Molim vas da se prijavite ili se registrujete.
Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

VLADIX SAT forum

28.03.2024. 09:06:05
Vijesti: Sve što Vam treba, tu smo mi !

Autor Tema: Eutelsat W2......nikako da ga nadjem !!!  (Pročitano 5326 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže zumzar

  • Novi na forumu.
  • *
  • Poruke: 1
  • Like: +0/-0

Eutelsat W2......nikako da ga nadjem !!!
« poslato: 04.01.2009. 18:15:08 »
          Imam metabox III orginal,nisam ga koristio jedno 6 mjeseci,imam i rotor od Stronga, Tanjur je Triax,,sve je radilo kako treba,ali eto,sad kad sam ga upalio jednostavno mi ne vidi Eutelsat W2. Inace jedno 6 satelita mi superlocira li Eutelsat W2 ni da zapne za njega  :(

Na koji nacin da ga nadjem? Cijeli dan se mucim,pokusavam mijenjati poziciju LNB-a po vertikali,ali onda se izgube svi sateliti.
Ako netko zna najjednostavnije rjesenje,molio bih ga za pomoc.

Van mreže nenadka

  • Senior clan
  • *
  • Poruke: 61
  • Like: +1/-2

Odg: Eutelsat W2......nikako da ga nadjem !!!
« Odgovor #1 poslato: 04.01.2009. 18:57:40 »
Najednostavnije kažeš........ ;D
Zovi nekog sa aparturom .........  :P

Van mreže marre

  • Moderator
  • Iskusan
  • *****
  • Poruke: 283
  • Like: +26/-4
  • Pol: Muškarac
  • Burning ring of fire...

Odg: Eutelsat W2......nikako da ga nadjem !!!
« Odgovor #2 poslato: 04.01.2009. 19:00:08 »
Ovako kolega Zumzar,
i ja sam imao sličan problem u lociranju EutelsataW2 16.0°E,pa ću ti reći nekoliko saveta koji bi mogli možda (nadam se) da ti pomognu.
Ovako...    ako imaš solidan nivo signala na Astri 19.2°E i na Hot Birdu 13.0°E onda bi MORAO da imas i Eutelsat W2 16.0°E,jer je,kao i što sam znaš,on između njih 2.
E onda ti učini sledeće,kada namestiš antenu da ti okrene na poziciju 16.0°E,ako ni onda ne budeš imao signala,ti idi na:

               http://www.lyngsat.com/ew2.html

Tu imaš spisak frekvencija sa tog satelita (Eutelsat W2 16.0°E) i pokušaj da ih ručno ukucaš,neku ćeš SIGURNO da ubodeš da radi,a onda fino,ručno (tipkama na daljincu) uštimaj antenu dok ne dobiješ najbolji signal i to ti je to!

Zna se dogoditi da su frekvencije koje imaš u tom reciveru ili "stare",odnosno da se više ne koriste pa treba ručno da ukucaš nove,ili za neke od njih treba antena većeg prečnika (npr.120 cm.),a ti si kada si tražio satelit stavio baš tu frekvenciju koju ne možeš da uhvatiš sa svojim prečnikom (npr. 90cm.).

U svakom slučaju meni je pomoglo ručno ukucavanje frekvencija,jer...     kada su oni (Koreanci) pravili reciver onda nije bilo npr. TotalTv-a pa nisu ni stavili njegove frekvencije u menu,a kada menjaš softver (ubacuješ novi) sa njim ne ubacuješ updateovane frekvencije,tako da...        biće da je frekvencije u tvom recu pregazlo vreme pa zato nema ništa na toj poziciji,a ti ukucaj nove frekvencije ručno i rešio si problem.

Ja sam tako učinio i meni je pomoglo.

   Pozdrav :)!
Metabox 2 original,antena 90cm,LNB 0.1db.+ motor