Molim vas da se prijavite ili se registrujete.
Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

VLADIX SAT forum

29.03.2024. 05:48:41
Vijesti: Sve što Vam treba, tu smo mi !

Autor Tema: Propala Digitalizacija Hrvatske?  (Pročitano 4006 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže milenko61

  • Globalni moderator
  • VIP extra clan
  • *
  • Poruke: 4105
  • Like: +149/-12
  • Pol: Muškarac

Propala Digitalizacija Hrvatske?
« poslato: 06.04.2009. 21:40:16 »
Propala Digitalizacija Hrvatske?

Iako bi analognu TV trebali 'ugasiti' već 1. siječnja 2011., teško je povjerovati da će građani već tada gledati digitalnu, kvalitetniju sliku. Naime Digitalizacija Hrvatske je zapela u procesu!




Dok iz Vlade poručuju da projekt Digitalizacija Hrvatske napreduje bez ikakvih problema, praksa pokazuje potpuno suprotno.

Projekt je stao i, čini se, ukopao se na mjestu! Stao je još prije 16 mjeseci, pa tako teško da će njegov završetak biti u predviđenom roku – 31. prosinca 2010.

Naime donijevši odluku da 1. siječnja 2011. na području cijele Hrvatske mora započeti emitiranje digitalnog TV-signala, Vlada je u rujnu 2007. donijela odluku i o tome da će svim RTV-pretplatnicima pri kupnji Set top boxa pružiti potporu u obliku kupona vrijednog 200 kuna. Kupon je pretplatnicima trebao poslužiti da uz manju nadoknadu u prodavaonicama kupe Set top box.

Prvih 64.000 kupona dobili su Istrani, no kako polovica njih Vladine darove nije iskoristila, oni su prestali vrijediti. Tako će ih sada ponovno dobiti, ali oni više neće imati vrijednost 200 nego svega 75 kuna. Ostali će se, kako sada stvari stoje, načekati.

Naime daljnja podjela kupona trebala je 1. rujna 2008. krenuti i u drugim županijama, međutim to se nije dogodilo. Državni tajnik Središnjeg Vladina ureda za e-Hrvatsku Igor Lučić tvrdi da u travnju ipak počinje podjela novih kupona od 75 kuna. Prema njegovim tvrdnjama, koje prenosi Večernji, Hrvatska će, unatoč zastoju, 1. siječnja 2011. godine prijeći na isključivo emitiranje digitalnih TV-programa.


Net.hr
05.04.2009.

Van mreže Bobo

  • Globalni moderator
  • Forum pomocnik
  • *
  • Poruke: 593
  • Like: +14/-0
  • Pol: Muškarac

Odg: Propala Digitalizacija Hrvatske?
« Odgovor #1 poslato: 07.04.2009. 20:57:32 »
Zanima me za ovu digitalnu tv u hr. jel moguće uhvatit signal sat..antenom okrenutom prema repetitoru
Why drink and drive when you can smoke and fly?

Van mreže mix

  • VIP
  • Iskusan
  • *
  • Poruke: 456
  • Like: +36/-2
    • sat-hr forum

Odg: Propala Digitalizacija Hrvatske?
« Odgovor #2 poslato: 14.04.2009. 20:45:13 »
naravno da je moguće, možeš ti stavit i garažna vrata, SAMO umjesto LNB-a namontiraj ti lijepo "riblju kost"  :D :D

Ovako, u Istri, ja mislim da svi imaju digitalni signal i moguće je pratiti, npr moj slučaj
vidio sam HRT 1 i 2 OK, sa malo snijega, RTL sa snijegom, NOVA TV katastrofa (crno bijela slika, puna snijega, tresla se i zvuk je krčio), NIT se vidio kao RTL
Sada na DVB-T se vidi sve, hvatam 2 transpondera, ukupno 9 kanala (HRT1, HRT2, RTL, NovaTv sve po 2 puta; i NIT)
Kathrein UFS910 HD (HDD 80GB)
SkyStar2

Van mreže Maverick

  • Admin 2
  • Super clan
  • *
  • Poruke: 2277
  • Like: +135/-9
  • Pol: Muškarac
  • Semper Fidelis...Without Fear

Odg: Propala Digitalizacija Hrvatske?
« Odgovor #3 poslato: 14.04.2009. 22:13:15 »
To ovisi o regiji u kojoj si smješten, a dobrano ovisi i o položaju same antene, naime, neznam kako riješit tzv. optičku vidljivost prema odašiljaču, moja zgrada je niska, a ostale oko mene su visoke i točnoprema odašiljaču je jedna desetkatnica, tako da nema trika da podignem antenu toliko visoko. Probao sam sa DVB-T prijenosnim prijemnikom ići iza te desetkatnice i signal je ok nema nmalo trzuckanja, ali kad se zgradurina ispriječi između odašiljača i prijemnika nema spasa, tako da mi je sad situacija kad je lijepo vrijeme dobijem sliku, ali ledi i nemože se gledat, a kad je oblačno nema ni s od signala.