Molim vas da se prijavite ili se registrujete.
Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

VLADIX SAT forum

29.03.2024. 23:01:13
Vijesti: Sve što Vam treba, tu smo mi !

Autor Tema: Promjena MAC adrese dreamboxa  (Pročitano 12352 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže MoMo

  • Junior clan
  • *
  • Poruke: 34
  • Like: +1/-0
  • Pol: Muškarac
    • www.terra.net.ba

Odg: Promjena MAC adrese dreamboxa
« Odgovor #15 poslato: 05.08.2010. 16:59:41 »
Radi  sigurnosti  , ti  provjeri  prijeko  Telneta (telnet , IP  tvog  Dreamboxa )  dali  ta  adressa  , što  ti  piše  na  kutiji,  stvarna  Mac adressa  tvog  dreamboxa  !?  Ako  je  , onda bez  ikakve  brige  možeš  da  ubaciš bilo  koji  Gemini  image  !! To  sam  ja  osobno  testirao  više  puta  , in  ne  može  ti  takozvana " time bomb"  ništa  !!!
Btw.  u  telenet   upišeš  "ifconfig  "  pa  ti  mora pokazivat  stvarnu  Mac  adressu  boxa  !!! To  upišeš  , kad  si  se  več  logirao  sa  "root"  i  tvoj  pass  za  dreambox  , ili  bilo  koji  klon  dreamboxa  !!
Naravno  , da  ti  nijedan  rec  ne  dolazi  sa  CS-om , i  neče  nikada  tako  , to  ti  sam  moraš  sebi  da  urediš  !! A  da  ti  kažem  odmah , to  nije  ni  baš  tako  lako  !! Ali  ako  pročitaš  tutorijal  pažljivo  , onda  češ  sa  malo  strpljenjem , i  uspjeti  !! Svi  smo  mi  tako  počeli  !! Ako  budeš  imao  probleme  , tu  smo  , da  ti  pomognemo  !!
mala korekcija ipconfig/all jer si greskom stavio if polako kucaj ne zuri he he he.