak ubacivanja lista kanala i firmware-a u metabox
« poslato: 02.09.2007. 15:28:18 »
1. potrebno je nabaviti program SetEditAtSat i program FileSender2006 a imate link za download na ovom forumu
2. Upalite reciever i stavite ga na tvornicke postavke te stavite reciever u stand by mode (sat na displey-u)
3. povezite reciever sa kompom pomocu zenskog-zenskog nul modem kabla (ima ga u svakom sat shopu).
4. Sa File Senderom ubacite novi Dreamsoft (open code - nadjite dreamsoft na svom racunalu ipa SEND . Pricekajte da se na reciveru ispise GooD pa ponovo stavite metabox u standby mode )
5. Upalite program SetEditAtSat pa File -Opet - pronadjite listu kanala pa ponovo na File pa Write into reciever
6. Kad se na recieveru ispise GooD upalite reciever i uzivajte u novim listama programa



_____________________________________________

postupak ubacivanja firmware-a (dreamsoft/metadream)

Sa File Senderom ubacite novi Dreamsoft ili metadream (open code - nadjite dreamsoft ili metadream na svom racunalu pa SEND . Pricekajte da se na reciveru ispise GooD te ce se reciever sam upakiti, zatim odite u menu pa key edit i sa crvenim gumbom restirajte kljuceve (nakon ove radnje prorade kodirani programi koji su podrzani u softwareo

____________

ovo sve vec ziher negdje pise ali eto nek bude i ovako za ljenjivce sve na jednom mjestu 

Van mreže Ser Komarac

  • Junior clan
  • *
  • Poruke: 46
  • Like: +0/-0

Odg: Postupak ubacivanja lista kanala i firmware-a u metabox
« Odgovor #1 poslato: 23.01.2008. 09:05:00 »
Pošto sam novi u ovom, jedno pitanje možda glupo,ali meni će koristiti.ninz kaže:"nakon ove radnje prorade kodirani programi koji su podrzani u softwareo". A šta se desi sa starim dreamsoftom, i da li mogu taj stari nekako sačuvati (pošto pretpostavljam da se stari dreamsoft briše).To jest nije mi jasno ako u starom imam neke koji još rade, a u novom nisu podržani šta se desi sa njima, da li oni i dalje rade ili se brišu (ili šta već bude s njima)?Hvala.

Van mreže Maverick

  • Admin 2
  • Super clan
  • *
  • Poruke: 2277
  • Like: +135/-9
  • Pol: Muškarac
  • Semper Fidelis...Without Fear

Odg: Postupak ubacivanja lista kanala i firmware-a u metabox
« Odgovor #2 poslato: 23.01.2008. 19:15:18 »
Uglavnom su ti u novom softu podržani svi programi koji rade. Teško ćeš sačuvati soft koji je u boxu, kao backup, ali ... Uvijek postoji ali,  ;) uglavnom se sami software ne mjenja nego se samo updetiraju ključevi u njemu. Dakle, ako soft ( dreamsoft ) gledaš kao soft on ne doživljava neke promjene, ali ključevi koji su dio tog softa se mjenjaju. Kod metadreama je situacija nešto drugačija jer postoji nekoliko različitih verzija koje su aktivne npr 1.9.18, 1.9.23, 1.9.27 itd, a svaka verzija je ponešto drugačija.
Nadam se da sam bar malo pojasnio. Pročitaj na forumu koji soft otvara koje programe i prema tome se ravnaj.

Van mreže kkneze47

  • Senior clan
  • *
  • Poruke: 135
  • Like: +4/-0

Odg: Postupak ubacivanja lista kanala i firmware-a u metabox
« Odgovor #3 poslato: 14.02.2008. 00:26:52 »
ima li koji novi softver za ubacit ?