Molim vas da se prijavite ili se registrujete.
Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

VLADIX SAT forum

19.04.2024. 21:10:52
Vijesti: Sve što Vam treba, tu smo mi !

Autor Tema: sad vise nista neznam  (Pročitano 3195 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Protek

  • Novi na forumu.
  • *
  • Poruke: 1
  • Like: +0/-0

sad vise nista neznam
« poslato: 26.12.2007. 08:24:10 »
toliko toliko sam procitao i pregledao i sad jos manje znam. sam neznam gdje je pocetak.
moze li mi netko objasniti kad se otvara reciver kojim redom i sta treba raditi. na koji nacin otkriti sta se ubacuje u reciver.
vidim samo da trebaju neki boot loaderi,software, paketi sa programima i kljucevima.
koji je redosljed svega toga,kojim programima se moze to sve napraviti.
iskreno ja sam gori i od pocetnika.
zna li netko neki jeftini reciver na komu se to moze sve napraviti i kako.
iskreno imam pola godine vremena da to starom napravim. covjek je lud za nogometom i htjeo bi mu to omoguciti za rodjendan.
ako nije problem za neko detaljnije objasnjenje ili adrese sa tutorialom,na nasem ili njemackom jeziku.
hvala unaprijed za pomoc,ako nista drugo bar da nesto teorijski naucim,ako neide prakticno :S

Van mreže Maverick

  • Admin 2
  • Super clan
  • *
  • Poruke: 2277
  • Like: +135/-9
  • Pol: Muškarac
  • Semper Fidelis...Without Fear

Odg: sad vise nista neznam
« Odgovor #1 poslato: 26.12.2007. 12:57:46 »
U prvom redu svog posta si odgovorio sam sebi. Što više čitaš manje znaš. Vrlo je teško samo teoretski shvatiti funkcioniranje nekog modela. Mislim da je pravi put prvo odabrati reciver ( ovisno za što ti treba i s koliko love raspolažeš ) a pri tom treba paziti kakva je podrška za model koji planiraš kupiti. Ima puno modela koji su,recimo tako,hardwerski izvanredno kvalitetni ali softwerska podrška je slaba ili kao u slučaju Metaboxa na zalasku. Dakle, moj savjet bi ti bio prije svega odrediti količinu novca koji misliš izdvojiti za reciver, a onda se raspitati što se za taj novac nudi. Kad utvrdiš 5-6 modela koje možeš kupiti onda izabrati onaj koji na netu ima dobru podršku, a nije stari model. Svaki reciver ima svoj način rada i softwre koji se upotrebljava kako bi se s računala prebacili podaci potrebni za rad tog recivera. Vrlo je teško cijeli princip shvatiti teorijski bez praktične primjene, ali kad jednom kupiš reciver onda to polako dođe samo od sebe, probaš pa vidiš šta se događa i pri tom paziš da se ne zeneš i ubaciš krivi soft i dobiješ mrtav reciver. Uglavnom, da ne pametujem previše, reci do kojeg iznosa planiraš, a mi ćemo se potruditi da ti predložimo nešto što ćeš moći koristiti bez velike muke. ;D