Molim vas da se prijavite ili se registrujete.
Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

VLADIX SAT forum

19.04.2024. 07:15:22
Vijesti: Sve što Vam treba, tu smo mi !

Autor Tema: Pomo? za kupovinu satelitskog prijamnika  (Pročitano 3244 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže captainvuki

  • Novi na forumu.
  • *
  • Poruke: 4
  • Like: +0/-0

Pomo? za kupovinu satelitskog prijamnika
« poslato: 08.12.2008. 19:33:05 »
Pozdrav svima na forumu,
kupujen novi prijamnik i triba bi preporuku šta kupit.Meni triba da na prijamniku rade sljedeče stvari:Conax + Viacess dekoder u isto vrime i da rade kartice Digitalb Supersport,Al Jazeera Sport + i ART Sport.Isto ako je moguče da ja svoje kartice dilin sa drugima,postoji li takva mogučnost.Zanima me isto je li se može ikako gledat Sport Klub i Sport Klub + bez da uzmen Max Tv,jer mene zanima samo sport na satelitu i ne zanimaju me drugi programi,pa ne bi uzima Max Tv samo radi dva programa,a Sport Klub mi je bitan zbog tenisa.Je li pametno uzimat HD prijamnik ili da uzmen obični,jer HD se još nije toliko raširija.
« Poslednja izmena: 08.12.2008. 19:36:59 captainvuki »

Van mreže guns n roses

  • Admin 2
  • Super clan
  • *
  • Poruke: 2170
  • Like: +105/-1
  • Pol: Muškarac


Van mreže VLADIX

  • www.vladix.net
  • Administrator
  • Super clan
  • *
  • Poruke: 1607
  • Like: +96/-4
  • Pol: Muškarac
    • VLADIX.NET

Odg: Pomo? za kupovinu satelitskog prijamnika
« Odgovor #2 poslato: 08.12.2008. 21:24:38 »
Pozdrav svima na forumu,
kupujen novi prijamnik i triba bi preporuku šta kupit.Meni triba da na prijamniku rade sljedeče stvari:Conax + Viacess dekoder u isto vrime i da rade kartice Digitalb Supersport,Al Jazeera Sport + i ART Sport.Isto ako je moguče da ja svoje kartice dilin sa drugima,postoji li takva mogučnost.Zanima me isto je li se može ikako gledat Sport Klub i Sport Klub + bez da uzmen Max Tv,jer mene zanima samo sport na satelitu i ne zanimaju me drugi programi,pa ne bi uzima Max Tv samo radi dva programa,a Sport Klub mi je bitan zbog tenisa.Je li pametno uzimat HD prijamnik ili da uzmen obični,jer HD se još nije toliko raširija.

Dreambox ti je neki maksimum od resivera, od DM500S pa nadalje....to je od 100€ pa nadalje što mislim da je prihvatljivo. Znači iako si za nelegalu ili legalu naći ćeš se u DREAMBOXu.

Van mreže mix

  • VIP
  • Iskusan
  • *
  • Poruke: 456
  • Like: +36/-2
    • sat-hr forum

Odg: Pomo? za kupovinu satelitskog prijamnika
« Odgovor #3 poslato: 08.12.2008. 21:45:27 »
čuj što se tiče HD receiver to bi ti se isplatilo samo ako imaš HD ready ili Full HD televizor
a sad dreambox je najbolje rješenje. A koliko sam ja skužio tebi treba receiver sa 2 čitača kartica ili sa 2 CI modula. Ili pak 1 CI i 1 čitač kartica. To bi bili ovi veći dreamboxevi (7000 i naviše)...
Ja ti preporučujem da uzmeš dreambox jer imaju uvjerljivo najbolju podršku. Jesu skupi, ali šta je tu je.

HD receiveri su pak: Kathrein US910, DM800, DM8000 (nije još izašao), AZbox HD Premium i Elite, IPBox 9000, 910, 900, Qbox HD
jedino ti se ovi receiveri isplate jer imaju LAN priključak i radi CS

čitači/moduli:
Kathrein ufs910: 2 CI utora, čitači 0
DM800: CI utori 0, čitači 1
AZbox Premium, Elite: 2CI utora, 2 čitača kartica
Ipbox 900, 9000: 2 CI utora, 0 čitača kartica
Ipbox 910: 2 CI utora, 1 čitač kartica
Qbox HD: 2 CI utora, 2 čitača kartica
« Poslednja izmena: 08.12.2008. 21:47:05 mix »
Kathrein UFS910 HD (HDD 80GB)
SkyStar2

Van mreže captainvuki

  • Novi na forumu.
  • *
  • Poruke: 4
  • Like: +0/-0

Odg: Pomo? za kupovinu satelitskog prijamnika
« Odgovor #4 poslato: 08.12.2008. 23:40:36 »
Odlučija san da ču kupit HD receiver i to KATHREIN UFS 910.Vidija san šta sve ima po sebi i meni je to dovoljno.Ima sve šta mi triba.Neman Full HD televiziju,nego HD Ready Panasonic 37PV80P.Bitno mi je samo da mi dekoderi i kartice u njima rade kako triba.Danas ču potražit di ima za kupit ovi prijemnik i onda ču ga ič kupit.Namjerava san dat za prijemnik do 3800 kn,pa pošto još ne znan kolika je ovome cijena,ako je i skuplji kupiču ga jer san naumija kupit novi prijamnik.Malo ču se informirat po internetu o mogučnostima prijamnika i kako sve podesit po njemu da radi.Fala na odgovorima i ako neko slučajno znade je li moguče legalno kupit pretplatu za Sport Klub i Sport Klub+ ili ču morat uzet Max Tv da bi gleda te kanale.Sport klub dobro pokriva tenis i zato mi je to zanimljiv kanal.Ove tri kartice šta ih iman mi dobro pokrivaju nogomet,ali tenisa nema na tin programima.

Van mreže DEva11

  • VIP
  • Senior clan
  • *
  • Poruke: 200
  • Like: +2/-0

Odg: Pomoč za kupovinu satelitskog prijamnika
« Odgovor #5 poslato: 06.01.2009. 15:29:36 »
Zanima me kakav su ovi novi HD resiveri znam da su dreamboxi ok ali pre skupo zanima me ip box910 hd
pa ako ga netko ima da napise svoje utiske.
« Poslednja izmena: 06.01.2009. 20:48:18 DEva11 »

Van mreže mix

  • VIP
  • Iskusan
  • *
  • Poruke: 456
  • Like: +36/-2
    • sat-hr forum

Odg: Pomo? za kupovinu satelitskog prijamnika
« Odgovor #6 poslato: 06.01.2009. 17:18:23 »
pozdrav captainvuki. Ako si kupio kathrein-a već, mislim da nisi pogriješio. Jedina zamjerka na njemu je ta što nema čitača kartica. Što se tiče softwarea, ima dosta. AAF imagei su solidni, podržavaju mbox (dakle i gbox sa mboxom), mgcamd, camd3, newcs..., ista stvar je sa Telesatom.
Enigma 2 imagei su još u beti i to rade PKT (Polish Kathrein Team) i AAF tim. Team Ducktales je preradio enigmu2 za kathreina. Na enigmi radi mbox, incubus camd (za cccam), camd3 i kbox (alternativa mgcamda/bez CS-a). CI slotovi se sada rješavaju jer je radio samo gornji i to je bilo jako teško natjerat da radi. Inače CI slotovi rade najbolje sa originalnim imageom...

PKT je stabilniji, zadnji rev666 ima problema sa SR3000 i Thor HD kanalima. AAF enigme nisu toliko stavibilne.
Od PKT-a zasad imamo enigmu koja ide preko NFS servera ili pak USB-a preka Barry Allena.
Od AAF-a preko NFS servera, USB-a preko Barry Allena i preko Flasha. Dakle proradila je enigma i u flashu, ali je još jako bugovita i nije još preporučljivo je stavljat u flash iako se lako vratiti na AAF.

Više se ne razvijaju imagei koji se temelje na originalnom sw-u. nego razvoj enigme2 je sad u punom jeku...
« Poslednja izmena: 06.01.2009. 17:21:25 mix »
Kathrein UFS910 HD (HDD 80GB)
SkyStar2